Raspeberry Pi 3 náhrada

Ahoj, sháním desku pro KODI k televizi, mám pár požadavků které Raspberry Pi 3 nesplňuje ale pokud nenajdu lepší náhradu tak ji koupím.Chtěl bych Gigabit LAN, 4x USB, HDMI CEC a dost výkonu pro H264/265. Docela se mi líbí Thinkerboard od ASUS, s tím že CEC se dá lehce dodělat.Ale byl bych rád pokud se podělíte se zkušenostmi s různými mini počítači a KODI.

Odpovědi na otázku

Nevidím podporu v LibreElec ani ničem podobném. To je škoda protože cena a výbava je super. Další deska o které budu vážně uvažovat.

Koukal jste vubec na ten odkaz? Tahle deska je dle vyrobce navrzena prave pro KODI (Kodi Integrated).

Ano, ale přes Android který má zas své omezení :) Neříkám že je špatná jen upřednostňuji třeba ten LibreELEC který rychle startuje a je velice nenáročný, přesto lehce upravitelný.

Sleduji celkem intenzivne deni okolo techto mini pocitacu a krome zkusenosti s RPi mam zkusenost i s OrangePi a BananaPi. Vyse jmenovane maji dnes lepsi a vykonejsi HW ale bohuzel, co se tyce SW podpory, za RPi ne jen pokulhavaji ale primo se plazi a sebelepsi HW je bez dobreho SW k nicemu a prave proto se nahrada za RPi hleda hodne spatne.PS: jeste se muzete podivat na https://www.pine64.org/

Rozhodně ji upřednostním před Rpi3 nebo tím thinkerboardem.

mě by se u toho líbilo ještě nativní sata

Nad tím jsem taky přemýšlel ale rád to oželím pokud to bude mít zbytek :D disk lehce připojím přes USB a i 2.0 s rychlostí 480Mb/p je dostatečná. Hlavní problém v Rpi na který jsem narazil je 100Mbp LAN, než přes něj přetáhnu FHD film trvá to věčnost.

já když jsem hledal co by se mi líbilo, tak jsem vždycky skončil u tohohle - jen spotřeba bude proti Rpi peklo https://www.czc.cz/asrock-j4205-itx-intel-j4...

A cena taky, když ktomu přihodím skříň, zdroj, paměti a disk, tak za to mám RPI3 farmu :D

Na takoveto desce, idealne s DC napajenim by se dal postavit NAS. RPi nebo obdoba pak jako klient u TV. Pro tazatele by bylo asi nejzajimavejsi OSMC Vero 4K

to je tak nějak můj cíl, ale bez Rpi - NAS (spíš HTPC ktreré bude plnit funkci NASu) který bude u TV a dokáže jí krmit přímo 4K/60. Zároveň odpadnou šmírovací funkce v TV protože ta nebude muset být vůbec připojená ven. A ještě k tomu získám místo smart funkcí plnohodnotnej systém kde si budu moc dělat co chciTakhle nějak to asi dopadne až stará tv odejde

Ja mel j1800 ted jsem ji nahradil j3455 slabsi braska te tve. Jinak kdyby mela cec byl by to ideal. Jinak za tv mam rpi 2 Gigovku teda nepotrebuju a ten intek v tech mistnosti. , jen uvidim zatim mam vse fullhd, 4k jen jeden trajler. Az se to rozsiri budu uvazovat. Fullhd zatim staci.

Existují externí gigabitové síťové karty do USB, provozuji takovou s Raspberry Pi2, rychlost přenosu na disk připojený k Raspberry je cca dvojnásobná proti 100 Mbitu. Čekal jsem více (teoreticky až 240Mbit/s = polovina rychlosti USB), ale je to pořád lepší, než nic.

Což o to, nativní SATA by se líbilo kde komu, včetně mne. To by ale procesor musel mít pořádnou sběrnici, ke které by se mohl připojit a to už se posouváme k Atomům a pod.

Tiez nieco podobne zhanam. Nanopi ma CEC?Dufam, ze ked vyjde RPi4 tak bude mat spominane ficury.

Podle schema zapojeni HDMI-CEC ma.esys.ir/images/img_Item/1197/Files/NanoPi-K2-1701-Schematic.pdf

Pozor na to, hardwarová podpora je jedna věc, podpora v software je věc druhá. Doporučuji prohledat fóra. (Například i Orange pi má hardwarovou podporu CEC, ale softwarová podpora chybí.).

A co uz hotovy prehravavac OSMC Vero 4K, Wetek Hub? Popripadne nejakou krabicku z ciny, postavenou na AmLogic 9xx, s LibreElecem by narozdil od Androidu mohla byt pouziteln. Pro konkretni vybrer spravneho chipu pridavam prehled https://en.wikipedia.org/wiki/AmlogicJinak pro streaming 4K videi (vcetne HDR) by mel byt 100Mbit plne postacujici.

To ano ale teď s RPi1 mám do USB připojené externí disky, které vidím v síti. Takže to mám zároveň jako úložiště. Pak už 100mbps nestačí, protože 30GB film se tam přesunuje cca 30minut!

A nebude lepsi postavit si uloziste na nejakem boardu s Atomem, popripade poridit nejaky hezky hotovy stroj, napr. HP Microserver, at uz novou Gen10 nebo klidne bazarovou Gen7 nebo Gen8. Osadit disky a mit z toho plnohodnotne uloziste schopne bez problemu saturovat 1Gbit sit a mit moznost rozbehnout dalsi sluzby? HP Microserver N36L (Gen7) mam zrovna vedle sebe a wattmetr ukazuje 25W (idle, disky zastaveny, aktivni pouze cache disk, v dockeru bezici downloadery a televizni server) Pak by 100Mbps sit u prehravace nebyl problem.

Asi se nechápeme :D Ale nechci utratit 15000kč abych si 2x týdně pustil film o něco pohodlněji než když utratím 1300kč :D

deska dle tvých požadavků (hlavně gigabit LAN) není v cenové úrovni RPi3 a pokud za to nechceš dát 4-5000 tak pochybuju že najdeš náhradu.Pokud tam máš připojené disky přes usb a sdílíš je (což je úlet) tak kup rovnou Mitx desku s nejlevnějším celeronem a PicoPSU zdrojem. Budeš mít sata disky rovnou, výkonu dost na H265, prostě luxusní multimediální centrum.

No koukam ze doba kdy se dal sehnat HP Gen10 za 6500Kc novy je pryc, tak treba case bude zase nejaka promo akce (HP je dela celekm casto).Za podobnou castku jde postavit reseni na bazi Atomu (nebo i AMD, taktez jsem provozoval) a je to rozhodne lepsi nez RPi, ktere na to neni stavena - pomala sit, disky mozne pripojit pouze prez USB (navic interni zapojeni LAN a USB v RPi ktere je zdilene). A celkove reseni ve stylu ruzne pospojovanych krabicek Muzes to pojmout jako cele multimedialni centrum vcetne uloziste, nebo jen jako uloziste ktere umistis nekde v byte kde te nebude rusit a u TV uz jen nejaky z ze zminovanych prehravacu.

Predpokladam ze "nakupujes" filmy na internetu, ze se nejedna o video ktere grabujes napr z BluRay disku. Proc tedy nenechat primo RPi nebo jinou krabicku at se o "nakup" postara, odpadne nutnost presouvat (nebo alespon z tebou uvedeneho duvodu)

Huraa, dlouhe cekani je konecne u konce :)Vyslo Raspberry Pi3 B+:https://www.raspberrypi.org/blog/raspberry-pi-3-model...

Tak to výhra není. Vyláme si zuby hned na prvním filmu v kodeku h265/HEVC.Bohužel... :(