Raspberry znak blesku

Zdravim, nesetkal se nekdo ze v raspberry ze svítí vpravo nahore znak blesku tj. zapnu raspberry a jenom se rozsvíti takova barevna obrazovka s bleskem vpravo nahore myslel jsem ze mam slaby zdroj vyzkousel jsem asi 20 ruznych zdroju a nic tak uz jsem byl zoufaly a koupil jsem origo zdroj a problem porad pretrvava. ale kdyz se pokousim nainstalovat noobs tak v pohode ale kdyz chci ubuntu tak sviti jen ten blesk..Dekuji predem vsem za rady.

Odpovědi na otázku

Ano, blesk znamená problémy s napájením. Dvacet zdrojů, byly dimenzovné na 2,5A? Jaký používáš kabel? Některé USB kabely mají příliš tenké drátky a při větších proudech na nich vzniká velký úbytek napětí. Jaké napětí naměříš voltmetrem přímo na Raspberry (GPIO Pin 2 nebo 4 proti kostře pin 6) ?

Tak jsem nameril 5.15V absolutne nevim kde je problem

měříš špatnou veličinu, jinak není problém nikde. Tipnu si na šuňťáckej kabel.. tvrdíš že si vyzkoušel X zdrojů a kabely máš kvalitní ? Nebo nějaký sráče co zvládbou max nabít telefon proudem 0,8A ??

Už jsem koupil i origo zdroj s kabelem a nic

znak blesku je opravdu problém slabého napájení.. dělalo mi to taky, dal jsem tlustej a krátkej kabel co byl u powerbanky - blesk zmizel a jede to jak víno.Pokud ale máš opravdu ten origo 2,5A adaptér i s kabelem, tak je něco špatně..

Tak aktuálně když dám do raspberry SD s IMG nebo noobs tak pouze sviti cervena kontrolka a monitor hlasi zadny signal :/Absolutně nwm co si o tom mám myslet

Toto zasa vyzera na zle pripravenu kartu. Skus viac programov/sposobov vytvorenia karty. Pripadne ak mas moznost vyskusaj tu kartu v inom RP.

Jenom se zeptám jestli tu instalaci dělám dobře Pri instalaci noobian udělám formát SD přes sd formatter následně jenom překopírují soubory které jsem stáhl pro noobian.Ubuntu mate: taktéž udělám formát přes sd formatter a potom použiji win32 disk imager a zvolím ISO Ubuntu a nahraju. Následně jen zapojim SD do raspberry..Je to správný způsob..?

Staci ta druha cast, ak formatujes aj pred instalaciou ubuntu tak noobian zmazes.Tu je navodhttps://www.youtube.com/watch

Počkat, já když chci instalovat to Ubuntu tak tam musím nechat noobian...?

Nie. To som pisal ze ho tam davas zbytocne kedze ho potom aj tak preformatujes.

Ah, jasný no každopádně asi raspberry budu reklamovat vyzkoušel jsem už tři různé SD a jediné co dělá tak svítí červená kontrolka. Ještě jestli bych se mohl zeptat umí i raspberry bootovat normální ISO jaké je třeba pro PC jestli bych tam mohl dát normální Ubuntu.

Nie, musis mat ARM verziu. Normalna pc verzia je x32 alebo x64.

Este doplnim ze musi sediet aj verzia raspberry pi 2 / 3. Kazdy ma iny procesor.Takze musis hladat obraz ubuntu pre konkretnu verziu RP.

a na co vůbec ubuntu když je na RPi připravenej IMG Raspbianu s desktopem ?Instalace přes Win32 imager a jede to. Ten postup co psal že praktirkuje je stejně divnej.

Na Ubuntu mám rozběhnuté digital signage a rpi se dá jen za tv. Tj. Že veškerou konfiguraci mám na Ubuntu ztahovani z ftp auto přehrávání vzdálené ovládání atd atd

Jaký je tedy správny postup..?

Stiahnes si ubuntu mate pre tvoje rasperry pi (stale si nenapisal ake mas)https://ubuntu-mate.org/raspberry-pi/A nainstalujes hohttps://fossbytes.com/install-ubuntu-mate-on-ra... Cast "in windows". Karta musi byt naformatovana.V podstate si mal dobry postup len asi zly image ubuntu. Podla toho ze si sa pytal na to " Ještě jestli bych se mohl zeptat umí i raspberry bootovat normální ISO jaké je třeba pro PC jestli bych tam mohl dát normální Ubuntu."

Nene, image je dobrý stahoval jsem přímo pro rpi 3b+

Pořádnej kabel, už to tu padlo několikrát

Vyzkoušel jsem už úplně krátký tlustý ale aktuálně raspberry nevydává žádný signál do monitoru. Nevím jestli je vadné

A jak jsi měřil to napětí? Nezkratoval jsi tam něco?

Multimetry na pin2 a pin6

Vyrobca Pi skuša pred odoslanim každú jednu dosku, takze na reklamaciu by som sa moc nespoliehal....

ako si ty múdry

A | 19. 09. 2018 05:48 "Nene, image je dobrý stahoval jsem přímo pro rpi 3b+"Tak jestli máš tu nejnovější (a nejvýknnější) RPi 3B+ tak musím potvrdit že je to na napájení dost vybíravý.. Včera jsem jí koupil taky a nemám doma žádnej adaptér kterým bych to rozjel bez blesku.. (originál RPi 2,5A s kabelem teď po ruce nemám)Přitom mám doma další dvě RPi 3 který bez problému živím z 1A nabíječky z mobilu a běží to např u TV s OpenElec bez problémů.. (pokud tam připojím 3B+ tak jen blesk a duha)

Přesně můj probléme akorát s tím rozdílem ze po čtyřech dnech zkoušení už tam není ani duha pouze černo bez signálu

OT: hlavně že tam nesvítí dva znaky blesků vedle sebe - to už bych se začal bát

Zřejmě jsi v oblasti Raspberry Pi začátečník. Doporučil bych místo Ubuntu používat klasický Raspbian. Ten má větší podporu komunity a je nejlépe odladěný.Dále pro přehrávání videa na Raspberry je vhodnější kodi nebo omxplayer. Ty využívají HW akceleraci videa.Jinak je fakt, že při problému s kartou dělá Raspberry mrtvého brouka.

No máte pravdu že jsem v raspberry začátečník a raspbian bych klidně využíval ale mám docela náročnou a funkcni konfiguraci v mplayeru s kombinací wget na Ubuntu a zase když je v prodejně 5 televizi tak mi přijde zybtecne mít za každou tv mini PC kde poběží Ubuntu a bude to dražší o x tisíc kodi jsem také samozřejmě zkousel ale nejde tam vytvořit to co požaduji. Dneska zajedu pro ještě jedno rpi ale teď nevím jestli zase to 3b+ co bych nejraděj,i protože je nejvýkonnější nebo nějaké jiné.

Nevím co přesně požaduješ po mplayeru, omxplayer by to měl zvládnou taky. V Raspbianu funguje wget úplně stejně. A jinak pro přehrávání mpeg4 videa do 1080p se dá právě použít i slabé Raspberry, protože omxplayer to žene přes GPU. Pokud nepotřebuješ ethernet, stačí i Zero W.

A jestli ty televize mají USB, tak by šlo to Zero W napájet přímo z TV. Má malou spotřebu.

ja napajam aj klasicku trojku z tv a prehravanie videa to zvlada v pohode. (usb kabel mam len kratky cca 20-30cm).

Ale to nerozjede ubuntu

A co má Ubuntu tak speciálního, co Raspbian nemá?

Mám tam rozjetý digital signage a na Ubuntu funguje nejlépe a vyzkoušel jsem mnoho

Ine distribucie linuxu by som vyskusal uz len preto aby sa vylucila ta HW chyba. Pretoze ak skusas stale len jednu distribuciu ktora moze mat chybu(napr. chyba pri stahovani) tak to nerozbehas.

Vyzkoušené i starší verze i noobs

Ethernet požadují Ubuntu si ze serveru stahuje ubsah když se nahraje nové video

Tak jsem koupil nové rpi a úplně stejný příběh duha na obrazovce a blesk a červená dioda bliká

no základ je mít kartu která už jinde funguje abys vyloučil špatně vytvořenou instalaci - máš nějakou funkční kartu z jiné RPi3 ? Já se s tím dneska taky zlobil a to Ubuntu se mi funkční prostě nepovedlo udělat - zřejmě jsem stáhnul špatný .img soubor, stahuju ještě odjinud.Jo a ten blesk mi tam nová RPi3B+ ukazuje taky (i s origo 2,5A zdrojem) ale jen pokud je špatně vyrobená instalace na kartě - pokud stáhnu Raspbian s desktopem s webu Raspberry a zapíšu to na kartu Win32imagerem tak to jede a bez blesku... Zajímavý

Takže po dlooouhem googleni jsem zjistil že důvod proč oficiální Ubuntu mate nefunguje na rpi 3 b+ je že Ubuntu používá starší kernel a některé novější rpi právě delaji tohle zkusil jsem update kernelu v rpi nepomohlo jak udělat downgrade na to jsem nepřišel každopádně teď jsem našel neoficiální Ubuntu 18 mate který udělá nějaký chlápek a udelal to na nový kernel a měl by prý fungovat teď stahují následně dam vědět

jo ja sem nasel tady nejakej odkaz na torrent pro ubuntu na RPi 3B+https://www.raspberrypi.org/forums/viewtopic.phptreti post od konce.. seeduje to jen 16 zoufalcu, tak to stahuje dost pomalu

Tak jsem stáhl neoficiální Ubuntu 18 pro rpi 3 které funguje ale strašně se seka třeba když otevřu mozilu čekám alespoň 3min a dále ne tomhle 18 nefunguje Linux server takže ještě zkusím rpi 2 a tam snad půjde officialni Ubuntu 16

Chtěl jsem napsat že na tomhle Ubuntu nefunguje telnet server