Raspberry vs Atom - multimedialni stroj

Dobrý den,začal sem uvažovat o pořízení chytré krabičky k TV - Full HD, vstup HDMI. Zaujalo me Raspberry Pi nebo jeho silnejsi klon Banana Pi. Další variantou je neco s Atomem. Pozadavky:prehravani Full HD filmu v TV, pres HDMI, zvuk zatim pres HDMIpripojeni externiho disku 1TB pres USB - mam WD 3,5'' s vlastnim napajenimaby to bezelo 24/7 nebo "vzbudit" po siti a pristupovat na disk z ostatnich zarizeni (PC, NB, telefon?)cena - max 2000Kc, raspberry vyjde kolem 1000, coz by bylo idealniovladani pres BT klavesniciZvladne to raspberry (banana) nebo mam rovnou uvazovat o Atomu?rad bych uvital poznatky z provozu,Dekuji

Odpovědi na otázku

mno, poznatky z provozu nemám, ale osobně bych spíš šel do x86 kde mám i na linuxu mnohem větší flexibilitu co se týče aplikací - možná něco jako Intel NUC...

Rpi fullhd zvládá bez problémů. Přehrává špatně akorát videa s nějakou velkou kompresí např. 10-bit videa, která jsou akcelerována přes procesor. Jako server to jde použít taky. Počítejte tak 2000,-Kč, potřebujete k tomu i nějakou rychlejší microSDHC kartu + zdroj nebo napájený usb hub a nějakou case.

Raspberry (B+) nezvlada vetsi datove toky, nezalezi jenom na rozliseni

Intel NUC vypada zajimave, ale uz stoji docela hodne a jeho vykon bych nevyuzil.Pokud jde o system v Raspberry, ktery system by to zvladl?nejaky linux + xmbc? zdroj mam, a krabicku si vytisknu na 3D tiskarne. kartu musim koupit.

na Raspberry existuje upravený Debian - tzv. Raspbian - zkus pohledat...

http://mymediaexperience.com/raspberry-pi-xbmc-with-ra... , akorát to napájení přes usb v TV je dost přitažené za vlasy, 500mA je pro pi málo, jedině vyzkoušet napájet z dvou usb portů přes kabel s přídavným napájením jestli se to nebude sekat.

napajeni bude z trafa 5V/2A v tom problem nevidim.

Meegopad T01 by mohl tohle splňovat

Megaodpad T01 jsem nikde nenasel

jen doplním info - vypadá to dobře:http://www.cnews.cz/plnohodnotne-pc-ve-forme-...

tak bratru za 133 USD z aliexpres po jednom kuse.. http://www.aliexpress.com/item/Sell-Mini-PC-with-bo...

to bylo s 16GB SSD s 32GB SSD zde za 143 USD - http://www.aliexpress.com/item/Sell-Mini-PC-with-bo...

Za mna raspbeery pi - bezi mi 24/7, taha torrenty, atd. Nepotrebujes rychlu SD kartu, ked to raz nabootuje, je to uz skoro jedno. Podporuje HDMI-CEC (na rozdiel od Banana Pi, ak sa nemylim), takze vies pouzit ovladac z TV. Ja som spokojny. Spotreba aj s diskom okolo 4W.

to zni dobre, jaky mas system?

Co je ten HDMI-CEC? Banán podporuje HDMI ale HDMI-CEC Nevím co je :D

jo, co tenhle Zotac?Zotac uvádí ještě menší mini PC, Zbox PI320 pico. S vnitřnostmi z tabletuhttp://www.cnews.cz/zotac-uvadi-jeste-mensi-m...