Raspberry Pi 2 - zvuk pouze pres HDMI

Ahoj,mam problem s rpi 2. Nefunguje mi zvuk z 3,5 mm jacku.Z HDMI normalne funguje, ale z jacku proste nejde. Uz jsem zkousel i s vypojenym HDMI, ale take nejde...Nevite nekdo cim by to mohlo byt ?Predem dekuji za odpoved.

Odpovědi na otázku

Myslim ze sa to nastavuje v OS o ktorom si nic nenapisal.

OS mam RASPBIAN. Je to vlastne odlechceny Debian pro Raspberry Pi.

Nevis teda ? V OS jsem to nenasel...

Napis tento prikaz:amixer cset numid=3 2to prehodi vstup na jack a az ho budes chtit vratit zpatky tak je toamixer cset numid=3 1

Ahoj, děkuji za radu. U mě konkrétně je to sice opačně 1= sluchátka, 2=hdmi, ale to už si každý vyzkouší a zhodnotí sám

Každopádně pokud máš aktuální Raspbian (sudo apt-get update, sudo apt-get upgrade), tak stačí kliknout pravým myšítkem na ikonu reproduktoru vpravo na horní liště.

Tak tys to konečně rozštípnul. Po hodinovém zadávání příkazů bez úspěchu jsem použil tvůj postup. Je to fakt jednodušší. Díky

Ok, je to tady toto : https://www.raspberrypi.org/documentation/configurati... Doufam, ze to pojede...

sudo apt-get update sudo apt-get upgrade sudo apt-get install mplayer sudo amixer cset numid=3 1 sudo alsactl store 0a mas to hraje to na 3,5 mm jacku napis 0

V nastavení zvuku musíš přehodit z HDMI na JACK 3,5