RASPBERRY PI 2 - Model B 1GB RAM

dá se na "RASPBERRY PI 2 - Model B 1GB RAM" dobře jet přes HDMI na 1920x1080 internet, video ...

Odpovědi na otázku

cože??

Kdo maže, ten jede. ☺

Ano, na internet a video je dobrý. Minipočítač obsahuje hardwarový HD videodekodér (1080p30 H.264 high-profil dekódování).

Nepouzivam na nem monitor takze tohle nemuzu uplne posoudit. Jako miniservrik na nejakou drobnost je to celkem pouzitelne, ale CPU neni nijak zvlast vykonny (zhruba 12x pomalejsi nez C2Q8400 a 30x pomalejsi nez i7-3820) a cokoli kompilovat je na tom peklo...

Na filmy O.K., používám a je to pohoda. Ale na internet? Prolistovat se občas někam a spustit video nebo si něco přečíst nebo spustit stahování, to ano, ale jestli myslíš denodenní surfování, tak to nevím, jak bys byl spokojený. Dnešní stránky přecpané reklamou nejedou nijak bleskově ani na podstatně výkonnějších procesorech.

díky moc za info!nejednalo by se o velké surfování ... ta dřívější (slabší) verze to prý moc nedávala ...

PI1 bylo jeste asi 6x pomalejsi nez PI2. Nemel jsem ho, ale s ohledem na to tohle mi pripada pomale, tak PI1 je tak na mereni teploty (ostatne i na to se pouziva). PI2 jeste docela brzdi SD karta (pouzivam Sandisk UHS1), ale jakmile se cte/zapisuje vic veci najednou, tak je to mrtvola. V tomhle ohledu by mohla byt lepsi volba Banana PI, ktery ma na sobe rovnou SATA.

Web je opravdu utrpení. Raspbian v základu obsahuje celkem nenáročný prohlížeč, ale nemůžu říct, že bych s ním byl spokojený. Takže nainstaovat "Firefox" (spíš jeho odnož Iceweasel - stejný program, jiné logo - kvůli právům). Ale je to peklo i s blokováním reklam a javacriptu. Kdejaký telefon je rychlejší.

Tak nepsal jaky OS chce pouzivat... Ja osobne nemam odvahu na malinu nainstalovat ani Xka, natoz Firefox a podobne. Akceleraci videa malina sice ma (pokud ji OS podporuje), ale jinak je to zhruba na urovni nejlevnejsiho cinskeho telefonu z ebay.

Na video ok (do H.264 Full HD odpovídající formátu používanému na Blu-ray discích, H.265 to neumí, resp. přehrávání není plynulé), na surfování na webu ani náhodou (třeba i s YouTube v prohlížeči je problém a to i s videi v nízkém rozlišení), i takové Core 2 Duo je na tom mnohem líp. Takže na to raději nějaké staré PC nebo aspoň výkonnější minipočítač, např. ODROID-XU4.

s dovolením využiju toto vlákno také protože uvažuju o koupi přesně tohoto modelu rasbperry - chci udělat z hloupé televize (HD rozlišení ne full hd) chytrou tedy na přehrávání filmů z nasu a brouzdání netem, FB a podobné stránky pro nenáročného uživatele. Takže jestli to chápu dobře tento model poslouží dobře nebo je tu za 1500Kč lepší alternativa ?

mam RBPi2 + OSMC - pripojis to cez HDMI na telku (ja mam Panasonic Viera 5 rokov staru plazmu), ovladas ovladacom z telky. Filmy sosam z NASsky (Dlink 320L + napajany USB rozbocovac takze mam do NASky este pripojene 2 USB disky). Share exportovany cez NFS - funguje vsetko do pohody. musis to ale napajat z USB nabijacky (skusal som napajanie priamo z USB z telky, ale nestacilo)