» Poradna » Mobily

Raspberry Pi 1+ seká se video

Zdravím. Stáhl jsem si film ve fullhd má cca 22GB a seká se mi na Rpi 1+. Je možný že nestíhá ? Přetaktován na 900Mhz procesor na 92 procentech....Dík za pomoc....Film: Media Info Hlavní Formát: Matroska Format_Version: Version 4 / Version 2 Velikost souboru: 20,4 GiB Duration/String: 2 h 7 min Celkový BitRate: 22,9 Mb/s Název filmu: The Infiltrator (2016) Encoded date: UTC 2016-12-15 00:26:50 Použitý software: mkvmerge v7.9.0 ('Birds' ) 64bit Enkódoval: libebml v1.3.1 + libmatroska v1.4.2 Obal: Yes Attachments: Cover.png Video ID: 1 Formát: AVC Formát/: Advanced Video Codec Format_Profile: High@L4.1 Format_Settings_CABAC/String: Ano Format_Settings_RefFrames/String: 5 frame CodecID: V_MPEG4/ISO/AVC Duration/String: 2 h 7 min Bit rate: 20,9 Mb/s Šířka: 1 920pixely Výška: 802pixely Poměr stran: 2,40:1 Frame rate: 23,976 (24000/1001) FPS ColorSpace: YUV ChromaSubsampling/String: 4:2:0 BitDepth/String: 8 bits ScanType/String: Progressive Bits/(Pixel*Frame): 0.565 StreamSize/String: 18,5 GiB (91%) Titul: DON Enkódoval: x264 core 148 r2705+54 9f484c1 t_mod_Custom [8-bit@all X86_64] Nastavení enkoderu: cabac=1 / ref=5 / deblock=1:-3:-3 / analyse=0x3:0x133 / me=umh / subme=11 / psy=1 / fade_compensate=0.00 / psy_rd=1.10:0.00 / mixed_ref=1 / me_range=32 / chroma_me=1 / trellis=2 / 8x8dct=1 / cqm=0 / deadzone=21,11 / fast_pskip=0 / chroma_qp_offset=-2 / threads=12 / lookahead_threads=2 / sliced_threads=0 / nr=0 / decimate=0 / interlaced=0 / bluray_compat=0 / constrained_intra=0 / fgo=0 / bframes=9 / b_pyramid=2 / b_adapt=2 / b_bias=0 Ukázat celý příspěvek

Odpovědi na otázku

přehrávám přes síť z NAS

ze nestiha je vic nez pravdepodobne. Hrubym vykonem by to nezvladl na 100% a pretaktovanim specializovany obvod pro dekodovani videa neovlivnis.

RPi 1 fakt neni vhodne na FHD video...RPi 1 se hodi na internet, hratky s GPIO, nenarocne home server veci (jednoduche weby, automatizace), monitoring, kiosk, max 720p videoRPi 2 uz da v pohode i 1080p ale 4k uz nejak je na tom RPi 3 netusim, zatim jsem nemel duvod koupit protze mi vykonnove staci 1 a 2B

92 procent vytížení procesoru? Máš koupený MPEG2 kodek? MPEG 4 se dá přehrávat i bez zakoupení tohoto kodeku, ale pokud si ho koupíš, je pak i mpeg4 akcelerováno grafickou kartou a vytížení procesoru by mělo klesnout a třeba to bude lépe zvládat.

Měl jsem špatně nastavený zakoupené kodeky.... z USB se neseká ani Oceanic Samsung Demo....nemůže bát problém v síti? NAS mám z PopcornHour A210 ))

Problem bude spis v prilis velkem datovem toku. Kdyz to prehrajes z neceho, co pripojis naprimo, tak se to chova jak?

napřímo je to bez sekání.... a ani to nebere tolik cpu jako ze sítě....

No tak vidis. Delaji to proste ty LAN prenosy. Teoreticky to sice ma nejakou 100mbit sitovku, ale v praxi to nedokaze dostatecne rychle komunikovat, aby to vyuzilo i tuhle dnes uz prehistorickou rychlost.

To by mohlo byt tim, ze ARMove nemaji zadnou rozumnou sbernici (PCIe) a vsechno se taha pres USB, vcetne sitovky, uloziste, wifi, atd.

Presne tak! Jede to pres usb -> vytezuje CPU jako prase...

a nové Rapsberry mi pomůže nebo se soustředit na něco jiného??... Mám nechuť k systémům v TV a libí se mi Kodi....

něco s Amlogic 905?

RPi B3 by melo byt v tomto smeru vybaveno lepe, ale uprimne receno by me ani nenapadlo s tim takhle zapasit. Pokud uz bych opravdu musel mit samostatny prehravac, postavil bych male PC na standardni architekture. Kodi by na tom taky bezelo, kdyz na to prijde.Ale kazdy holt preferuje neco jineho.

Nejaky miniITX x86 by asi udelal lepsi sluzbu, ale je to vetsi a drazsi nez RPi.

Pomuze i nepomuze. Je vyrazne vykonnejsi nez Pi1, ale paskvil s USB je to stale.Ja mam par Pi2 na jiny ucel (miniservery), ale na jedno jsem zkusil nahrat predpripraveny Linux (brrr) s KODI - tj. OpenELEC a FHD x264 zvlada prehravat bez potizi. Ale RPi2 je asi 2x vykonnejsi a ve tvem pripade mozna bude problem v nastaveni x264, resp. ve vysokem bitrate. Precejen 22GB film bude mit drobet vyssi bitrate nez nejaky 4GB FHD rip. Jinak co se tyka site, tak kdyz jsem zkousel s RPi2 iperf, tak zdaleka nedaval ani tech 100Mbps a to je test na hony vzdaleny realnemu provozu - proste USB 100Mbps sitovka s ARMem neni urcena ne nejake ohromovani rychlosti.

Nekdo testoval RPi2 s 1000mbit sitovkou a podle namerenych hodnot ma usb sbernice jeste dostatecnou rezervu, uzke hrdlo nejspis je samotna 100mbit sitovka .http://www.jeffgeerling.com/blogs/jeff-geerling/getti...

Tam se ale nezabyva tim vytezovanim CPU, ktere je s tim spojene. Zalezi holt na situaci a co vsechno to v tu chvili dela. Ostatne, jak tam uvadi:"However, for many real-world use cases, the Pi's other subsystems (CPU and disk I/O especially, since I/O is on a single, shared USB 2.0 bus) will limit the available bandwidth."