Ram-taktování

Dobrý den, mám 2Gb DDR3 RAM 1333MHz + 4Gb DDR3 RAM 1333MHz A chtěl jsem se zeptat jesli se dá změřit jejich teplota ( programem )a ne manuálně, abych je mohl přetaktovat- a na jakou frekvenci je to bezpečné Děkuji

Odpovědi na otázku

A je to vůbec třeba? Poznáš rozdíl? A ne, pochybuji že budeš detekovat teploty čipů nebo dokonce selektivně, pořiď si infra (IR) měřák.

ty seš taky mimo mísu. Základ taktování je chlazení, bezpečné napětí, stabilita.

Ty nic netaktuj, ještě něco odpálíš, máš teoretické nedostatky.

Vzhledem k tomu, že paměti obvykle neobsahují termistory ani jiná snímání teploty, není co bys mohl jakýmkoliv programem odečítat.Infračervený bezkontaktní teploměr je nejjednodušší řešení.Pokud nepřekročíš napětí 1,7V, můžeš si s pamětmi dělat co chceš.Jinak se řiď pokyny výrobce pamětí, pokud se nejedná o standartní DDR3 paměti.

O mnoho je nepřetaktujete a rozdíl prakticky nepoznáte. Jen si koledujete o problémy se stabilitou. Pusťte to z hlavy.