RAM Hyper X Fury 2x8GB 1866MHz - nefunkční

Dobrý den, Koupil jsem si paměť "HyperX 16GB KIT DDR3 1866MHz CL10 Fury Black Series" a po vložení do základní desky se počítač zapne na 2 - 3 sekundy a hned vypne a neustále se to opakuje. Kde dělám chybu?Zkoušel jsem všechny sloty a i zapojení pouze jedné paměti ve všech slotech. Stále stejný výsledek.Projel jsem i ostatní diskuze, ale bohužel jsem nenašel žádné řešení.Základní deska: GA-Z68MA-D2H-B3

Odpovědi na otázku

Výrobce sice píše, že deska podporuje 32GB RAM (to by znamenalo 4x8GB), ale v seznamu paměťových modulů, které otestoval se žádné moduly o kapacitě 8GB nevyskytují (maximálně tam jsou uvedeny 4GB moduly). Takže je možné, že to opravdu nemusí fungovat.Možná by jsi ještě mohl napsat, jaký tam máš CPU.Jediné, co můžeš zkusit je update BIOSu na poslední verzi (pokud tam máš nějakou starší). Pokud to budeš dělat, tak si dej pozor na revizi desky.

U Z68 by to neměl být problém, to už je 1155, nikoliv problematický socket 1156. 8GB tam nejsou jednoduše proto, že v té době skoro neexistovaly.Takže pokud to nerozchodí, bude to jen nějaká výjimečná nekompatibilita. Zkusil bych poslední BIOS, reset BIOSu a jen po jednom modulu. Informace o CPU také neuškodí. Nicméně Z68 byl drahý čipset na lepších deskách, takže očekávám i5-2500K, i7-2600K nebo i7-2700K. Pod Celeron, Pentia a i3 to kupovali jen blázni.

Jaké informace by si přesně potřeboval? Jsem ve světě skládání PC tak trochu nový Reset BIOSu jsem zkoušel a stále nic. O update BIOSu se snažím už dvě hodiny.Ten co mi tenkrát skládal PC asi tedy Blázen byl. Procík mám Intel Core i3 2125 (3.30GHZ.)

Doplňující otázka: Před vložením "RAMek" je potřeba něco upravit v BIOSu?

Podívej se, jaký tam máš BIOS. Najdeš to třeba v jednoduchém prográmku CPU-Z na záložce mainboard. Dej sem screen třeba přes ctrl.cz.Po výměně RAM můžeš zkusit udělat reset BIOSu propojkou na desce. Deska se pak nastaví podle nové RAM.

https://ctrlv.cz/eyu1Bios už je updatovaný. Po vložení nových ramek se do Biosu vůbec nedostanu, jak jsem zmiňoval zapnu počítač a za 2 - 3 vteřiny je hned KO... Procesor i grafika se sotva roztočí a hned se vypne...To jsem se zas do něčeho pustil =D

Do BIOSu nemusíš, reset se dělá přímo na desce. Otevři si manuál a najdi si tam "CLEAR CMOS".

Zrovna jsem to dokončil. Stále problém přetrvává... po resetu to mám zkusit zapnout už s těma novýma RAMkama? Protože to jsem zkoušel a problém byl stále stejný...

CPU i3-2125 podporuje paměti s frekvencí 1066 MHz a 1333 MHz. Zkuste vložit paměti s frekvencí 1333 MHz a udělat update BIOSu na nejnovější verzi a ručně nastavit hodnoty. Pokud máte paměti koupené do 14 dnů, můžete je vrátit.https://ark.intel.com/content/www/us/en/ark/pro...

Ne, frekvencí to fakt není. Je to uspořádáním pamětí, které CPU neumí. RAM dokáže běžet i na nižší frekvenci a nemá s tím problém.

nastavit v BIOSU rychlost ram na 1800Mhz, zbytek nastaveni nechat na automatiku. Pokud dále zlobí nastavit napětí na 1,5V, ale pozor můžete mít i verzi na 1,35V, přečist si ze štítku na RAM. Já měl podobné problémy, mám stejnou pamět jak píšete, mainboard Asrock a CPU AMD A7800. Při 1866Mhz nestabilní. Po nastavení na 1800Mhz a 1,5V je klid (debilní BIOS dával pořád napětí na 1,58V)

spletl jsem to nastavit na 1600Mz !!!!! ne 1800

To je naprostý nesmysl, řadič tu frekvenci ani neumí. Navíc problém je jinde.