RAM 8GB, windows najde 6Gb (použitelné 4gb)

Dobrý den, mám takový problém.. mám v počítači RAMku 8Gb (2x4) .. ale windows mě najde pouze 6Gb .. a ještě použitelný jsou pouze 4Gb.. již jsem četl nějaký návody na 'opravu' tohoto problému,ale žádně řešení mi nepomáhá.. msconfig u mě nic nevyřešil.. a v BIOSu věc se jménem "MEMORY MAP" či tak nějak nic takového nemám, dokonce jsem již přeinstaloval celý Windowsy,ale ani to mi nepomůže,nevíte prosim vás někdo co s tím?;/ .. zde screeny ramek..sestavy.. : http://2i.cz/8d62e3c91aDíky!

Odpovědi na otázku

jakou mas desku?

skús 64bit Ubuntu napr.

Za 1. nepleť si "b" a "B", protože 1B = 8b. Takže 6Gb je pouze 768MB a 4Gb jen 512MB!Za 2. uveď, jakou máš desku (nebo alespoň screen z CPU-Z se záložkou "mainboard").

Tady to je.. http://2i.cz/c826a78d5e

ja mám 256MB VRAM, ale canuruit mi píše, že mám 768.... tak ak driver si vezme z RAM 4 GB pre GK, ale tá má podľa CPU-Z stále 1GB, lebo má ozaj 1GB, tak Ti ostane 4GB. Nemáš na skúšku aj Home/prof verziu? A už som poradil Linux

nemám:/

stiahni (x)ubuntu 64bit

dobře,jen bymě zajímalo, co to vlastně ten ubuntu je:D

takže jako mám přejít na úplně nový OS? to se mi teda moc nechce..

Nemusíš. Jen zkus Live CD. Nebudeš instalovat, ale pouze spustíš linux z CD a podíváš se, zda ti ukazuje 8GB. Tím zjistíš, zda to nedělá jen nějaký problém v OS. Windows ti normálně zůstanou (teda pokud místo "spustit z CD" nevybereš "nainstalovat").Také můžeš zkusit PC jen s jedním modulem (nejdřív jeden, pak druhý). Tím zjistíš, zda vůbec fungují oba.

a ja dodávám, že ISO súbor sa nevypaľuje ako súbor ale ako "napáliť DVD z obrazu disku" (tak to pomenováva Ashampoo). Nabootuj z toho, klikni na "vyskúšať", môžeš nastaviť zároveň češtinu a keď spustíš xterm (terminál), spusť príkaz top, ale je tam aj vlastnoti systému či ako sa to volá

On má ale 64bit,takže je mu to k ničemu.

ťažko sa nám verí, že OS je legálny nakoľko Ultimate majú skôr korporácie, lebo dnes stojí cca 158 € OEM. Čo máš v záložke Graphics? Skús 64bit (x)ubuntu a budeme múdrejší. Alebo chyba dosky

Nejpravděpodobnější odpověď je ta, že máte 8GB Ram, z toho si integrovaná grafika vezme 2GB , tedy použitelných 6GB a máte 32 bitový systém, takže reálně využitelné 4GB ( a z toho ještě ukousne kousek BIOS dle metody mapování ) takže v správci )loh bude k využití tak 3,2GB, že?

videl si screen?

Co ukazuje BIOS (velikost ram),nebylo od veci upgrade bios z F1 na F5http://www.gigabyte.cz/products/page/mb/ga-a75m-... pro ahlon 641 je potreba alespon F4 bioshttp://www.gigabyte.com/support-downloads/cpu-sup... co ukazuje windows zde (napr.)http://assets.overclock.net.s3.amazonaws.com/4/4a/4a65256d_vbattach971... Hardware reservet

Na tom něco bude. Má tam jen F1, aktualizace BIOSu by mohla pomoci. Ale pokud neví jak, tak by mu s tím někdo měl pomoci (jinak tu bude téma "Co s mrtvou deskou").

tohle to ukazuje: http://2i.cz/af73f2d80b

Začni tím, že tam dáš aktuální BIOS. Máš tam úplně první F1, který ani oficiálně nepodporuje tvůj CPU. Pak se uvidí.

Koukal jsi vůbec na jeho screeny? Pokud ano, tak se podle tebe 32bitový OS značí jako x64 a GTX 550 Ti je integrovaná grafika...

Tyvle on mu cpe Linux misto aby si zjistili jestli ma vubec 64bit windows, 32bit podporuje jen 4GB ram a 64bit Windows to pak vezme cele. Zas chytrej linuxak.

Rajdek jěště neotevřel oči

Nepleťte do toho Linux. Jeho OS by to měl podporovat. Takže nejdříve...Přesný typ desky, vzít manuál k desce nebo web výrobce a soupis podporovaných pamětí a jejich velikostí, aktualizace BIOSu, překontrolovat v BIOSu, jestli tam není zapnutá navíc integrovaná grafika.

Vypnutí nebo snížení sdílení paměti pro grafickou kartu 4GB je moc Vypnutí a použití Externí NESDíLENé grafiky

Screeny nastavení biosu by pomohli viac. Podľa mňa je to podtaktované, prípadne chybne osadené pamäťové moduly a pracuje iba jeden.

Neco nefunguje, padaji aplikace, sekaji hry, nebo to je resis z dlhe chvile?2GB zabera grafika, 2GB aplikace, takze logicky pouzitelne jsou jen 4GB.

otestuj RAM. Som zvedavý čo to ukáže

AMD Athlon II X4 641 je klasicke CPU pro socket FM1, neni to APU, takze tam zadna sdilena grafika nebude!!!Jinak podle obrazku to vypada na 64bit verze W7.

http://www.gigabyte.cz/products/page/mb/ga-a75m-... V desce je BIOS verze F1, tedy ten základní, plný chyb a navíc nepodporující CPU. F2 a F5 opravují něco s RAM, F6a je zatím jen BETA verze, tu bych tam nedával.Takže další postup je jasný > nahrát tam BIOS F5 a pak se uvidí. Do té doby nemá cenu tu spekulovat o blbostech.

dobře,to tedy udělám.. byl by nějakej lehkej,přesnej návod jak to tam dát?

Návod je v manuálu k desce. Pokud nevíš jak na to, nech to udělat někoho, kdo to umí. Pokud ti při tom vypadně elektrika nebo to vypneš, máš totiž úplně mrtvou desku (bez BIOSu totiž vůbec nefunguje).

FUNGUJE TO !!!mám 12 GB na WINDOWS 7 32 bit !!!

detail: app využije len 2 GB, takže načo Ti ostatných asi 8 (ak OS zaplní RAM do 2 GB)? Pri toľkých GB radšej 64 bit. Alebo spusť 5 app na max, kedy každá využije 2 GB, inak nikdy nad 4 GB veľmi nezaplníš. BTW, načo Ti je vlastne toľko RAM?