Radeon HD7870 v CrossFireX

Dobrý den,chtěl bych se zeptat, zda-li při zapojení dvou GK se stejným čipem do CrossFireX musí být ty karty absolutně stejné, např. od stejného výrobce, nebo pokud má jedna z nich trošku vyšší takt. Jedná se o HD7870 OC 2GB od SAPPHIRE a ta stejná, ale od GIGABYTE. Nebo pokud se nějak liší HD7870 OC a HD7870 XT BOOST. Děkuji

Odpovědi na otázku

To jsou dvě úplně jiné karty. HD 7870 OC jádro Pitcairn, ale HD 7870 XT Boost má jádro Tahiti (osekanou verzi LE). Tedy stejné jádro jako je v HD 7970 / 7950 / R9 280X a R9 280. Dost pochybuji, že to půjde.Prakticky se tedy jedná o dvě naprosto odlišné grafiky:http://store.donanimhaber.com/87/5d/fb/875DFB9A1C54B078... http://www.cnews.cz/sites/default/files/oldcn...

Ok, takže na BOOST se vykašlat a zkusit se poohlédnout po OC se stejným jádrem Pitcairn :)Děkuji

Ne, vykaslat se na obe karty a poohlednout se po jedne, ktera je obe nahradi.

jedna se o stejnou kartu od jineho vyrobce pojede v klidu v crossfire

Zjisti si nejdříve něco o XT Boost.