PWM do "vláčku"

Dobrý den,chci ze zeptat na zapojení PST. Bude vše fungovat jak má, když zapojím do vláčku 2x140 + 1x120 + 1x80 ventilátory? Pokud ventilátory mají přibližně stejný počet otáček, bios si z nich vypočítá průměr, jak je regulovat, nebo to je celé blbost. Deska má 3x4pin fan. Skříň už je osazena 1x200 a 1x120pin ventilátorem.Děkuji za odpověď

Odpovědi na otázku

Pokud myslíš to, co má Arctic, tak to měří vždy jen otáčky jednoho jediného větráku. A ano, fungovat to bude.

Otáčky ventilátoru s nejnižším počtem nebo nejvyšším počtem otáček. 120 a 140mm mají 1350 a 80mm má 2000 otáček. Jde o to, že pokud deska změří hodnoty na ventilátoru 80mm, kde usoudí, že se má točit třeba 1500, tak to ostatní pojedou na full výkon, nebo jak to funguje?

Resp. ze kterého ventilátoru to bude měřit a není to moc 4 vent. na 1 4pin?

Desce jsou otáčky ukradené, ty jen ukazuje. V BIOSu se nastavuje jen to, že třeba při 50°C pojedou na 50%. Nic víc, nic míň. Takže větráky prostě dostanou přes PWM signál 50% a hotovo. V BIOSu se pak jen ukáže, že se točí na x rpm.

Dík moc

Záleží na desce, jestli podporuje zapojení tolika větráčků a měří se vždycky větrák ze kterýho vede žlutej drát.