» Poradna » Notebooky

První spuštění notebooku Dell - instalace Windows

Dobrý den, koupil jsem si notebook Dell a dnes jsem si ho poprvé spustil, jenomže mi nejde nainstalovat systém Windows, při pokusu do "Obnovit počítač do továrního nastavení" mi píše chybu "Jednotka na které je nainstalován systém Windows, je zamknutá. Odemkněte jednotku a zkuste to znovu." Můžu pouze nastavit češtinu a české rozložení klávesnice a teď když dám jakoukoliv možnost, tak mi to nejde, protože vyskakuje tato hláška.Zkoušel jsem hledat, našel jsem vlákna na tohle téma a nepomohlo mi to.Děkuji za odpověď

Odpovědi na otázku

Reklamace.

a čo bude reklamovať? blbosť užívateľa?

Nepíšte co to je konkrétně za model, ale Delly mívají obyčejně skryté oddíly pro obnovu - po zapnutí stiskněte F12 a měla by se zobrazit nabídka kde jedna z voleb by měla být "recovery"

Mě z toho vychází něco podstatně jiného. Náš nešťastník si OS samozřejmě spustil - vše je na to zařízené a NB spolu s instalační procedurou se chová jako automat za občasného přispění uživatele a DELL "tuplem" - ale při patřičném radování do něho také sáhl hodně ŠPINAVOU rukou.Ale opravdu HODNĚ.A tím také skončil - jeho pokusy s "...obnovou počítače do továrního nastavení..." jsou už jen labutí písní.Takže pěkně, zčerstva kompletní instalaci - bude určitě lepší, než automatická zasviněná neskutečným množstvím blotware.

Dell Vostro 5568

Mám úvodní modrou obrazovku:Odstranit potíže- když kliknu na toto mám obnovit počítač do továrního nastavení:zachovat moje souborya chyba: Jednotka na které je nainstalován systém Windows je zamknutá.Jinak jsem zkoušel Obnovit počítač do továrního nastavení asi desetkrát, včetně kompletního vymazání a pořád to vypadá takhleVypnout počítač

Toto je nejlepší rada.

Jak už někdo psal, to co vidíte je systémový nástroj pro tovární obnovení - pokud se jedná o předinstalované Windows 10, myslím, že tímto nástrojem to nepůjde a bude potřeba použít nástroj přímo od Dellu: k notebooku byste měl mít USB flashdisk, nebo DVD pro tovární obnovu - vložte jej tedy a zapněte počítač. Po zapnutí počítače při logu Dell mačkejte F12 dokud se neobjeví menu s možnostmi.

Ten notebook se prodává s nainstalovaným Win 10. Co a odkud se tam snažíš instalovat?

Ten NB je bez OS, že jej chceš instalovat. Pak ale nemá odddíl Recovery s továrním nastavením. Pokud OS má přeinstalovaný, měl aspoň přečíst manuál- co a jak po spuštění a stáhnout aktualizace etc.

Tak nakonec mi pomohla podpora Dellu, pokud se vám stane něco podobného, tak se vykašlete na návody a domluvte si to s nimi.Stačilo po zapnutí dát F12 a potom tam přes nastavení, už si nepamatuji cestu, ale nejdříve mi podpora taky nepomohla, vyřešili jsme to na třetí pokus, nyní už se stahují aktualizace Win10.

Zaujímavé..... prišiel si na to s podporou od DELLu - hlavne, že anja ti to jasne napísal včera už o 11:38.."..............ale Delly mívají obyčejně skryté oddíly pro obnovu - po zapnutí stiskněte F12 a měla by se zobrazit nabídka kde jedna z voleb by měla být "recovery""To nevieš si prejsť toto vlákno, aby si odpoveď našiel, ale neustále opakuješ tú svoju historku?

Díky