» Poradna » Web a internet

První projekt - cena

Zdravím,v poslední době jsem intenzivně studoval HTML5, CSS3 a PHP. Kamarád mi nabídl, že zná někoho, kdo potřebuje napsat šablonu pro WordPress. Už jsme domluvení, ale já nevím, kolik si za to mám říct. Nemám moc předchozích zkušeností, nikdy jsem nic takového za prachy netvořil.Zajímalo by mě tedy:1) Kolik si mám říct, pokud by byl plat za hodinu?2) Kolik, kdyby šlo o peníze za celý projekt (tj. např. Smlouva o dílo)?3) Co z těch 2 předchozích je lepší možnost ohodnocení?Předem díky za odpovědi.

Odpovědi na otázku

Jelikož máš nulovou praxi, tak si řekni nějakou rozumnou hodinovku, třeba 150kč/h a vynásob předpokládanou dobou tvorby. Tím dostaneš nějaký základní odhad a zbytek už je na tobě, to už musíš odhadnout sám, jestli to bude OK.

Zas na druhou stranu pokud má skoro nulové zkušenosti může být tohle pro zákazníka docela risk, věc která normálně zkušenějšímu zabere 10 minut on bude dělat 2 hodiny - za 300 Kč...

Bez živnostňáku by správně vůbec neměl nic nabízet za peníze, pokud to bude psát pro nějakou firmu. Ale to už je jiná kapitola, ale třeba se pletu a vše mu vyřídí jeho kámoš co bude šablonu předávat.

Ja si myslim, ze v tomhle problem nebude. Zivnostak by potreboval pokud by provozoval: "soustavnou činnost provozovanou samostatně, vlastním jménem, na vlastní odpovědnost, za účelem dosažení zisku".

kup si šablonku na themeforest a prodej mu ji za trojnásobek

Takhle na začátku bych si o peníze neříkal, spíš bych vyžadoval povolení užit to jako referenci a náhled toho jak tvoje práce vypadá. To se ti bude ohromě hodit pro získávání dalších zakázek.

Pre stanovenie ceny a vobec uvazovanie o tom ci pisat alebo nepisat zmluvu o dielo si je potrebne uvedomit nasledovne:- Pravdepodobne nemas velke skusenosti s urobenim vacsej stranky v html, css php, maximalne tak s pisanim jednoduchych stranok, je to tak ?- Robil si s Wordpressom ?- Pisal si niekedy sablonu pre Wordpress z nicoho ? Pisat sablonu pre Wordpress je nieco ine ako samotne Html, css a php.. Uz len nastudovanie struktury ta bude stat kopu casu, ten cas nemozes uctovat zakaznikovi, on si najima odbornika a predpoklada ze to ovladas.- Mas predstavu ako ma ta stranka vyzerat, da ti ju zakaznik alebo graficky navrh mas robit ty ? Lebo ak chce mat svoju vlastnu unikatnu sablonu tak ma aj nejako vyzerat. Ak ten navrh mas robit ty, trufas si na to ? Robil si nieco take z coho mu padne sanka k noham ? Ak to budes robit ty, zarataj si aj ten cas, ver mi ze ak to nemas odniekial ukradnut ale vymysliet, a ma to vyzerat COOL, zaberie ti to vazne kopu casu. Rataj s tym ze vzhlad budes musiet konzultovat so zakaznikom a tomu sa nie vzdy bude vsetko pacit a bude chciet zmeny... rataj s casom ktory budes musiet stravit s prerabanim...- Uvedom si ze si pomalsi ako niekto kto na tom robi uz roky a to o moc pomalsi....takze nepytaj mnoho, ty potrebujes najprv referencie a az jedneho dna na zaklade referencii budes zarabat peniaze... dnes sa orientuj na to aby to co z teba vypadne dopadlo co najlepsie aby ten pre koho to robis ta odporucil dalej....a na tom dalsom zarobis.-Finalna otazka- ja ako zakaznik ak ti mam platit tak ti na to dam nejaky termin do ktoreho chcem mat hotove. Pri vsetkom hore uvedenom, budes schopny to v danom termine stihnut ?Ak by som ti mohol poradit na zaklade vlastnych skusenosti s Wordpressom, tak je najlepsie si uvedomit ze vsetko uz bolo vymyslene. Prejdi si so zakaznikom existujuce sablony, normalne mu ukaz ze stoja od 35-80 €, on ti ukaze ze co sa mu najviac paci Ukázat celý příspěvek

Hezky shrnuto. Mimochodem, asi by pro něj bylo lepší příště hledat rady na více specializovaném webu - https://webtrh.cz/