» Poradna » Notebooky

Prosím o radu s výběrem notebooku

Dobrý den,pomohl by mi prosím někdo s výběrem?Chtěl bych si koupit notebook, který bude určený primárně na práci doma: střih a další editace fullhd 50fps videa (časem i vyšší rozlišení), úprava fotografií ve Photoshopu (foto formáty 4-150 Mb), editace hudby, správa webu, tabulky excel, často pracuji s dvěma okny vedle sebe) - ze začátku neuvažuji o koupi ext. monitoru, další využití už jen běžný konzum obsahu. Nehraji hry! Jsem omezený finančně částkou okolo +- 30tis. Kč. Byl bych rád za větší výdrž baterie, nemám klasický pracovní stůl a nechci být neustále na kabelu. Uhlopříčku bych preferoval 15", protože občas ho sebou někam vezmu a 17" už mi přijde moc a to i s ohledem na vyšší pořizovací cenu. Dále preferuji SSD + velký HD. Beru to jako investici na pár let, takže mi jde i o "spolehlivost". Nepotřebuji cdrom a nebudu připojovat žádné zvláštní periferie, kromě tiskárny, ext. disku, telefonu. Budu používat myš. Do oka mi padly tyto tři modely:https://www.czc.cz/dell-inspiron-15-7559-tou... zde se mi líbí vysoké rozlišení displeje (dotykovou plochu ale nejspíš nevyužiji), dále paměť 16 Gb, ale pouze DD3https://www.czc.cz/asus-ux501vw-fy057r-seda/... zde se mi líbí kovové zpracování, paměť DDR4nebohttps://www.czc.cz/hp-pavilion-gaming-15-15-... tady vidím asi nejlepší HW parametry, kromě rozlišení displeje.Rad bych tedy poprosil o Váš názor s ohledem na mé uvedené potřeby, nebo jestli máte ještě nějaký jiný tip. Doposud jsem používal klasické stolní PC a notebooky jsem dlouho nesledoval. Předem děkuji za rady a tipy.Lukáš

Odpovědi na otázku

Podla mna by si mal zmenit postoj.Mal by si si kupit Desktop, ktory bude sluzit na pracu na doma, ako pises.Za mensie peniaze kupis rovnaky vykon ako v notebooku, resp. za rovnake peniaze kupis vyssi vykon + moznost upgradu.Ak potrebujes prenosne zariadenie, na ktorom nebudes primarne pracovat s tym videom, radsej kup lacnejsi notebook, ale pracovnu stanicu budes mat postacujucu.Este dodam, HP Pavilion - vyhybat sa oblukom, su to suviksy, hnusny shit.Popozeraj sa po Dell Precision.

Postoj jsem změnil, ale opačným směrem Ne, vážně, mám své důvody a to i přesto, že moc dobře znám výkonnostní a cenové poměry mezi PC a notebookem. Taky vím, že práce bude méně pohodlná a možná méně efektivní. Ale jedná se spíš o koníček než práci a jde o 1-2 hodin. denně, takže se s tím nějak snad zvládnu poprat Děkuji za to upozornění na HP Pavilion.