» Poradna » Notebooky

Prosba o radu s výběrem notebooku na účetnictví

Dobrý den, potřebuji si koupit nový notebook, ale nevím si rady s jeho výběrem. Budu ráda za tipy a rady.Cenový limit: 20.000 Kč s DPH, ale raději bych méněPoužití: práce v účetním programu Money S3, připojení na firemní server a práce v síti v SAPu, vždy s otevřením maxima okenZábava: filmy (televizi nemám), rádio, internet, hry vůbecDalší požadavky: tichý chod, matný displej, kovová kostra, rychlý disk. Příjemná klávesnice a numerická klávesnice. A aby mě neštval několik let, aby moc nehřál, aby nebyl moc těžký (občas se chodím učit do knihovny) a byl hezký, jednoduchý a elegantní.MS Office asi nebude součástí notebooku, tak si ho musím koupit zvlášť?Proč, prosím, notebooky začínají po nějakém čase nesnesitelně hučet? Co s tím?Děkuji předem.

Odpovědi na otázku

dotaz č 1-potřebujete nadstandardní servis - Když se notebook náhodou pokazí budete mít nějakou náhradu? Jestli ne, tak bude potřeba něco se servisem NBD (další pracovní den) a to dost zúží výběr.dotaz č 2-bude notebook připojen do firemní domény, pokud ano, tak bude nutný Windows ve verzi PROdál prosím dejte nějaké priority, že vaše požadavky si navzájem odporují např numerická klávesnice znamená to, že notebook bude min s 15" obrazovkou tj bude mít 2-3kg, ono ideálně je mít v prácí externí display, klávesnici a myš a mít nějakou lehkou 12-13".office je nutne koupit zvlášť, Home and Business přijde na cca 5000 bez DPHnotebooky časem více hučí, protože jsou více zanesené prachem tj větráček na potřebný chladící výkon se musí rychleji otáčet, také časem se opotřebovává

odpověď na dotaz č 1-servis notebooku nepotřebuji, vedle je Počítačová pohotovost a dělají tam opravy do 24 hodin.odpověď na dotaz č 2-nevím, zda bude notebook připojen do firemní domény a ani to teď neumím zjistit, tato možnost mojí práce je zatím jen v jednání, tak ne.zatím pracuji převážně doma a notebook večer uklízím do skříně, tak přednost kvůli snadnější manipulaci má notebook s obrazovkou 15" a numerickou klávesnicí před menší hmotností notebooku s externím monitorem. Poprosím Vás o tip na externí klávesnici, ta by se mi docela hodila.MS Office mám jen pro osobní potřebu, jsou prosím nějaké levnější možnostivyčištění notebooku a výměna větráčku odstraní hučení úplně?děkuji

ta PC pohotovost vám s notebookem v záruce moc nepomúže, teda pokud nechcete o ní přijít.Klávesnice na běžnou kancelářskou práci bohatě stačí úplně základní USB za cca 150kč drátová, jestli budete chtít bezdrátovou, tak bych asi šel spíš do nějakého základního bezdrátového setu od logitechu např Logitech Wireless Combo MK270 CZ.vyčístění notebooku spolu s výměnou teplovodivé pasty a výmenou větráku by Vám mělo přinést hlučnost jakou měl notebook nový.pokud máte notebook, který Vám ještě výkonově dostačuje akorát je hlučný, šel bych spíš cestou opravy, max koupit ještě SSD disk a udělat čistou instalaci systému

Dobrý den, notebook potřebuji nový, původní mi byl ukraden. Hodně hučel, a ten, co mám nyní půjčený, také hodně hučí, tak proto jsem se ptala, protože mi to docela vadí, tak mě zajímalo, jaké jsou možnosti a jejich účinnost. Děkuji Vám za radu ohledně tohoto i klávesnice.prosím, jaký notebook bez nadstandardního servisu byste mi poradil.

"MS Office mám jen pro osobní potřebu"pokud nepracuješ s makry a neděláš složité výpočty v Excelu, tak zkus LibreOffice - jsou zdarma a postačí i pro menší firmy, licence je zdarma i pro komerční použití.instalátor:http://donate.libreoffice.org/home/dl/win-x86/4.4.2/cs/... česká nápověda - instalátor:http://download.documentfoundation.org/libreoffice/stable/4.4.2/... český manuál zdarma zde:https://secure.nic.cz/files/LibreOffice/LO-Writ...

A musí to být notebook? A jak provádíte dosud zálohování dat?

osobně bych vybíral z hlavní trojky výrobců - Dell, Lenovo, HP a soustředil se na notebooky s procesorem i grafickou kartou Intel - méně topí, více vydrží na baterky a mají i delší životnost.MS Office musíš koupit zvlášť - akorát se ujisti, zda kupuješ krabicovou verzi, která je "na pořád" nebo Office 365, která je předplacená na omezený časový úsek. Nemáš licenci Office ze starého notebooku nebo PC? LibreOffice asi nestačí co?

Dobrý den, děkuji za rady. Notebook mi ukradli, licenci na MS Office teď žádnou nemám.Ty krabicová verze jsou i v elektronické podobě, je to asi jedno jakou?

tak jedno to tak úplně není. Ne každému je jedno, zda 1x koupí licenci a pak používá třeba klidně 10 let totéž, nebo jestli ti to po roce nahlásí, že skončila platnost licence a přestane to fungovat, dokud si nepředplatíš další rok - jako předplatné u časopisu.

Děkuju. Asi jsem to špatně napsala. Myslela jsem verzi bez časového omezení, že ji lze koupit v krabicové nebo elektronické verzi a že to bude asi jedno? To předplatné nechci, je to na rok hodně drahé.

v krabicové nebo elektronické verzi a že to bude asi jedno?Jo, to je potom šumák. Akorát skoro 4 litry za Office je teda celkem pálka...

Dobrý den, jaký je Váš názor na tento ntbhttps://www.mironet.cz/dell-latitude-3540-156quo...

s Latitude problém žádný nevidím, jsou to slušně zpracované stroje, co celkem vydrží. Výkon by měl na uvedené stačit a pokud se řada Latitude nezměnila, tak displej bude matný, což je plus. Rozlišení na kancl a účetnictví taky stačí.Kdyby moc lezlo na nervy rozhraní Win8, tak doporučím doinstalovat:http://www.classicshell.net/gallery/pak je normální nabídka Start apod.

Dobrý den, děkuji.Ještě bych Vás poprosila o názor na dispej, má jen 1366 x 768 a paměť má 4 GB není to málo?

Nechci se Vám do toho moc motat, ale na Money S3 je 15" málo. Alespoň 17" a bude to tak tak. Pro běžnou práci by to asi stačilo ale v okamžiku kdy něco dohledáváte, opravujete a potřebujete mít na ploše více agend je 15" skutečně málo. A ještě pozor na licenci Money S3 aby Vás dokupované moduly podle charakteru Vaší práce cenově nepřekvapily.

Tak s tou velikostí monitoru je to věc názoru. Používám Money S3 v práci na 20" a doma na tabletu s 8". I na té osmičce se s tím dá v pohodě pracovat mám externí klávesnici a myš přes bluetooth.S tím vyhledáváním v money S3 je to opravdu katastrofa. Je to tím , že money S3 nepoužívá SQL a všechno hledání neuměrně trvá. Mám cca 20 000 skladových karet a tak si raději sklady a pohyby vyexporutji do dbf naimportuji do sqlite a hledám v sqlite.S těmi moduly je to pravda.Proto to řeším tím exportem do dbf a sqlite a dotazy v sql zjistím to co potřebuji.

I k notebooku bez dokovací stanice stačí připojit větší monitor, klávesnici a myš. Pokud ovšem opravdu není potřeba mobilita, pak takto provozovaný notebook je poněkud podivný.

1366 x 768 na 15.6 displej není nic extra, lepší by pochopitelně bylo 1600x900, ale pak jde cena nahoru. RAM by měla jít případně později navýšit - dá se to kdyžtak ověřit např, telefonátem do servisu daného výrobce.

Dobrý den, děkuji, hledala jsem dál, tyto se mi hodně líbí:https://www.alza.cz/sony-vaio-s15-stribrny-d4... https://www.mironet.cz/hp-pavilion-15p257nc-156q... tento stojí méně:https://www.alza.cz/hp-pavilion-15-p253nc-sno... a tento ještě méně, ale už má niižší technické parametry:https://www.mironet.cz/hp-350-g1-156quot-intel-c... Prosím, jaký byste mi poradil z těchto čtyř ntb?

Jestli Vám můžu poradit, tak úplně vynechat to SONY VAIO.

to HP 350 G1 má displej opět 1366 x 768 - takže tamto Latitude je lepší.Ten HP Pavilion 15-p257nc má zbytečnou dedikovanou grafiku nVidia, kterou nevyužiješ a bude zbytečně užírat baterky.Osobně bych mnohem radši vzal třeba:HP ProBook 450 G2, W7P+W8.1P + NB Batoh HP Select 75 - 16" bílá v ceně 790 KčOdolný společník, který vás nikdy nezradí a nic o vás neprozradí, pokud to sami nebudete chtít - ochrana je pro něj na prvním místě. Dvoujádrový procesor Intel Core i5-5200U (2.2GHz, TB až 2.7GHz); 8GB RAM (DDR3); 15.6" FullHD displej; grafika Intel HD 5500; 1TB disk; DVD±RW mechanika; rozhraní: Wi-Fi, Bluetooth, 4x USB (2x 3.0); operační systém Windows 7 Professional a Windows 8.1 Pro.Vaše cena: 20 790 Kč včetně DPH a všech poplatků http://www.czc.cz/hp-probook-450-g2-w7p-w8-... má i5, 8GB RAM, matný full HD displej - takže naprosto ideální podle mne.

Děkuji, viděla jsem ho, ale raději bych světlejší barvu ntb, a co říkáte na tento?http://www.hpmarket.cz/productOpt.asp

V tomto případě se mi dost nelíbí platforma AMD - jejich procesory výrazně více topí, a žerou. Grafiku AMD Radeon nevyužiješ, takže opět zde podle mne hrozí nižší životnost a větší zahřívání notebooku. Osobně bych fakt neupřednostňoval barvu notebooku před funkčností. Jestli chceš notes nějak vyšperkovat, tak si na něj radši pořiď nějaký pěkný skin:http://skinzone.cz/

Děkuji, Vaše rady oceňuji, hodně mi pomohly při užším výběru. Snad v pondělí vyberu dobře.

Nic, snad vybíráte pracovní nástroj a ne cetku na ozdobu.http://www.czc.cz/dell-latitude-3550-w7p-w8... http://www.czc.cz/dell-latitude-3450-w7p-w8... Když to má být na práci a s případnou potřebou připojení do firemní sítě, pak také vhodný os a vhodná záruka. A v té ceně se toho moc nedá vymýšlet.A jak zálohujete a archivujete data a zda je vůbec potřeba notebook, když se to strká do skříně, to jste také neprozradila.

Děkuji, ale ten DELL se mi prostě nelíbí, je na mě moc tmavý, vzhled ntb je pro mě stejně důležitý jako jeho funkce. Do kanceláře bych si možná dala, domů si ho nekoupím. Ntb každý podvečer uklízím schválně, abych nežila jen ve virtuálnu...

mno, zkusím to vzít z jiné strany. Chápu, že design má taky jistou důležitost, ale zde spíše z hlediska ergonomie - rozmístění klávesnice, tlačítek atd.Taky pochopím, že třeba někdo nechce růžový notebook. Ale jak říkám, pokud máš omezený rozpočet a potřebuješ na tom pracovat, tak by pro tebe mělo naprosto mít prioritu za ty peníze získat co nejlépe fungující nástroj a ne řešit, zda je černý nebo tmavošedý.Pokud ti vzhled stojí za navýšení rozpočtu, tak se to dá řešit dál. Ale upřímně řečeno, myslím, že by mne snad méně štvalo pracovat na růžovém a plastově vypadajícím ale výborně a svižně fungujícím a kvalitně řemeslně zpracovaném výkonném notebooku než na designově vycizelovaném stříbrném designovém skvostu, kde bych na cokoliv hodinu čekal. Tohle je sice extrém, ale radím nenechat se přesvědčit barvou na úkor funkčnosti.

A to neberu v úvahu typ záruky, ale hlavně to nemá tu "správnou" barvu. O záloze a její archivaci také ticho po pěšině.

tak pro malého živnostníka postačí asi obyčejný externí disk 3.5 palce + soft typu Freefilesync a spouštění ručně čas od času + to nejdůležitější paralelně vypalovat na DVD - to účetnictví by zas tak náročné na místo být nemělo a DVD stojí pár korun.