» Poradna » Mobily

Propojení TV s externím zařízením

Ahoj, mám starší TV, nějaký LCD, jde do ni Flash, ale nepřehráva filmy (bez ohledu na formát), ale pouze fotky a hudbu. Nemá ani zabudovaný settopbox, je do ni zapojená anténa.Přemýšlím jak si na ní pouštět filmy. Co nějaký DVD přehravač, nebo settop box, do kterého jde zasunout i flaska? Pujde mi to ale potom na té TV?A co propojení HDMI kabelem k něčemu? Nemám notas, ale co třeba externí harddisk, jde ho napojit na TV pomocí HDMI kabelu?Existuje nějake zařízení, které bych k TV připojil (díky HDMI) a nebo do něj pak vsunul Flashku a přehrál film? Děkuji

Odpovědi na otázku

Pro tento účel bude ideální settopbox se vstupem pro USB flash, tam můžeš připojit flashku nebo i harddisk. Ne, přes HDMI opravdu harddisk nepřipojíš, copak někdy viděls harddisk s HDMI? ;)

Díky, settopbox bych volil taky, ale opravdu mi přehraje film z flash, nezaleží třeba na formátu filmu?

Přes HDMI připojit Raspberry Pi a k tomu flashdisk nebo HDD s filmy. Nebo protože bastlení s Raspberry asi nebude tvoje parketa, můžeš nějakou takovou krabičku koupit hotovou. http://www.ebay.de/sch/i.html

Koukam ze v tom mas docela hokej. Pro zacatek by bylo dobre uvest vyrobce a model televize at je alespon ramcova predstava.Ze soucasneho popisu lze usoudit ze nejsnazsi cestou bude Android krabicka, ktera bude pripojena prez HDMI k TV, na ktere bude nainstalovan nejaky jednodussi prehravac a bude prehravat obsah z flashdisku/USB HDD.

Díky, model TV je Samsung: LE32A559P4FXXH.Kde takovou android krabičku seženu, liší se nějak? Stačí mi nejlevnejší verze

pokud to chceš co nejlevněji, tak nějaký set-top-box s usb vstupem od nějaké čínské značky - Evolveo apod. - jako bonus můžeš nahrávat z TV na flash disk. Nebo nějaký Android miniPC.

Díky, settopbox bych volil taky, ale opravdu mi přehraje film z flash, nezaleží třeba na formátu filmu?

http://www.pentask.sk/samsung-le32a559p4fxxh-lc... Tento televízor cez USB podporuje len mp3 - hudba a jpeg - obrázky. Riešenie bolo ponúkané: STB - set-top-box s USB vstupom - často podporujú väčšinu mediálnych formátov, alebo Android TV box.A potom prepojiť s telkou cez HDMI.Nahrávanie z telky možné nie je. Možno by však šlo zo STB, alebo Android TV boxu na flešku.

"Nemá ani zabudovaný settopbox, je do ni zapojená anténa."Tahle zmatena veta prosim znamena presne co? Ze ma ta NEZNAMA a TAJNA TV DVB-T tuner, takze po pripojeni anteny koukate vesele na telku?Zacnete prosim tim, ze prozradite typ TV.

To znamená že mam "analogovou"? antenu zapojenou do TV a díky ní vesele koukam na cca 15 programu, po vypojení TV programy nejdou vůbec.Model TV je Samsung LE32A559P4FXXH. Díky

KODI box (raspberry pi + kodi) - na interentu je k tomu spousta informací. Jdou koupit i hotové nainstalované krabičky, z ebay i pod 1000 Kč.

Jednoznacne odporucam toto riesenie. Spolahlivo pouzivam doma uz dlhe roky. Staci kupit RPi 2B, trojka je zbytocne overkill a HEVC aj tak nezvlada.Pokial sa teda 2-ky daju zohnat lacnejsie ako 3-ky (nedavno mi kolega tvrdil, ze 2-ky su drahsie, ale necekoval som to)