Propojení TV s DK

Dobrý den. Mám LCD televizor od Samsungu a chci ho propojit s domácím kinem LG přes anal. scart.
Zvuk samostatně na domácím kině funguje, ale nefunguje s televizí. Tzn. když zapnu televizi, a navolím si možnost "externí reproduktory", zvuk chrčí a nic se neděje. Chybí nám nějaký propojovací kabely z TV ?
Děkuji za odpověď.

Odpovědi na otázku

Jde o to čeho chceš tímto propojením DK a TV dosáhnout. Jestli přehrávat videa z DVD mechaniky DK na TV nebo přes DK reprodukovat zvuk z TV? Proč chceš využívat Scart, to to DK nemá HDMI výstup - to by bylo nejlepší propojení pro ten první případ (to by přivedlo do TV obraz i zvuk). Pokud DK má jen Scart výstup pak musíš zvuk do TV přivést samostatně nebo ho reprodukovat přes DK - obraz ze Scartu připoj na CVBS vstup TV (žlutý cinch, potřebuješ redukci Scart/CVBS). Pro ten druhý případ musí mít TV buď HDMI 1.4 s (výstupem zvuku) nebo digitální výstup zvuku (metalický či optický) anebo analogový Audio výstup (v nejhorším výstup pro sluchátka, jenže zasunutím konektoru se ti obvykle vypne zvuk v TV). Ale jelikož říkáš, že TV má volbu "externí reproduktory" tak tu je i tato možnost - nevím jaký má typ toho výstupu. Snad jsem to popsal srozumitelně a pomůže ti to se zorientovat.

No my chceme obojí. Zvuk z TV přes DK. Zvuk z DK samostatně (např. při zapnutí rádia) a i video přes DK nám funguje. Jediné, co nám nefunguje je zvuk z TV přes DK. Tv je zapojená se set-boxem přes HDMI a DK je přes SCART.Tv má jenom jeden výstup na HDMI tak jsem to nemohl jinak zapojit.Koupil jsem rozbočovač HDMI ale to mi nefunguje nic jak kdyby se to nejak navzájem rušilo.A přes ten SCART je obraz v pořádku ale nejde zvuk jen šumění z reproduktorů...díky

Jestli chceš zvuk z TV reprodukovat přes DK a jeho reprobedny tak potřebuješ aby TV měla zvukový výstup (nejspíš SPDIF, ale ten mívají jen ty lepší) anebo ten settopbox (zase nejspíš SPDIF) a ten zavedeš do DK (to samozřejmě zase musí ten SPDIF vstup mít). Častěji bývají settopboxy vybavené analogovým audio výstupem (L+P RCA konektor bílý a červený) pak můžeš využít ten a zavést ho do odpovídajícího audio vstupu DK (ten nejspíš mít bude). Předpokládám, že z DVD ti zvuk přes DK funguje.

DVD mi přes DK funguje.Na Tv mám výstup SPDIF a u DK zase vstup SPDIF.Takže když budu mít propojovací kabel SPDIF tak by mi to mělo jít?Nebo ještě něco víc?

No to je skvělý protože tohle je nejlepší řešení. Jen se podívej pro jistotu do manuálů, zda to SPDIF je optické či na koaxiální kabel - abys koupil ten správný kabel . Konektor pro optický SPDIF je čtyřhranný a mívá záslepku, koaxiální je pochopitelně kulatý. Na optickým kabelu se používají konektory TOSLINK. Cena optického kabelu se pohybuje podle délky - 2m cca 200,-Kč.
optický konektor SPDIFvypadá takle podobně http://www.digitalnik.cz/images/clanky/konektory20... ...

A když jsem se díval na Tv, aji na DK, že ten vstup aji výstup je optický, tak už toho víc nepotřebuju? Není mezi optickýma kabelama nějaký rozdíl?Krom té délky?Ty konektory TOSLINK jsou jednoho druhu?Jinak děkuji moc za rady.

Rozdíly jsou v kvalitě, některé mají zlacené kontakty a kovové tělo konektoru - ty pak bývají dražší. Konektor TOPLINK je standard. Levný kabel mají třeba tady http://www.gameshop.cz/kabel-opticky-spdif-18m-s... ...

Připojil jsem ten kabel jak jsi mi radil ale zvuk nejde pořád slyšet.Jenom šumění.Musí se to ještě nějak nastavit?

A nastavil (zvolil) sis na DK odpovídající vstup? Případně zkus taky zvolit vhodný "formát" zvuku (stereo, Dolby apod.).

Pozri do manuálu od TV, kde musiš mať zapojené externe reproduktory.

Pozri do manuálu od TV (v pripade, že TV má dva scarty) či obe sú obojsmerné (vstupno/výstupné)