» Poradna » Web a internet

Propojení routerů přes Wifi

Zdravím, mám dva routery - TP-Link TL-WR741ND s DD-WRT a Huawei EchoLife HG622u s FW od O2. Chci na TP-Link připojit Huawei jako repeater, ale v nastavení nic takového nevidím. Chtěl jsem ho přeinstalovat na OpenWRT, ale nejde to... Vím, že je můžu propojit kabelem, ale nechci o něj zakopávat - nemám ho kam schovat. Existuje nějaký způsob jak je propojit, nebo nainstalovat na Huawei OpenWRT či jiný firmware, který umí repeater mód?

Odpovědi na otázku

Ten tp link repeater dava, ale s huaw neudelas nic, s modemem uz vubec. Osobne rusicku nedoporucuji, skus a uvidis co to provede s latenci a rychlosti.

HW co používá O2 je často custom a alternativní FW pro něj není (na některé není ani oprava oficiálního). Režim repeater sníží rychlost WiFi pod 50% (kolize). Asi budeš mustet řešit kabel

Ve tvém vlastním zájmu zapomeň na repeater :) Jestli chceš, aby ti WiFi přijatelné fungovalo, tak nebuď líný a natáhni ten kabel. Rozhodně někam schovat jde ;) S repeaterem jsi okamžitě na rychlosti <1/2 původní a stabilita spojení půjde do háje. Velmi pravděpodobně bude spojení i úplně vypadávat. Repeater je zlo a dělá ve WiFi sítí hrozný bordel, blbnout budou i zařízení, která jsou připojena na hlavní WiFi router.

Ja radsej pouzivam vyraz Client alebo Client bridge.

To je něco jiného, než repeater, ne?

Asi aj ano. Myslim, ze repeater nema DHCP a NAT funkcionalitu ale Client bridge moze mat(ale nemusi mat tuto moznost zapnutu).