Propojení PC a TV přes Hdmi kabel

Zdravím Vás, potřeboval bych Vaši radu. Snažím se o propojení pc a tv, hlavně kvůli filmům. Z gpu mi vede jen jeden hdmi výstup, tudíž jsem k televize připojil Hdmi kabel a k monitoru display port, chci docílit rozpulene, nebo duplicitní obrazovky. Problém nastal při zkoušce obrazu na tv. Začalo mi to hlásit "neplatný formát". Podíval jsem se na nastavení nvidie a primární obrazovka se ukázala jako můj monitor a druhá obrazovka byla označena jako Lg televizor, takže to asi načetlo tv přes Hdmi.Má někdo z Vás nápad, jak tohle vyřešit?

Odpovědi na otázku

Měl bys asi blíže vysvětlit čeho chceš dosáhnout. Chceš sledovat film na monitoru s display portem nebo na televizi s hdmi?

Pardon,Jde mi sledování filmů na televizi přes Hdmi kabel z počítače.

Při vypnutém počítači propojit hdmi kabelem počítač s televizí, po zapnutí počítače by se měla televize nastavit automaticky jako primární zobrazovací zařízení.

Vyzkouším a dam vědět, jde ale abych měl jako primární obrazovku monitor a tv jakoby druhý monitor kam si třeba přetáhnu ten film? Kdyztak se omlouvám, jestli to popisuji špatně, jsem v tomhle laik a dělám to prvně.Každopádně díky za radu.

Jo a ještě pozor na rozlišení, před připojením televize zkus na počítači nastavit nižší rozlišení, televize nemusí vysoké rozlišení zvládat.

To se nastaví v panelu nvidie nebo normálně přes nastavení?

Obojí by mělo fungovat, stačí dát na ploše pravé tlačítko a nastavení zobrazení.

Tak jsem dal na Vaši radu. Nativní rozlišení televize je 4K, tak jsem to stáhl na 1920x1080. A ejhle funguje to. Mám to nastavené jako rozšířený obraz, duplikovaná obrazovka mi opět hlásí "neplatný formát". Otestoval jsem film a jel mi obraz bez zvuku, respektive mi jel zvuk přes bedničky od počítače z druhé místnosti, musel jsem to pak změnit v nastavení zvuku, ale vždy můžu mít výchozí jen jedno.

Z vedlejsi mistnosti? Nebude pak rozumnejsi strcit k TV, ktera se divim ze to jako pravdepodobne nova 4K neumi sama o sobe, nejaky samostatny prehravac nez to takto bastlit? Jak se pak takove prehravani ovlada?Pokud je nativni rozliseni TV 4K a je to jako rozsirena plocha, tak by melo jit bez problemu nastavit plne rozliseni

To bohužel nešlo, pravděpodobně jsen vybral kabel, kterým 4k signál neprojde. Ovládání je pak z vedlejší místnosti. Je to sice trochu otravné, ale časem si zvyknu. Jen pořídit lepší kabel.

Jenom trochu? Zamyslel bych se jestli nebude lepsi misto delsiho a kvalitnejsiho - tim padem drashiho kabelu poridit radsi treba AndoidTV box, pripojit jej kratkym kabelem k TV a resit veskere prehravani mnohem pohodlneji prez nej?

Bohužel nevím, co je Android tv box

Napr. zde https://www.youtube.com/watchJakou TV vlastne mate (vyrobce/model)?

Lg uj635v

A když se připojí pouze ta televize přes HDMI tak to také nejde?

To se právě chytám zkusit, byl jsem moc hrrr a zapojil to vše zároveň.

Nastaví se to samo. Záleží, který výstup je nastavený jako primární. Já mám primární DVI do monitoru a sekundární z DP přes adaptér do HDMI TV. Obojí funguje. Pomocí Win + P si přepneš typ zobrazení - jeden či druhý monitor, duplikovat, rozšířit.

No v panelu nvidie televize vidět je, takže v Hdmi problém nebude, ale ten ty primární a sekundární výstupy musím zkusit nastavit. Primární by v tomto případě byl dp do monitoru a sekundární do televize. Doufám, že to půjde

Tolik textu a příspěvků a o HW stále nic konkrétního? To se vidí málokdy.