» Poradna » Web a internet

Propojení dvou ADSL routerů

Dobrý den, z osobních důvodů potřebuji router D-link GVA-3671B s routerem TP-link TD-w8961NB tak, aby oba poskytovaly internet. jsem amatér a po propojení ethernet kabelem přes LAN "díry" to nefungovalo. předem díky

Odpovědi na otázku

Na tom routeru, co nebude mít připojenou ADSL linku (říkejme mu DRUHÝ):0. Připoj si k němu PC Eth. kabelem a proveď "ipconfig /release" "ipconfig /renew" a otevř v prohlížeči IP adresu výchozí brány1. IP adresu LAN nastav o 1 jinak než má první router (nesmí mít oba stejnou)2. Vypni DHCP (dával by počítačům bránu na sebe), kdyžtak přidej statickou routu 0.0.0.0/0.0.0.0 na LAN IP prvního routeru3. Nastav zabezpečení WiFi stejně jako má první, ale kanál posuň o 4 4. Propoj kabelem LAN-LAN obou routerů5. Na PC proveď "ipconfig /release" "ipconfig /renew" a internet musí fungovat...

Jenom doplním, pokud je to modem od O2, tak ho doporučuji přepnout do režimu 4x LAN. Návod je u O2.

co je to prosímtě to ipconfig/release a ipconfig/renew

Příkazy do příkazového řádku (start, spustit, cmd) které donutí síťové rozhraní znovu zístat adresu z dhcp serveru... Před lomítko patří mezera

odvolávám předchozí otázku - byla to blbost. + musím mít i nadále propojený ten druhý router i s PC když ho mám připojený k prvnímu?

Ne. Jakmile jsou ty dva modemy propojené kabelem, je to jedno. Pc připojíš kabelem jenom pro první nastavení, abys mohl změnit IP-adresu a vypnout DHCP server.

Některé ADSL routery bez připojeného wanu jako "podružné" AP nefungují, respektive nepředaji požadavek do druhého, hlavního routeru po lan. Myslim, že v nich bude napevno nastavená routa která všechny pakety do cizí sítě pošle přímo na wan. Stalo se mi to už víckrát.V tvém přpadě bych ten tplink vyměnil za obyčejné AP a máš hotovo.

Asi jsi udělal nějakou chybu v nastavení. Router zpracovává pouze pakety, které jsou na něj adresované. Ale takový paket by neměl nikdy přijít, tedy ho žádná routa nemůže zpracovat. Asi jsi nevypnul DHCP server a počítače měly špatnou výchozí bránu na adresu modemu a to je zcela špatně.Nebo jsi měl modemy od O2 a nepřepnul jsi je do režimu 4xLAN.Já mám opačnou zkušenost - při správném nastavení to fungovalo to vždy.