» Poradna » Mobily

Propojení domácího kina a TV

Zdravím, mám problém s propojením TV Samsung UE43J5572a domácího kina Panasonic SA-HT850. Když propojím 2xcinch TV a kino, tak z repra nejde žádný zvuk. V TV jsem nastavil zvukový výstup. Ještě mě napdalo jestli by třeba pomohlo připojit scart-cinch kabel?(TV scart nemá!)http://imgur.com/a/A7mvj

Odpovědi na otázku

Kdyz se podivas znovu na tu TV, tak ty cinche jsou IN (vstup)..!

Nojo, to jsem si nevšiml. To tedy znamená, že zvukový výstup je pouze přes optiku a jacka? Takže vlastně nemám šanci to kino propojit.

Jiste ze ne. Z TV jde zvuk normalne digitalne v hdmi. Ale ten tvuj pristroj je tak stary, ze zadny digitalni vstup nema. Mozna je na case lehce zmodernizovat. :)Do te doby je mozne pouzit ten sluchatkovy vystup z TV jakou takovou "nouzovku".

No jestli propojujete Component /AV IN (VSTUP do televize) a TV Audio In (vstup do receiveru), tak to nejspíš fungovat nebude. Jediný analog out má telka sluchátkový výstup, čili dokupte redukci 2xcinch>jack.

btw. ...2xcinch>jack ..... Zapojením "sluchátkového" jacku do zdířky se obvykle odpojují vestavěné reproduktory=hrát to bude jen z domácího kina.

Jojo s tím počítám, díky za nápad!

no ale zapomeň na 5.1DD a tak :)

To asi ano no. A neexistuje nějaký převodník na optiku? Z TV opticky kabel do převodníku a pak do kina? Aby fungovala 5.1?

Ano, existuje, pohledej.

jen jestli investice do převodníku nebude větší než do domácího kina, co optiku má ... já mám doma 12 let starej krám a optiku má, bazary toho budou plný

Existuje, na ebay jich najdeš za 250Kč ale jen ve 2,1 v 5,1 je to kolem 1k.

Fungoval by i převodník z HDMI na cinch? v 5.1?

Jenom 2.0.

U tohoto píšou 5.1. Fungovalo by mi to s tímto?https://www.aliexpress.com/item/Digital-Optical-Coax...

Má jen stereo výstup.

Nebo ještě tento, ten má ale vstup přes HDMI.https://www.aliexpress.com/item/1080P-HDMI-to-HDMI-O...

Ani jeden.Potreboval by jsi prevodnik z optiky na 5.1 cinch. Ale ty zase nezapojis do te samohrajky.

Tohle bys potreboval:http://www.dx.com/cs/p/5-1-channel-dts-ac-3... Ale tom zase nepripojis tu samohrajku - musela by mit analog 5.1 vstup.

Chápu, takže je to vlastně nereálné dostat z té TV 5.1 zvuk do repra. Takže by mi stačila i ta redukce jack ->2cinch, ale to bude jen stereo, je to tak?

Ano, pouze stereo, ze ktereho maximalne muzes udelat pseudo 5.1 Dolby Prologic (nebo co to umi).

To pseudo 5.1 nastavím v tom kině, ano?

Vubec nechapu, co resite za prevodniky. Vzdyt to zarizeni zádny 5.1 vstup nema! Nebo jsem uplne blby a neco nevidim?

Takže stačí vytáhnout jack ->2cinch a pripojit do kina, které samo převede zvuk na pseudo 5.1?

Presne tak.

No da se to tak rict, ale nikdy ne plnohodnotne. Pokud nedas primo digital do toho Pabnasa, nevim jestli ma SPDIF vstup, tak to neudelas.

Ale on ho tam NEMA JAK dostat. Vzdyt se podivej na ty fotky.

Do te samohrajky dostane maximalne levy a pravy kanal (2.0).Pokud ten Panak umi z nej udelat nejaky (pseudo 5.1) Dolby Prologic, tak to je jedine, co pujde. TECKA.

Ano já tomu rozumím. Moc děkuji za rady ;)

Řeší podobnou věc, napadlo mě ještě, že ten přehrávač má koaxial vstup na satelit, do toho by se zvuk dal v pohodě pustit a může to být 5.1, ne?

sorry za omyl, je to FM anténa - takže ne, do tohoto se plnohodnotný 5.1 nedostane. Dolby prologic to má, tak jedině to