» Poradna » Programy

Projektory Samsung

Chcel by som sa opýtať na skúsenosti s LED projektormi Samsung typ SP-P400BX a SP-P410MX. Samsung uvádza svietivosť 150ASNI, resp. u modelu SP-P410MX 170 ASNI, je to postačujúce, je obraz dostatočný aj v svetlejších podmienkach? U projektoru SP-P410MX ma zaujíma možnosť prehrávania DiVX, XViD , JPG, DVD cez USB (z USB kľúča), nie je video trhané ako som to čítal napr. u modelu značky ACER K11? Ako je to s prípadnou výmenou LED v týchto projektoroch? Prípadne ak mi viete poskytnúť www - adresu, kde je možnosť prečítať si recenziu a poznatky z testu týchto projektorov bol by som vďačný.

Odpovědi na otázku

postacujici? jak muse byt 150 postacujici ve svetlejsich podminkach? Tohl je opravdu jen na nouzovou prezentaci, ve tmave mistnosti. Na nejake koukani filmu rychle zapomen! Pouzitelnej projektor musi mit alespon 500 az 800 lumenu...

Tak jde spíš o to, co myslí těmi světlejšími podmínkami. Já po pravdě projektorům vůbec nerozumím, ale hrozně se mi líbí aktuální vlna pico projektorů, které mají svítivost ještě mnohem menší, ale na promítání filmů ve tmě s přehledem stačí. Třeba Samsung SP-H03 má asi 30, ale podle testů dokáže produkovat docela slušný obraz. Samozřejmě těžko by utáhnul prezentaci o úhlopříce 80 palců v místnosti se zataženými žaluziemi

Svetlejšie podmienky som myslel také, že je miestnosť zatemnená žaluziami (roletami). Na internete som našiel videá, v ktorých je obraz celkom dobre čitateľný aj v miestnosti v ktorej neboli zatiahnuté rolety. projektor chcem využívať len doma žiadne prezentácie. A chcel som viac menej získať praktické postrehy od majiteľov takýchto prístrojov.

Model SP-P410MX
P410M je novým miniaturním, elegantním projektorem z produkce firmy Samsung, který lze směle zařadit mezi cenově dostupnější modely. Projektor o rozměrech 147.5 x 66.3 x 145.5 mm a váze 0.95 kg. Je tedy zástupcem nejmenších projektorů navíc používající osvětlení LED.

Základem použité technologie DLP je zařízení DMD (Digital Mirror Device), které minimalizuje světelné ztráty při projekci a zvyšuje účinnost. Technologie DLP je zárukou vyššího rozlišení a nezhoršené kvality obrazu. Jednotlivá zrcadla na čipu DMD jsou uspořádána hustěji než panel LCD a umožňují efektivnější využití světla, zejména při promítání prezentací z aplikací PowerPoint a Excel.

Tento SVGA projektor disponuje nativním rozlišením 800 x 600 bodů, ale je schopen zobrazit vstup s rozlišením až 1280 x 1024 bodů. Velikost projekční plochy může být 20” až 80”.

Jas 170 lumenů i kontrast 1000:1 plně dostačují pro slušnou použitelnost i za horších světelných podmínek. P410M nabízí nejnovější LED technologii společnosti Samsung. Ve srovnání s projektory tradiční koncepce nepoužívá LED technologie v P410M žádné projekční lampy a umožňuje až 20 000 hodin provozu, bez jakékoli výměny lampy. Hlučnost chlazení je pod 28 dB.

Standardem je poměr 4:3, vstupní signál může být VGA přes analogový D-sub konektor, dále pak kompozitní video vstup. Tato standardní rozhraní umožňují připojit k projektoru různé zdroje video signálu včetně herních konzolí, digitálních kamer, videorekordérů, DVD přehrávačů, osobních počítačů a nebo televizní tunerů. Určitě oceníte i USB rozhraní podporující upgrade firmwaru a řízení funkcí.

Projektor nabízí i malou spotřebu která je méně než 50 W. Určitě potěší i dva vestavěné stereofonní reproduktory.

Často u nás na vesnici pořádáme filmové večery, na které si půjčujeme podobné projektory. Se Samsungem zkušenost máme, a posloužily nám na pár pěkných večerů. Poslední dvě sezóny však využíváme hlavně pronájem těchto projektorů https://rental.economic-service.cz/kategorie-produktu/video/... . Za mě a další spokojené občany bych řekla, že je lepší dát nějakou tu korunku navíc, protože obraz je vážně poctivý.