» Poradna » Programy

Prohlížeč Opera

Dobrý den,potřeboval bych poradit s prohlížečem opera.Používám firefox,google chrom a ted jsem si ještě stáhnul prohlížeč opera,protože chrom je hrozný prohlížeč.Opera funguje skvělě,ale na facebooku (např. hra monster world) mi vždy vyskočí tabulka (/bezpečnostní upozornění/:informace z této zabezpečené stránky budou předány nezabezpečené stránce na " api.live.monsters.wooga.com ". Odesílat touto cestou citlivé informace důrazně nedoporučujeme).Vždy musím kliknou na odeslat vyskočí to minimálně 5x ( i více krát) za jedno připojování ke hře.Je to dost otravné,když to musím pořád odklikávat.Nevíte někdo jak se to dá zrušit.Případně mi doporučte nějaký jiný prohlížeč.Děkuji.

Odpovědi na otázku

Problém té stránky je pravděpodobně ten, že zabezpečené připojení (https) načte nějakou stránku přes nezabezpečené připojení (http)Netuším co je na té api.live.monsters.wooga.com, co tak ji zakázat?Já doporučuju firefox.Dokonce mám i vlastní prohlížeč:Prohlížeč krakatoa: http://s11.postimage.org/zd67r5c5f/prohlizec_kraka... Napsal jsem ho teď přes noc. Nemá ani 60 řádků kódu a budu s ním konkurovat Opeře, na Operu má úplně každej prohlížeč, i ten můj

#likeaboss

Děkuji za odpověď sice mi to moc nepomohlo,ale Firefox bude nejlepší volba.

No zjednodušeně řečeno Tě Opera varuje před zasviněnýma stránkama na které odkazuje ještě zasviněnější Facebook .... to je jedna z kladných vlastností Opery samozřejmě. takže až tady budeš příště zjišťovat, jak a kdo Ti zasvinil PC, tak věz že Ty sám a to jen proto, že používáš browser, kterému co do kvality schází ještě velmi mnoho a na podobný svinčik Tě upozornit nedokáže ....

Nešahejte mi na OPERAtivní prohlížeč.

Jasně, zasviněnýma stránkama, a rovnou jako zasviněný označíme i Facebook. To je zase blbost.Pouze to ukazuje že zabezpečená stránka přenáší data nezabezpečeně, žádné bezpečnostní riziko nehrozí, pokud teda není připojen na veřejnou wi-fi. Nicméně hesla se budou přenášet šifrovaně vždycky.

Ale kdepaak, takhle jsem to neoznačil já, takhle to označují ti co se zabývají pezpečností na internetu ... kam se jen podíváš. facebook je prostě semeništěm rizikových odkazů a aby to uživatelům téhle srandy neznělo moc komplikovaně, proto pouze "zasviněný facebook", s tím nic moc nenaděláš

Pokud je uživatel idiot, nepomůže mi ani nepoužívání Facebooku. A když mu to při spuštění aplikace ukáže, že to chce jeho veškerá data a fotky, tak je kretén když klikne na povolit. Idioti se najdou všude, nejen na Facebooku.

Přesně tak to je a protože fanatičtí uživatelé a notoričtí klikači na Facebooku se rekrutují v drtivé většině právě z těchhle individuí, která nemyslí a pouze klikají, je to živná půda pro vtipálky .... a pak to tady čteš ... Policie České Republiky mi zablokovala počítač

Joint007 : Máš pravdu,ale i tak je lepší Firefox ,sice mě neupozorní,ale je prostě furt lepší než Opera(aspon podle mě teda).Spíš myslím že jak již někdo psal "Pouze to ukazuje že zabezpečená stránka přenáší data nezabezpečeně, žádné bezpečnostní riziko nehrozí".Když tuto tuto hru na té stránce hraji přibližně už rok a to jsem měl jiný prohlížeč : tak kdyby tam bylo nějaké nebezpečí tak mě asi PC dávno přestato fungovat ne.Až ted jsem vyzkoušel Operu a vyskakuje tam to okno.A navíc já jsem se ptal jestli to nejde nějak zrušit,aby to nevyskakovalo(že by se to třeba zeptalo jednou a ne hned 5 za 1 připojování) a neptal jsem se jest-li se na stránce vyskytuje nebezpečný obsah?Nebo abyste mi doporučily nějaký jiný prohlížeč?Facebook je zasviněnej,ale to nebude určitě jenom facebook?Nejdřív si to pořádně přečtěte než něco napíšete.

Mimochodem na stránkách nejmenovaného "výrobce" bezpečnostního software jsem na konto Facebooku četl krásné doporučení, že pokud už tedy člověk potřebuje být někde "sociálně organizován" je lepší volbou Twitter. Doslova tam bylo uvedeno "Facebook je složitá síť pro jednoduché lidi, Twitter, je jednoduchá síť pro ty chytré ... " Nicméně osobně jsem rád, že Twitter si zatím nezískal takovou popularitu, není tam alespoň tolik plebsu