» Poradna » Programy

Programování v Javě

Dobrý den chtěl bych se naučit programovat v javě ale nevim co a jak jsem dejme tomu pokročilí uživatel a jsem ochotný i něco zaplatit pokud to někdo umí a byl by mě to schopný naučit co a jak. Nejlépe někdo z Prahy.

Odpovědi na otázku

Od Javy se postupně upouští, nebylo by rozumnější zvolit něco jiného?

To bych ani neřekl. Java sice už není používaná pro software atd. pro domácí využití, ale za to pro profesionální ano, např. CryENGINE.Toto je opravdu dobrá "mapa" pro výběr jazyku:http://blog.additminds.com/content/images/2015/07/wh... A taky, člověk se taky může naučít více jazyků ;)

Java se bude držet u velkých systémů na serverové straně se všemi svými neduhy ještě hooodně dlouho. Takže bych ji nezatracoval.Ale určitě bych s ní nezačínal na klientské straně.

Java je uz pomalu mrtvy jazyk ted frci Pascal

na Javu i ostatní jazyky existují tuny tutorialů (včetně videí na youtube apod) - takže ti nic nebrání začít. pokud chceš utrácet nějaké peníze, pak bych doporučil zakoupit nejdříve nějakou základní literaturu věnovanou danému jazyku. A předem si něco přečíst o OOP když už chceš dalt javu