» Poradna » Programy

Programování morseovky v matlabu

Zdravím. Netuším kam se obrátit, tak snad pochodím tady. Programuji "překladač" mezi morseovkou a latinkou. Z latinky do morseovky nebyl problém, ale když chci stejný kód (s přehozenými proměnnými) použít pro převod opačně, nedostává se mi žádného výstupu a nemůžu se hnout z místa.latinka=input ('váš text:','s')mznak={'.----/','..---/','...--/','....-/','...../','-..../','--.../','---../','----./','-----/','.-/','-.../','-.-./','-../','./','..-./','--./','..../','../','.---/','-.-/','.-../','--/','-./','---/','.--./','--.-/','.-./','.../','-/','..-/','...-/','.--/','-..-/','-.--/','--../','//'};lznak={'1','2','3','4','5','6','7','8','9','0','A','B','C','D','E','F','G','H','I','J','K','L','M','N','O','P','Q','R','S','T','U','V','W','X','Y','Z','_'};for i=1:length(latinka);for j=1:length(lznak); if strcmpi(latinka(i),lznak(j))==1 fprintf('%s ', mznak{j}) endendendByla bych moc vděčná za rozřešení, proč kód nefunguje (chybu nepíše, jen prostě nevyhodí výsledek). Předem děkuji za jakýkoli konstruktivní komentář :)

Odpovědi na otázku

Třeba proto, že "znak" v morseovce je několik těch "počítačových" znaků ???