» Poradna » Programy

Program na natáčení

Chtěl bych se zeptat na dobrý program na natáčení. (nejllépe s nastavením i pro slabší počítače) Chci slyšet vaše zkušenosti s programy a které se dají dobře nakonfigurovat pro slabší počítače :)

Odpovědi na otázku

A otázka je kde? Pokud požádáte spolužáka, aby vám odpovědi na otázky přečetl, pak je i uslyšíte. Tedy za předpokladu, že se vám otázku podaří napsat. Mimo formálních chyb chybí i velmi podstatné záležitosti.

Natáčení čeho? Osobně na hry a plochu doporučuju OBS https://obsproject.com/ , má široké nastavení bitratu audia i videa včetně komprese, kterou má CPU nahrávku zpracovávat.

Pro slabší PC je vhodný bandicam

99% těchto programů "sežere" při natáčení většinu výkonu pro sebe. Na vlastní činnost kterou chceme natáčet nezbyde prakticky nic - sice natáčíme, ale nic dalšího se kloudně dělat nedá... Výjimka která potvrzuje pravidlo https://mirillis.com/en/products/action.htmlProgram ovšem není zdarma..

Jednoduchej a na starý PC jednoznačně fraps. Zkoušel jsem ty tři co jsou tady uvedený do tohle data s výsledkem na co nejmenší zátěž pro snímané okno (obrazovku). Využil jsem H.264 karty Ge force GTX 960.3) Bandicam, rozhodil okno na skoro polovinu fps (největší hrůza)2) Action, okno rozhodil znatelně, tak na 2/3fps, nepoužitelné1) Open Broadcaster Software, celkem nesnížený počet fps okna.Opět zdůrazňuju že cíl nebyl kolik sejmu fps protože díky HW komprsesi je fuk zda jde o UHD na 30000Bit nebo SD na 300k ale na zátěž pro snímaného okna. Tím byl DVBViewer v 5.1., měřeno přes ODS ffdshow.

Fraps je právě ta nejhorší volba. Navíc testuješ na GTX960, nikoliv třeba na HD5770, která má už něco za sebou. Máš HW akceleraci atd.. ale na výkové sestavy se nikdo neptal.Bandicam jednoznačně nezatěžuje PC. Snímky klesají kolem 10FPS, při nahrávání.

Tak ten fraps jede do *.avi bez komprese, no jestli nestíhá zápis na disk, no tak pak je možný všechno. To už ale musí být muzeální kousek.

Hm pro slabší znamená co, pak HW možnost:Aver Live Gamer HD (C985)https://www.alza.cz/aver-live-gamer-hd-d33936... nebo externí:Aver Live Gamer Extreme (GC550)https://www.alza.cz/aver-live-gamer-extreme-g... zboží můžeš vyzkoušet a vrátit, minimální zátěž CPU (kolem 2%), normovaný výstup videa (žádné hatla-patla kodeky v AVI), podpora plug-inů do střižen pro rychlý střih a urychlení komprimace kartou.

Ježiši, Aver Live Gamer takovej bazmek za drahej peníz.

Tak řekni v čem máš problém? Já testoval USB verzi - bez problému do FHD.

Tazateli jde evidentně o SW řešení, navíc jednoúčelovou kartu za 4 litry bych nedoporučoval a už vůbec ne pomalou USB verzi. Nad USB 3.1 nebo USB type C by se možná dalo uvažovat, ale tohle ne.

Ona vůbec rychlejší rozhraní nepotřebuje co to plácáš ty rozumbrado. Kup si na otestování (můžeš ji vrátit) a podívej se jaké má datové toky. Nyní jsi hezky ukázal jaký jsi trouba - ona má vlastní šváb na HW kompresi, nepotřebuje obrovský datový tok, aby video bylo kvalitní. I to je další výhoda těchto karet - šetří místo na HDD, při kvalitním záznamu, dlouhém!