» Poradna » Programy

Program Audacity se seká při práci se zvukem a potom zamrzne...

Ahoj,mám problém s programem Audacity. Mám notebook s procesorem 1,76 Ghz a RAM 2 GB.Operační systém Windows 7 Home Premium. Mám nastavené základní nastavení bez režimu Aero a při zapnutí pc je RAM 650 MB. To je v pohodě. Rozjedu i silnější program, než je Audacity. Když vložím audio do Audacity, tak se program začne zasekávat a nakonec spadne.Zkoušel jsem i Audacity přeinstalovat, ale program pořád neodpovídá. Nevíte, čím to může být? Může to být tím, že mám pomalý notebook?

Odpovědi na otázku

A nebo máš zasekaný OS.

Nemám zasekaný OS. Ostatní programy jdou v pohodě.Prostě vložím audio do Audacity, a chci se zvukem pracovat. Po chvilce přestane program reagovat a ukončí se. Nevím co s tím. Hledal jsem na internetu jiný audio editor, ale Audacity mně přijde nejlepší.

Dělá to jen jeden typ souboru (kodek) nebo všechny? Jsou načítány ze stejného disku nebo různých pokud ne? Co jiná verze starší nebo beta také to dělá?

2GB RAM budou pro některé editační funkce tohoto programu nejspíš málo. Zkusil bych zvětšit RAM aspoň na 8 GB, pokud to půjde. (čím více, tím lépe nejen pro Audacity).

Zkus se také podívat, jak máš nastavenou historii a eventuelně jí rozsahově oříznout.

Co když se audiocity snaží nahrát celý soubor najednou - ostatně podle UI to vypdá, že ho programovali ichtylové. Pomohlo by ti buď se podívat na zatížení paměti (physical a comitted) + zapnout swap (kvůli problémovým aplikacím ještě tento relikt minulosti používám i s 8 GB RAM)

Jestli nebude chyba v tom souboru!

Jak Audacity, tak Adobe Audition mají dost velké nároky na HW, kvůli nutnosti zpracování velkého množství dat ve velmi krátké době. A popsaný problém svědčí o tom, že se někde něco zahlcuje.

Může. Ten HW je pomalý a slabý.