» Poradna » Ostatní

Prodej zboží do zahraničí

Dobrý den, nějaký klient mi reagoval na koupi bazarového zboží, preferoval platbu přes paypal, tak jsem sdělil mou email adresu k účtu. Poté mi byla poslána zpráva, že poslal obnos na paypal v hodnotě ceny zboží 8500kč a ceny přepravy, která činila 6000kč. Cenu přepravy jsem měl uhradit na adresu nějakého tranportního agenta v Madarsku přes Manygram. Je to obvyklé, mě to připadá jako podvod.

Odpovědi na otázku

Obvyklý podvod. Kdyby prachy skutečně poslal přes Paypal, tak ti hned dorazily. A to s tou přepravou je taky kravina - to by ti mělo být jasné, přepravním společnostem se dá platit bezhotovostně a navíc se jim neplatí dopředu, kdy ani neví, jak bude velký balík.

Na bazosi bezny jav uz dlhe roky. Nechapem, preco nevyrazia tych neschopnych adminov...

Admini za nic nemůžou. Tady se nejedná o podvodný inzerát, ale o to, že ten podvodník odpovídá na inzerát tazatele. Tady toho Admin moc nezmůže. Navíc na bazosi se nemusíš ani nikde registrovat pro napsání odpovědi.

Ja tomu rozumiem, ale predsa musi existovat nejaky sposob, aby tych botov nejako zablokovali.Urcite existuje. Ono sa ten email totiz chova presne tak, ako ked zivy clovek klikne na tlacitko Odpovedat na inzerat.Ten email prichadza od nich a nie z nejakeho ineho mailservera...A toto je podla mna totalny fail.

Ved by stacilo po kliknuti na odpoved vyplnit Captcha, ved to je v dnesnej dobe uz trivialna zalezitost.

jj, taková ta česká captcha by je měla trochu odradit. Takové to, že ti to řekne cosi jako "Napište dopravní prostředek obsažený ve slově kokakola" atd. - ne jen to tupé opisování.

Tak ja si myslim, ze to je nejaky softverovy robot a nie, ze nejaky Nigerijec sedi a klika... Preto by IMHO captcha uplne stacila, samozrejme nie nejaka, ktora uz je davno tymto botom znama a vedia ju sami vyriesit.

Jasne - zablokovat. A za pul hodiny dalsi a pak dalsi, dalsi, dalsi.. Tudy cesta nevede.V zasade jedine pres trestni oznameni, mezinarodni policejni spolupraci atd. Stopa povede do Nigerie, kde flojdi placeni primo podvodniky nakonec urcite nikoho nenajdou. Ale zkusit to muzete.

Ano klasický podvod, jsem rád, že jsi aspoň pojal podezření a nestěžuješ si, až když je po všem. Jak říká nade mnou, peníze na PayPal příjdou hned. Ještě očekávej, že ti napíše, že ta částka, co poslal, je pozdržena a čeká na nějaký obnos, aby mohla být částka uvolněna. Doporučuji už na to nereagovat.

Tohle je uz nekolik let novy byznys Nigerijcu. Tradicni dopisy uz byly moc proflakle.Je to NAPROSTO jednoduche: Nedorazily penize? PODVOD!

Presne tak, funguje to asi takto:1. Napisu ti, ze ti poslali prachy. Samozrejme, ze prachy neposlali2. Nasledne sa vsemozne vyhovaraju preco prachy nedosli a snazia sa z teba vytahat prachy "za postovne" aby si im ich poslal na ucet, alebo na PP alebo inde.3. Ty im zaplatis, oni maju prachy a ty nemas od nich ani fuka.

Oni dokonce kolikrat i poslou falesne potvrzeni z neexistujici banky, ze ty penize poslali. A prekvapive mnoho lidi jsou takovy hlupaci, ze jim nedojde, ze jedine, cemu muzou verit, je potvrzeni z jejich vlastni banky, ze penize dorazily. (Protoze udajny sken lejstra z BananaBank of Kokotistan si muze zbastlit na kolene kazdy..)

"BananaBank of Kokotistan"tos pobavil Jsem si představil takový ten vyloženě oficiálně vypadající papír s vodoznakem a bezpečnostními prvky a na tom ten nápis s patřičným emblémem Např. vhodně naaranžovaným banánem a dvěma pomeranči, aby to nemohlo pohoršovat