Procesor

Zdravím,chci se zeptat, jaký procesor by jste mi doporučili na notebook, aby šlapal svižně.Mám v tom celkem guláš a chtěl bych nějaké srovnání třeba 1.-3. místo vypsat od intel a od AMD. A ještě jedna věc, jak velký je rozdíl mezi I5 a I7...?Předem díky

Odpovědi na otázku

některé i7 (U a Y na konci modelového označení) jsou také jen dvoujádra, bacha na to ...

safra, zmizel příspěvek, na který jsem reagoval ...

Tak aby noťas šlapal svižně, bylo by dobré použít SSD disk.Malý výkon 2,5" plotnového disku je totiž ta zatažená ruční brzda každého noťasu.A i ten nejvýkonnější procesor počká, když nemá včas načtené data z disku ke zpracování (nebo po zpracování zapsaná na disk).

1. i7 4xxxMQ (4/8)2. i7 4xxxHQ (high perfomance graphics. 4/8)3. i7 4xxxM (2/4 + turbo + vPro + VT-d + Flexible Display Interface + Clear Video HD + vyššia L2)4. i5 4xxxH (2/4, vyšší takt oproti i5 M)5. i5 4xxxM (2/4 + turbo + vPro + VT-d)

Tak som zabudol, že na 1. mieste je i7 MXK Unlocked Intel® Core™ i7-4770K processor (pre NB neexistujú)R Desktop processor based on BGA1364 (mobile) package with high performance graphics Intel Core i7-4770R processorS Performance-optimized lifestyle Intel Core i7-4770S processorT Power-optimized lifestyle Intel Core i7-4770T processor MobileHQ High performance graphics Intel® Core™ i7-4700HQ processorMX Mobile extreme edition Intel Core i7-4940MX processor Extreme EditionMQ Quad-core mobile Intel Core i7-4900MQ processor Intel Core i7-4702MQ processorM Mobile Intel Core i7-4600M processor Intel Core i5-4300M processorU Ultra-low power Intel Core i7-4550U processorY Extremely low power Intel Core i7-4610Y processor

Tady mas srovnani: https://tinyurl.com/kbbyef2

Tak ještě jednou:v podstatě je jedno jaký procesor použiješ - každý současný má už dnes výkonu na běžnou práci dost.Podstatný je pevný disk.