Procesor

chcem vymenit procak-aaaaale. pozeram na ceny a neviem ,ze ci duo alebo quad. mam soket 775 pre intel. na stranke sofosu je Intel Core 2 Quad Q8300 2.5GHz 4MB socket LGA775 FSB1333 box za 135 eciek a Procesor Intel Core 2 Duo E7600 3.06GHz 3MB socket LGA775 FSB1066 box za 133 eciek. viem mi niekto povedat co je lepsie lebo s quad nemam skusenosti a duo mam ale slabsie 2 Ghz na jadro. preco je skoro rovnaka cena? je aj vykon rovnaky? pri quade je nizia frekvencia ale vacsia cache aj FSB. ma vacsiu vahu frekvencia ako pocet jadier a tie ostane hodnoty? dik za odpovede

Odpovědi na otázku

Nestačí mít desku sc.775, abys mohl použít procesor sc.775.
Musí ho ještě podporovat BIOS tvojí desky.
Jinak to sice smontuješ, ale bude to stejně mrtvola.
Jakou máš konkrétně desku?

Jedná se o 17 desek s chipsetem 945PL.
Můžeš to ještě víc upřenit?

Upřesnit, pochopitelně.
Ale i tak je vidět, že tebou zamýšlené procesory tvoje deska zřejmě nepodporuje.
Zkus najít procesor podporovaný deskou.

Gigabyte GA-945PL-S3P

Jak je vidět, tak je tam N/A, takže nic.

Ani jedna quad core nepodporuje.

aa sorry to neni upresnujuce

Najdi si desku na stránkách výrobce a zjisti si BIOS který onen vybraný procesor podporuje a aktualizuj.

no pokud uvazujes o Q8300 tak pozor ten je totiz oreznan v pameti L2 = coz je prave na ty hry (jestli teda chces hry) a misto neho by ti stacil i z te predchozi generace Q6600 pretakotvany na stejno frekvenci jako tento ma stejny vypocentni vykon ale L2 ma 2x tolik - ono vlastne jakykoliv procak architektury core na urcite frakvenci pojede stejne rychle na hry vol spise v vetsi L2 cache + praktatovat jde vsecko minimalne na 3 GHz vyborne
jinak ctyrjadra na 3,2 GHz a vic jsou uz maximum to snad zadnou moderni hru nebrzdi pak uz to je o grafice, pameti, ssd . .

Tak se mi zdá, že není s touto deskou co vylepšovat, E8500 stojí moc a nepřinese adekvátní navýšení výkonu, snad jen původní procesor trochu přetaktovat by bylo rozumné.

noo uz som na to priesiel jak to je . max E8600 ale to je drahe tak jedine pretaktovat. diky chlapi

a take ze E6850 uz nezozeniem?

prostimte kup si z aukra nebo annonce nebo ebay ten nejlevnejsi rady 6xxx anebo 45 nm 8xxx rady (anbeo q6xxx ci q95xx pokud ctyrjadro) na vyrobni proces, revize ano jednu nebo druhou generaci kasli to neni dulezity hlavne aby v ramci te rady to melo co nejveti L2 (rada 5xxx a 7xxx byly v dobe uvedeni levnejsi a horsi prave o tu pamet L2 !) a dej si to do pc kup si pastu + ACF 7 pro 775 a pretaktuj to na 3,2 GHz to jde dnes i zacatecnikum a neres to
popr si kup Q6600. Q9550 ctyrjadra a neres to (tj E7600 ci q8300 tam nestrkej !)

jasne, to ze to ma mat co najvecsiu L2 chapem ,uz to nebudem riesit , len este nechapem tomuto prispevku - to akoze mam vyskusat ci pojde 4 jadro na mojej doske aj ked ho nepodporuje? lebo ako som vyssie pisal mne 4 jadra moja doska nepodporuje.

tak to mi asi ujela ta deska jakou mas ? ta p945 ? tam asi opravdu nepojede nicmene moje deska taky nemela mit a nakonec s novym biosem to zvladla, krasne, jinak ja jsem do sveho pc s Q6600 koupil na aukru
Gygabite P965 DS5 za 850 Kc - serie DS5: A JE to znat na tom zahrivani, chlazeni, stabilite proste vsem
nebo az budes chtit koupit new pc tak si kup nejakou podobnou starou ale z vyssi tridy desku + ctrjadro i kdyz to 4 jadro stoji ted uz uplne stejne jako pred 2 lety (na aukru)