Procesor, grafika a základní deska

Dobrý den, kupuji si i5 4460 a r9 270 na tuhle desku: http://www.czc.cz/msi-b85m-g43-intel-b85/13... , je vše kompatibilní?os win 8.1, ram 8gb 1600mhz, zdroj seasonic 400w, taktovat nebudu.

Odpovědi na otázku

Ano, je to kompatibilní, ale volil bych desku s lépe chlazenou kaskádou, jako je tato:http://www.czc.cz/gigabyte-ga-b85m-d3h-inte... U B85 desek můžeš narazit na starý BIOS, který i5-4460 ještě neumí a bez podporovaného CPU tam novější nedáš. Takže buď si verzi ověř u prodejce nebo si pak budeš muset někde půjčit nějaké podporované CPU. Další možnost je koupě G1820, které po přehrání BIOSu do 14 dnů zase vrátíš.Ale třeba ta Gigabyte se na CZC prodává už jen ve verzi 2.0, která už i5-4460 umí v základu a komplikace odpadají.Zdroj na to stačí stačí.Pokud si to nebudeš skládat sám a necháš to třeba na CZC, tak tě verze BIOSu nemusí zajímat. Pokud to bude nutné, přehrají si ho sami.

I GIGABYTE GA-B85M-D3H revize 1.1 se uz prodava s novymi biosi. Ostatne to naznacuje i produktovat stranka GB, kde v historii biosu se zacina tim, co podporuje haswell refresh CPU.Jinak revize 1.1 je vyrazne lepsi. Nema problem s kombinaci ventilatoru 4pin a 3pin.

Ano, 1.1 je lepší (má hlavně silnější kaskádu a lepší chladič) a ano VĚTŠINOU se prodává s novým BIOSem. Já jen upozorňuji, že OBČAS se může narazit na kus ze starší série. Nic víc. Nebo ty dáš ruku do ohně za to, že všechny 1.1 na trhu už mají novější BIOS? Já teda ne.

Nechavám si to skládat od czc, takže tam mám dát tu tvoji? :)

Je to na tobě, je to jen doporučení. Ale já bych to tak udělal.

Napis jim do poznamky, ze chces 1.1 ;)

Taktovat nebude, takže je to celkem jedno. Ale 1.1 je lepší, o tom žádná.

Dle cpu to je vidět. Pravděpodobně pojede i na box chladiči, což v případě intel-u není zrovna nejhorší.