» Poradna » Windows (a jiné OS)

Proces "System" zatěžuje CPU na 30%

Ahoj, proces "System" mi v počítači s i5 3210M a W10 Pro celý dnešní den zatěžuje procesor na 30-40% a hučí větrák. I po restartech. Nemám žádný nový software, Windows nedělá aktualizace, Kaspersky nemá naplánované žádné kontroly disku. Není důvod, aby se mi procesor vytěžoval a nikdy předtím mi tohle nedělalo.Připadá mi to podezřelé, proto žádám o radu, co s tím.Potřebujete li nějaké další info, log z HijackThis nebo něco, poskytnu.Děkuji

Odpovědi na otázku

Bohužel 1 den není dost dlouho na to, aby se to řešilo, Windowsy jsou někdy vcelku retardované, takže se to dá nazvat v tomto krátkém čase "normálním". Zkus pár dní počkat, mělo by to přestat, a pokud ne, tak pak to začni doopravdy řešit.

OK, už jsem pár dní počkal, můžeme to doopravdy začít řešit?Má někdo nějaký tip? PC projel Kaspersky, Malwarebytes a Spybot S&D a nic.

Podívej se, co tomu procesu System "sedí na zádech".Použij Process Explorer, Process Monitor nebo obdobnou utilitu. A projet disk antimalwarem musíš udělat v offline režimu (z boot media), jinak to nemá cenu...

Trefil jsem screen sice zrovna v době, kdy System vytěžuje CPU jen na 20%, i tak to snad není úplně OK.https://s23.postimg.org/k2c2d05t7/Bez_n_zvu.pngJak se podívám, co mu "sedí na zádech"?

Najeď na něj myší a objeví se popup s podrobnostmi...

Ahoj když si instaloval W10 vypnul si všechno v expresním nastavení ? nebo si dal jenom další ?,,, máš vypnuté v nastavení ''soukromí'' věci jako mapy, poloha, a další blbosti ? já tam mám vypnuté všechno,,, Automatická defragmentace vypnuto,,, obnova systému vypnuto,,,Windows defender vypni všechno co tam je,,,

Patrně jsem to při instalaci nepovypínal, teď jsem povypínal co jsem našel a stáhnul si O&O W10 Shut Up. Zatížení se aktuálně snížilo po restartu na 15%.

Ok tak to byla jen chvilka, jsem zas na 30%

O&O W10 Shut Up??? Není co dodat. Udělej čistou instalaci a tentokrát to povypínej už při ní. A nepoužívej tyhle blbosti třetích stran co nadělají víc škody než-li užitku... !!!V Nastavení se to dá také vše pohodlně vypnout!!! Jen člověk nesmí být líný.

Způsobuje to některý driver. Šuduj:https://www.google.cz/search

Bože to je otrava!!!Přeinstaloval jsem drivery od grafiky přes SATA po Wifi, nejdřív od výrobce NTB, potom od výrobců čipů, stejně jsem tam kde jsem byl. Dá se jinak než zkoušením zjistit, který to je? Pokud reinstaluju Windows, dostanu tam znova ty samé...Z tvého odkazu jsem rady nezískal, každému funguje něco jiného, většině nic

Musíš být při instalaci odpojen od netu. A zakázat automatickou instalaci driverů. Pak tam nedostaneš "ty samé"..

Myslím si že jsi instaloval drivery přes driver agenta jako já a jen na test jsem instaloval USB řadič a nechal jsem to několik dní pak se mi objevilo to samé - po oninstalaci na tvrdo s vymazáním souborů to přešlo (nainstalovali se automaticky ze systému a ne ty z driver agenta (testoval jsem ho protože mi na televizi nešli najít ovladače a stejně to nešlo..)