Proč se nedá nabíjet přes každý USB-C port?

Ahoj,koupil jsem si dockovací stanici:https://www.alza.cz/i-tec-usb-c-dual-display-... Všechny moje požadavky až na jeden splňuje. Problém je, že nedokáže nabíjet mobil (přes USB-C kabel). Kabel je naprosto funkční (při nabíjení klasickou nabíječkou funguje). Vyzkoušel jsem všechny USB díry a zkoušel jsem to i přes redukci USB-C na USB, ale po připojení mobilu se mi na mobilu zobrazí "Charging slowly" a za 2 vteřiny to zmizí.Kámoš má zase tuhle:https://www.alza.cz/i-tec-universal-usb-3-0-u... ale tam USB-C port dokáže jen nabíjet rychle a naopak zase se nedají přenášet soubory.Od dokovací stanice v těchto cenách bych čekal, že všechno bude kvalitní a bude to fungovat jak má. Proč to nezvládá nabíjet mobil?Píše se ve specifikaci něco o tom, že to neumí nabíjet? Pokud ano, čeho konkrétně bych si měl při příštím nákupu všímat?Díky.

Odpovědi na otázku

Rychle nabijeni to zrejme bude umet akorat pres ten jeden USB-C, u ktereho je napsane PD(power delivery).

Ale ten jeden je uplink k počitači

Ano. Tohle neni nabijecka, ale dokovaci stanice.

Protoze USB-C je jen tvar konektoru. Az specifikace daneho portu ti rekne co umi.Sve by mohli vypravet majitele Xiaomi telefonu, ktere na USB-C maji/meli USB2.0 radic...

No ale on nemluví o datech ale nabíjení telefonu. Žádný USB standard ať 2.0 nebo 3.x gen X, dokonce ani 4 neříká že musí podporovat jakýkoli typ nabíjení. Například 3.2 včetně musí mít akorát 4.5W výkon aby utáhlo případné připojené zařízení, třeba myš, klávesnici, disk... USB4 už to má na 7.5W. Ale USB zařízení nemusí umět komunikovat s jiným zařízením jaké napětí a výkon mu pošle.

V pripade kamose o datech hovori Nicmene Xiaomi byl priklad toho, ze si lide reknou, ma to USB-C, tak to pofrci rychle a ono ejhle.A pak ti stejni lide nechapou a nepochopi, ze si Apple rekne, o pro ne nemyslitelnou sumu" za kabel, kdyz ten jejich z netu za 100vku urcite zvladne to stejne

Xiaomi není jediné, teď se třeba mluví o tom že pokud iPhone dostane USB-C konektor, že data můžná budou také na USB 2.0. Ale USB 2.0 je velice časté u USB-C levných kabelů, protože jsou určené jen na nabíjení.A Apple si říká za kabely opravdu hodně. Kvalitní Thunderbolt kabel o 1,5m není třeba kupovat za 3 tisíce, můžeš ho mít za 7-8 stovek, pokud si vystačíš s USB 3.2 gen 2 kabelem, který reálně neumí jen těch 40Gbit/s, máš ho za 2-3 stovky v různých délkách a provedeních, já třeba rád jeden konektor zahnutý do L ať to netrčí z laptopu/tabletu při používání.

Mluvit do budoucna a neco delat nejaky ten rok je trochu rozdil. Nemluve o tom ze posledni lightning uz jsou na USB3 radici A muzes sem dat link na stejne dlouhou alternativu k Apple kabelu ktery umi tech zminenych 40Gbit/s? Teda jestli uz nejaky dalsi je na trhu

Ne Lighting není na žádném USB řadiči, ale umí posílat data USB 2.0 rychlostí.Zeptej se každého kdo chce na iPhone natáčet ProRaw videa, kdy přenést to z iPhonu trvá věky a Airdrop v tomto případě není o moc rychlejší

Pletes se koukni se na specifikace ipadu pro s Lightningem a pak pochopis ze sic na iPhonech je s USB2 radicem, tak na ipadech s USB3

Na jakých iPadech? Kromě jednoho prodávaného mají všechny USB-C konektor a minimálně USB 3.1 až Thunderbolt 3.

Vsak to mas napsane, iPad PRO.Neco si o tom pozjistuj. Nebo ti tu mam nalinkovat 7 let stare odkazy

Thunderbolt kabel, 5A nabíjení - https://www.alza.cz/i-tec-thunderbolt-3-class... USB 3.2 gen 2 - 10Gbit data, obraz, jen 3A, ale zahnutý konektor, právě jsem s ním propojený k monitoru, 2 metryhttps://www.alza.cz/premiumcord-usb-c-zahnuty... Tady 3.2 gen 2, 5A, obraz, 1m prodlužkahttps://www.alza.cz/ugreen-usb-c-m-to-usb-c-f... A tohle je tedy kraťoučké ale neskutečně flexibilní 3.2 gen 2, 5A, obrazhttps://www.alza.cz/alzapower-flexcore-usb-c-...

Snazis se dobre, ale zadani bylo jasne. Takze jeste jednou.“A muzes sem dat link na stejne dlouhou alternativu k Apple kabelu ktery umi tech zminenych 40Gbit/s?”

Ach jo, a kterému konkrétně?https://www.czc.cz/apple-kabel-thunderbolt-4... tenhle? Máš k tomu máš alternativu třeba ten i-Tec a k tomu si kup 30 cm prodlužovák a máš 1,8m za litr

Prečo pletieš thunderbolt kábel do napájania USB ? Tb je tb,USB je USB ,USB-c je len typ konektoru,kvalitný tb kábel je úplná zbytočnosť pre niekoho,kto požaduje pripojenie do USB ….

USB-C je spatne oznaceni, ktere bohuzel zlidovelo. Spravne je to Type-C konektor. Elektricke zapojeni/funkce jsou druha, samostatna vec.

Tuhle dokovačku jsem měl, USB-C na ni dává nějakého 4,5W, což utáhne nějaký disk apod k čemu to taky slouží, Na tom USB není popdporovaný žádný standard nabíjení jako quick charge nebo power delivery.Ta dokovačka má jedno USB-A které poskytuje 15(18?)W QC. Toť vše.BTW ta tokovačka nemá nativní výstup obrazu skrz DP Alt Mode, monitory umí jen přes display link.Kdybys chtěl dokovačku co na HDMI umí převést DP Alt Mode z USBčka tak mám jednu k dobru https://www.facebook.com/marketplace/item/69448253...

Kámošova dokovačka ve specifikaci u toho předního USB-C říká Power Delivery 30W...

Jinak když se koukneš na schéma jak to mají na obrázku na alze, tak u každého portu máš něco naznačeno - třeba monitor, počítač apod... U tvé dokovačky máš PD jen pro pro uplink port k počítači, u kámošové to přední má 30W PD ale taky u něj není nic o datech. No a pak si přečti celý popis toho zařízení, i-Tec to má dobře popsané, které porty co umí.Pokud u USB portu nemáš napsáno nic o nabíjení, počítej že umí 4,5W popřípadě 7.5W "hloupého" napájení bez žádného pokročilého nabíjecího standardu, ale tím bys měl být schopný mobil nabít, byť pomaleji.Pak tě zajímá ještě rychlost dat. Tam očekávej pro USB 2.0 480Mbit/s, pro 3, pokud není nic jiného, tak 5Gbit. 5Gbit počítej i pro všechny 3.1 nehledě jaký gen a pro 3.2 gen 1.USB 3.2 gen 2 umí 10Gbit. USB 3.2 gen 2x2 umí 20Gbit, USB4 umí 20Gbit (minimálně), může ale umět až 40Gbit (pak to bude někde napsáno).USB-C dále může podporovat Power Delivery - nabíjecí standard, a dle verze a provedení to může být až 240W. Nicméně pro víc než 60W potřebuješ adekvátní kabel.Další věc co jde přes USB-C je obraz. DP Alt Mode 1.2 nebo 1.4. Opět musí být uvedeno. Maximální rozlišení se pak může lišitTaktéž přes USB-C můžeš použít Thunderbolt protokol., Buď verze 3 nebo 4.Oba musí podporovat data 40Gbit/s, musí podporovat power delivery - nejméně 15W a musí u verze 3 podporovat DP Alt Mode 1.2 a minimálně 4k@60Hz. TB verze 4 musí mít DP Alt Mode 1.4 a musí přenést minimálně dva nezávislé obrazové streamy 4k@60Hz

Neblbni se mu z toho sileneho bordelu rozstreli hlava

pokud chcete nabíjet i mobil, můžete zkusit mobil zapojit do laptopu, tam se nabíjet bude (sice pomalu, ale bude)

Ale z té dokovačky se to samozřejmě nabíjí, ale právě pomalu.A nevím tedy jak něčí laptop, ale můj může nabíjet dva telefony, každý 15W protože mám dva Thunderbolt 4 porty a každý musí mít minimálně 15W power delivery.A pokud chce nějakou pěknou dokovačku co umí pořádně dobíjet, tak: https://shop.caldigit.com/asia/dockstation/TS4Kromě 98W pro uplink port má další dva thunderbolty, tzn 2x15W, přední USB-C má 20W a zbylé po 7.5W.Dohromady je to 98+30+20+15+37,5 = 200,5W :)

Z dotazu ovsem vyplyva, ze to nenabiji VUBEC. Ani pomalu. Jen se na chvili objevi "charging slowly", ale to hned zmizi a nenabiji to.Pokud to tedy tazatel nepopisuje naproste nesmyslne, tak vsichni resite neco jineho, jak pisu nize.

Co já vím co tam dělá, to USBčko dává normálně těch cca 5W, jestli má vyřachtané kontektory nebo kdo ví co. Nicméně dotaz byl na něco zcela jiného než to že mu ten port nenabíjí ale na co se má koukat aby to nabíjelo a třeba aby to umělo i data, což zase ta druhá dokovačka na předním USB-C nedává

Resite vsichni irelevantni nesmysly, ktere ovsem nijak neodpovidaji na polozeny dotaz. Pochopili jste, ze jeho problem neni to, ze by to nenabijelo rychle, nebo tam nebylo inteligentni nabijeni, ale to, ze jemu to nenabije VUBEC?Uprimne, s necim takovym jsem se zatim nesetkal. I ty "nejblbejsi" porty s USB-C mi telefon nabily alespon pomalu.

Z jeho prispevku nevyplyva, ze se mu to nenabiji vubec. Pise "po připojení mobilu se mi na mobilu zobrazí "Charging slowly" a za 2 vteřiny to zmizí"Co mu za 2 vteriny zmizi? To charging slowly? To mi prijde normalni. Kdyby se to prestalo nabijet, tak bych predpokladal, ze napise "prestane se nabijet".

Ja ti nevim, clovece. Cetl jsi to cele?"Problém je, že nedokáže nabíjet mobil""Proč to nezvládá nabíjet mobil?""Píše se ve specifikaci něco o tom, že to neumí nabíjet?"Ja bych z toho pochopil, ze to nenabiji. Ale mozna jsem uplne pitomy ja. Nebylo by to poprve.

Ale z toho nic jasné není.Evidentně telefon začal nabíjet, proč mu to zmizelo co já vím, některé jen notifikují, některé mají AoD kde to zobrazují.Nepsal jaký telefon nabíjí. Ani jak dlouho se o to snaží. Nepíše jakým kabelem a zda jich vyzkoušel více. Může mát vyřachtané konektory a v té dokovačce to nemá dostatečný kontakt...Navíc si myslí že "dokovačka za tu cenu" je něco extra, přitom je to levný "šunt". Jediné co je na ní ceněné je přítomnost nejvyšší řady Display Link čipu, takže může dostat 2 4k monitory navíc než podporuje grafická karta počítače. Jinak je to zařízení hodné sotva poloviční cenovky.

Jedná se mi čiště jen o to, že nefunguje nabíjení přes dockinu.Už to tu padlo, že by to mohlo být špatným nebo nějakým nekvalitním kabelem nebo ošoupanými porty.Doma mám 2 kabely z balení nabíječek a právě ani jedním se to z té dockiny nechce nabíjet.Zkusil jsem si objednat nějaký lepší, který by měl určitě zvládat rychle nabíjet i rychle přenášet data, tak zkusím a dám vědět.Jinak mobil mám Google Pixel 4.Díky všem za reakce.

Vidis, ze je tady zhruba 30 prispevku, ktere resi to, ze jsi uplne jednoznacne nenapsal, zda se nabijeni po zhruba dvou vterinach zcela ukonci, nebo zda jenom zmizi napis "charging slowly" a pomale nabijeni pokracuje...Nechces to rozlousknout?

Nakonec jsem si koupil 2 kabely. Jeden s oboustranou koncovkou USB-C a druhý s jedním konce USB-C a druhým klasické USB 3.Po připojení mobilu tím prvním kebelem do USB-C díry se asi na 2-5 vteřin zobrazí na displeji mobilu "Charging slowly" a za chvíli to zmizí - nenabíjí se tedy po těch 5 vteřinách.Po připojení tím druhým kabelem do jedné USB 3.0 díry se děje to samé (na 5 vteřin "Charging slowly" a dál už se nenabíjí), ale po připojení do té druhé úplně stejné USB 3.0 díry se na mobilu píše "Charging" a dál se bez problému nabíjí.Oba kabely jsem zkoušel i na pc a tam se mi mobil nabíjí naopak nabíjí "Charging rapidly" jen přes USB-C a po připojení do ostatních děr se taky nenabíjí vůbec.Jsem rád, že aspoň tou klasickou rychlostí se to už konečně nabíjí i přes dockinu.Díky.