» Poradna » Mobily

Proč nejdou fotky z mobilu uložit jako příloha do e-mailu?

Dobrý den, měla bych dotaz. Když propojím mobil Huawei TIT-LO1 s počítačem přes kabel USB a uložím si je a pak bych chtěla toto video poslat někomu v příloze, není to možné - nepodaří se video nahrát. v telefonu jsou videa uložena ve formátu mp4 a pak mi sice jdou spustit v notebooku, ale není možné je vložit do e-mailu do přílohy. Jak bych mohla toto řešit, jsem pouze uživatel, začátečník. Děkuji za radu.

Odpovědi na otázku

A co vás to napadá, posílat video emailem?Bagr taky posíláte poštou v dopisní obálce?

Email má limit velikosti přílohy. Posílat takhle video nebo nezmenšené obrázky je kravina. Obrázky je potřeba zmenšit (delší strana 1200 nebo max. 1600 pixelů) a neposílat jich moc. Video např. přes Ulozenka.cz nebo Leteckaposta.cz - totéž s nezmenšenými fotkami - zabalit třeba do ZIPu a nahrát taky na uloženku nebo leteckou poštu.

Zkoušela jsem 67, 5 MB soubor natočený mobilem poslat přes úschovnu a nepodařilo se mi to - když jsem posílala přes úschovnu pouze fotky, nikdy jsem problém neměla.

Video 67,5MB rozhodně mailem nepošleš :) Ale přes úschovnu ano, nejspíš to děláš blbě.

Tak zkus jinou,jsou dve uschovny a nebo pouzi leteckou postu atd.

Tak to video zkus nejdřív zazipovat. I když osobně si taky myslím, že něco děláš blbě a že by to mělo jít normálně rovnou.

No videa, jako příloha mailu je blbost, např Seznam má jen 25MB. Uschovna.cz je gratis až do 25GB.

Nezdá se mi, že bych něco dělala špatně. Zadám svoji e-mailovou adresu, nahraji soubor - má příponu mp4, pak zadám příjemce a odešlu. Na můj e-mail mi však nepřijde potvrzení, že zásilka příjemci došla, takže pravděpodobně nedošla. Když zadám adresu, kde je zásilka uložena, mohu si ji otevřít nebo stáhout, ale příjemci nedošla. Může být problém třeba v tom, že jsem 22. 4. posílala fotky 39, 1MB (2x)? Ty jsou uloženy v úschovně asi do 6. 5. Nebo je problém v tom, že jsem si zkoušela na zkoušku poslat video z jedné adresy na druhou ze stejného počítače? Když jsem zkoušela poslat jednu jedinou fotku, šlo to bez problémů a příjemci došla, video však poslat nejde...

A to si to ten adresát ihned stáhl? Na ten jeho e-mail snad dojde jen upozornění a odkaz na stažení a ne že se mu to tajemně SAMO nacpe na jeho disk.

"Na můj e-mail mi však nepřijde potvrzení, že zásilka příjemci došla, takže pravděpodobně nedošla."A proč by ti mělo chodit nějaké potvrzení? Pokud to Úschovna výslovně neuvádí jako možnost, tak žádné potvrzení o vyzvednutí asi nepřijde."Když zadám adresu, kde je zásilka uložena, mohu si ji otevřít nebo stáhout, ale příjemci nedošla."A podle čeho usuzuješ, že nedošla? Jesli si chceš být jistá, že to dostal, tak mu do té zprávy napiš aby se ozval, že to v pořádku stáhl.

Děláš blbě to, že čekáš na nějaké potvrzení. Zásilka příjemci NEDOJDE, dojde mu pouze email s odkazem. A jelikož zkoušelas, že odkaz funguje, tak je všechno v pořádku. Maximálně můžeš pro jistotu poslat odkaz příjemci mailem i ty.

zřiď si účet na např. box.com, nahraj tam vše, co potřebuješ, nasdílej to a emailem pošli odkazypo kliknutí na zeměkouli (updates) lze pak zjistit, kdy se soubor stáhnulve verzi zdarma je limit úložiště 10GB a velikost souboru 250MB

pokud vím, tak Leteckaposta.cz nebo Uschovna.cz ti i bez registrace zobrazuje počet stažení souboru, což u neveřejného souboru by mělo víceméně říkat, zda to adresát obdržel či nikoliv, protože jediný odkaz na stažení má odesílatel a adresát.

Možná je celý problém zakopaný v tom, že jednotka (mobil) je připojena přes jiný protokol, než standardní USB driver.Řešením je samozřejmě nakopírovat foto nejprve na disk a z něj to už půjde odeslat. **Samozřejmě pozor na výše zmíněné limity

Blbosť!E-mail má svoju štruktúru a je jedno, či ho posielaš z iOS, MAC, Android, Windows.Aj súbor typu *.mp4 bude stále v nich len súbor *.mp4 a nie iný.

spíš jde o to, že načítání souborů ze zařízení připojeného z MTP se chová jinak než u souborů z disku, ač pro laického uživatele Windows to tak nemusí na první pohled vypadat. Nicméně jestli daná úschovná služba ten video soubor načetla ve správné velikosti, tak to tím nebude.Ale zkopírování dat na disk je i tak vhodné provést jako první a do úschovny načítat rovnou z disku. Vyvaruješ se tím spousty možných problémů a taky si uděláš zálohu dat z telefonu.