» Poradna » Notebooky

Proč jsou notebooky Alienware o tolik dražší než konkurence?

Zdravím, dokázal by mi někdo objasnit, proč jsou na trhu laptopy Dell Alienware s takovými příšernými cenami? Typu gtx 1060 za 60 000,-? Přičemž za 60 000 seženu nadupaný MSI gt72vr s gtx 1070, čili o 20-30% vyšším výkonem? Kdybych měl brát v potaz chlazení u MSI, tak u těchto ho má již poměrně propracovaný a drží teploty na úctihodných hodnotách i při co největším ždímání výkonu karty.Předem díky za rozumné odpovědi.//mírně upraven titulek z nekonkrétního "Laptopy"//

Odpovědi na otázku

Hadam lepsi zpracovani, chlazeni? A hlavne je to "Alienware". Neco jako macbooky za 80k, ktere jsou vykonostne na urovni aceru za 20 a kde se proste plati za nalepku "apple".

Dell by vždy dražší kvůli značce. Nekoukal jsem, zda u těch notesů třeba není tříletá NBD záruka nebo tak něco jako bývala (a možná ještě je) u řady Latitude.

Platí se značka a podpora a kvalita zpracování. Kde je poptávka je i nabídka. Kdyby to nikdo za tuto cenu nechtěl, tak to nebudou za tuto cenu nabízet.

To ano, ale u těhle mašinek už nelze říct, že jsou to jen "běžné laptopy". Takže zpracování v této ceně je dle mojich informací na rovnovážné úrovni. Pouze tedy jak píše Winter mi přijde rozumná odpověď. Z mého názoru ale Alienware nepovažuji za nějaký "top laptop". Už kvůli nižšímu výkonu a přece jen gtx 1070 je jinak drahá než 1060. Dále také MSI má přeci podporu MXM, což Alien nemá? Že by byla až taková poptávka po něčem takovém?Jirko, chlazení dle herních testů vychází na podobných hodnotách a u obou do hladin 70 C.

Dell je jednoducho Dell ! Za kvalitu sa platí ! A cena nie až tak vysoká , keď si stále nájde "svojho " zákazníka ! Možno ty nie si vhodný zákazník pre Dell? Čo myslíš. Ja to o sebe už dávno viem....

To mi přijde poměrně nesmyslné a nelogické, co píšeš... Za kvalitu se platí... Takže si člověk má radši pořídit slabší laptop, který bude mít mnohem dříve problémy s grafikou než ten, který má o 20-30% vyšší výkon? Chlazení je podobné... Tohle co píšeš nikomu neporadí... Tvoje odpověď je čistě neobjektivní.

Pochopitelně tak složitá odpověď debila, jako ty, neuspokojí, protože ji není schopen ani pochopit.A proto jsem mu dal "+".

Jeho odpověď je ale správná. Upřímně, pokud bych se zbláznil a chtěl do NTB investovat tolik peněz, pak je Alienware rozhodně hlavní kandidát. A papírově lepší vybavení MSI mne moc zajímat nebude. Rozdíl ve výkonu GK 20-30% je prakticky o ničem. PrasatkoPee

prepáš , ale naozaj som to nemohol napísať slušnejšie , nedalo sa .......kde vidíš problém , v grafike , cene, v chladení ..ja so ti nechcel radiť , len som chcel povedať , že pozri sa peňaženky ,pozri sa na pulty obchodov a nekupuj.

Sám mám Alienware 15, tedy starší revizi R1 s i7 4710HQ a GTX 980M. Kupoval jsem ho na ebayi jako outlet new, včetně dvouleté NBD záruky a včetně Graphic Amplifier, což je externí box na grafickou kartu, kde mám nyní GTX 980 a do budoucna uvažuji o řadě 10, takže počítám že morální životnost notebooku tím značně prodloužím. Výhodou je, že doma notebook provozuji na externí kartě a když hraji (externí karta umožňuje výstup jak na externí monitor tak i na display notebooku), téměř netopí, ventilátory jedou jen lehce. Tím také, pro mne osobně, význam herní notebook nabývá jiných rozměrů než je běžně chápán.I po více než dvou letech je notebook jako nový a to ho nijak moc nešetřím. Kvalita zpracování a tuhost konstrukce je dle mého názoru lepší než kolegova MSI, proto jsem - z mého pohledu - upřednostnil kvalitu zpracování a podporu výrobce (NBD, dále dodnes na stránkách Dellu aktualizovaná veškerá SW podpora) i za vyšší cenu. Tím nechci nijak hanět MSI či jiné výrobce, každý ať si koupí to, co mu vyhovuje, já mám zkrátka s počítači od Dellu jen ty nejlepší zkušenosti, nevybírám počítač jen dle surového výkonu ale také podle dalších "přidaných hodnot" a Dell mi z mého pohledu nabízí nejvíce. Proto Alienware, i když souhlasím s tím, že stejnou HW konfiguraci lze sehnat u jiných výrobců levněji.

Trochu dotaz mimo, ale přece jen mě to zajímá, kdybych se to rozhodl v budoucnu řešit též pomocí externí grafiky... K té externí grafice používáš i externí zdroj, protože zdroj v laptopu by to nezvládl?

Alienware Graphics Amplifier je externí box s vlastním napájením, který se připojuje přes proprietární alienware konektor, který obsahuje mimo jiné PCI sběrnici, USB a další. Více info přímo na stránkách Dell nebo Alienware http://www.dell.com/en-us/shop/alienware-grap... Existují i jiná řešení od dalších výrobců (např. Razer), která by měla být snad i univerzální, využívají USB 3.x, ale s těmi nemám žádnou zkušenost, čistě teoreticky by mělo být možné je použít s jakýmkoliv notebookem.

Možná byste se měl dovzdělat, na čem Dell stavěl. Michael Dell s tím netají, jsou toho plné knihy - Dell se dostal tam, kde je, díky nižším nákladům. Nebyla to kvalita, výkon, nebo nové technologie. Donedávna Dell neměl ani vývojové oddělení.Cena je vysoká, protože si to může dovolit. Stejně jako třeba Leica, Rolls Royce nebo Evian.

Mají abnormální velikosti ventilátorů.. Normálně by stál jen 25 .. zbytek je cena za ventilátory.. Jinak notebook je především mobilní imitace počítače.. Na přenášení Alienware doporučuju lodní kufr.. Jen nemyslící pablb kupuje tak velké a předražené "herní" notebooky. Není nad kvalitní stolní počítač ..

Jenže stolní počítač si nevemeš třeba do práce a nebudeš na něm... co já vim... stříhat video.. (samozřejmě myslím do práce v terénu).Dell je na to ideální.

Nemel nesmysly.. Stříhat video v terénu,.. ??? Na to tedy potřebuješ Alienware..???.. Jasně, sedneš si v parku na lavičku a jedeš.. Za chvilku ti vyplivne baterie a jdeš zase domů.. Jo ták, sedneš si kavárny, připojíš k ntb napájecí adaptér a jedeš.. A děláš to jen proto, že si tam honíš ego, aby všichni přítomní viděli, jakej jsi frajer s posraným předraženým notebookem.. Ale ano, jsou i tací, kteří s ntb choděj do terénu na pracovní schůzky.. K tomu ale nepotřebují předražené sráče.. a rozhodně na schůzkách nestřihají video.. Jinak ten můj komentář výše, to byla jen taková lehká ironie. K tomu bys ale musel být kapánek chytřejší, abys vůbec pochopil..

To co píšeš je, s prominutím, blbost. Mám Alienware 15 (R1) s i7 a GTX 980M, pokud nehraji, grafika od Nvidia se nepoužívá a pracuje se s integrovanou v procesoru, na baterie při běžné práci vydržím něco lehce přes 4 hodiny. Velikost a váha je srovnatelná s jinými 15 notebooky stejné generacem přítelkyně má Lenovo Y500 a rozměrově je to remíza, Alienware je o cca čtvrt kila těžší. Adaptéry do zásuvky jsou u obou obludně veliké.Hlavní pro mě je, že mám sebou pomerně slušný výkon a predevším všechna data a celé mé pracovní prostředí bez neustálé synchronizace a pod. Tam kde v práci přestanu zkrátka doma pokračuji a naopak. Opravdu nestříhám video (vlastně nechápu, proč je tento argument neustále diskutujícími předhazován), ale běžně mám spuštěné 1 nebo dva virtuální stroje s různými konfigiracemi a vestavěnou gr. kartu používám pro akceleraci výpočtů.Doma připojuji Graphoc Aplifier s externí kartou GTX 980, takže pokud hraji, notebook nijak zběsile netopí, obě grafické karty vypnuté. Externí gr. karta funguje jak na interním displayi tak na externím monitoru, do budoucna plánuji GTX 1080. Díky tomuto řešení jsou obvyklé argumenty o krátké životnosti herních notebooků díky nadměrnému tepelnému namáhání stejně tak jako o morálním zastarávání liché.

Ten ntb máš prozatím jen dva roky, takže nemel nesmysly.. Takovou dobu vydrží prakticky každej notebook a každej takovej majitel je z něj posranej a libuje si, že je pořád jako novej.. Jinak výběr počítače/imitace počítače v podobě notebooku/ je každého ryze osobní věc.. Liché a sudé argumenty.. ??? Která chytrá hlava tohle vymyslela..???Jo, lichej seš tak akorát ty.. Vybal notebook, připoj k němu monitor, externí grafiku a libuj si nad tím, jakej jsi nemožnej pablb.. .. A nezapomeň s tím Alienware zajít do kavárny nebo do parku na lavičku, zahraj si tam GTA 5, ať všichni vidí, že jsi COOL..

Kdybys pracoval v terénu, věděl bys o čem píši. Sice nemám Alienware, ale XPS 15. Střih videa jsem hodil jako příklad, proto "co já vim".A vzhledem k tomu, že pracuji v terénu, kde nemohu použít desktop, jaksi mi nic jiného nezbývá, potřebuji totiž notebook co utáhne CAD. Nebo máš lepší nápad na zařízení, které by utáhlo? Ne každý totiž sedí v kanclu v teplíčku a mačká si svoje Excel tabulky!Takže si nech laskavě svoje "COOL" kecy o tom, jak každej kdo kupuje drahý notebooky je pablb, protože každej "normální" si přece koupí desktop.

Je to už můj čtvrtý notebook Alienware, tak ti snad mohu posoudit . Určitě je pravda, že v posledních letech i ostatní výrobci (MSI, Razer) dělají stejně kvalitní výkonné notebooku, dříve to byl oprabdu jen Alienware a já zůstal značče e podpoře Dellu věrný. Opravdu nechápu, proč bych si měl někde "honit triko"? Mě to zkrátka vyhovuje, po příchodu domů připojím jeden konektor (něco jako dokovací stanice) a mám připojen externí monitor, klávesnici, myš, externí gr. kartu. Stále ale jsem mobilní a když potřebuji pracovat v terénu, mám své prostředí, potřebný výkon a relativně slušný a pevný notebook co něco vydrží. Já vám své potřeby nevnucuji a také nevyvracím vaše, pravděpodobně notebook na práci nevyužijete, jsou ale tací, kteří ano.

Ne, já můj XPS 15 používám na CAD a na baterii mi vydrží klidně 10 hodin, při zátěži 5. A kdyžtak s sebou nosím nabíječku, když je kde připojit, použiji.Ne, honit si ego nepotřebuji. Nemám jiné řešení. Když mohu, pracuji doma na svém desktopu s R5-1600 nebo na své pracovní stanici v práci, která má dva Xeony "kteří s ntb choděj do terénu na pracovní schůzky.."To není práce v terénu."K tomu ale nepotřebují předražené sráče.. a rozhodně na schůzkách nestřihají video.."To jsem uvedl jako příklad, ale věř tomu, či ne, natáčí se i v terénu..Ale kdybys byl chytřejší, určitě bys to pochopil. Myslím, že každému okolo tebe to došlo

Takže je pádným důvodem tedy propracovanost výkonnějšího chlazení? Teploty ale běhají poměrně podobně při obojích volbách, co jsem se koukal. Takže jak MSI chladič, tak Dell to uchladí v podobných hodnotách. Jinak díky.

AW nemá v žádném případě propracovanější chlazení.Měl jsem AW ještě v dobách slávy (První revize AW 17Mx, měl jsem i XPS M1730), což byly pořádné herní mašiny.V poslední době stojí AW za vyližperdel.Měl jsem poslední AW 15 s GTX980M, i7 6700HQ a 4K displayem.Jedním slovem tragedie. Uvnitř notebooku došlo ke spálení čipu vinou chybného powermanagementu. Takže jsem využil té slavné NBD záruky a čekal na díly 3 týdny, kdy přijel technik znovu a komponenty v notebooku u mě doma vyměnil, takže rychlost reklamace rovna či delší standartní záruce u jiných značek.Jinak i po reklamaci notebook žhavil dál. Technik řikal, že se v ČR moc AW neprodá, ale i tak řeší dost reklamací. Sám by si ho prý nekoupil a já už také ne.

Ke tvému dotazu, AW jsou dražší jen v Evropě a snaží se těžit ze svého dřívějšího renomé.Dnešní kvalita AW normál na úrovni konkurence.Třeba takové MSI GT72VR či dokonce GT73VR jsou ještě lepší.