Problikávání obrazu

Dobrý den, mám asi 2 měsíce starou herní sestavu. nevím, v čem by mohl být problém, ale mám podezření na grafickou kartu. (Msi R9 280x 3Gb) Někdy hraji normálně hry typu Assassins creed 4, Far Cry 4 a hra přestane odpovídat a musím odhlásit celý počítač a pak je to zase v pořádku. To by mě ani tak moc neštvalo, ale někdy, když prohlížím internet, tak mi začne proskakovat obraz a divně to problikává... Stává se to občas, ale nevím, jestli mám dát grafickou kartu na reklamaci nebo co s tím ... Dělat by to určitě nemělo, musím kvůli tomu vypnout celý počítač. Monitor mám připojený přes VGA.Sestava zde: http://www.czc.cz/a03i9dqo7sh2h9c82lfdbus3j... Video se skoro stejným problémem: https://picasaweb.google.com/106897364882278542400/Por... Budu rád za každou odpověď, děkuji moc.

Odpovědi na otázku

Může to být i základní deskou, ověř kompatibilitu základní desky a grafiky. Mám R9 290x a padal mi ovladač, problikávání, časté samovolné restartování a nakonec to bylo tím že jsem měl obyčejnou základní desku

Jak to mám zjistit? :D

Monitor připoj digitálně, jestli to jde, zvlášť jestli to je jediný monitor a používá rozlišení větší než 1024x... Analogový VGA (D-SUB, 1920x1200) obraz se mi takhle občas zblbne při přepínání mezi počítači na KVMku. Pomáhá reset napájení replikátoru portů pod notebookem. Klon na digitálním výstupu je přitom pořádk OK.

Máš nový PC a používáš zastaralý VGA? Proč? Vždyť ta kvalita je mizerná.

S rozumnym kabelem je u FHD kvalita shodna s digitalem. Vzdyt to beha na pouhych 60Hz. ;o)

Mám monitor BenQ GW2320 a ten nepodrporuje HDMI a já si omilem koupil právě to HDMI :D DVI si budu v tom případě přát na vánoce :3 :D Děkuji, aspoň vím, čím to je :)