Problemy s ext. Diskem 4tb

Dobry den , Mam divny problem. Koupil jsem si wg passport 4tb externi disk hodil na nej asi 600gb a po par dnech jsem si na nej chtel stahnout data z jineho disku a pise mi to ze neni dostatek mista, jako by si pc myslel, ze to 4tb je jen gb neumim si vysvetlit proc nebo jak, ale nemuzu na nej nic vetsi jak 4gb ted vlozit. Nevite co s tim ? Nechci to formatovat

Odpovědi na otázku

Ted jsem jeste prisel na to ze ten disk me nechce pustit pod 3tb to znamena ze cokoli do 1tb tam.nahrat jde ale dal me to nechce pustit proc ? Kdyz kliknu na disk ukazuje jasne ze je 4tb a 3tb je volne misto ale nechce me to tam propustit

Tie 4 GB bude limit pre jeden súbor pre súborový systém FAT32. Asi tam chceš nahrať nejaký väčší film. Asi to budeš musieť zmeniť na NTFS. Ide to aj bez straty dát.

Tak sorry, nečítal som diskusiu ďalej. Aký OS používaš?

Kde jdu ho kupoval?

V nemecku ziju tady mam na nej 3roky zaruku vse ok . Disk ukazuje ze je i 4tb bude v tom nejaky hacek jen

Fomát disku jste zkoušel?

Typ souborového systému?Kontrola intergrity disku ? (chkdsk)Případně v jiném PC se chová jak?Obávám se že bez formátování se to stejně neobejde - těch 600GB není dnes až tak moc na to to někam odlejt a disk znovu naformátovat / důkladně prověřit.

Mockrat vsem dekuji za pomoc, snad to rozlustime. Na zakoupenem disku byly jiz nejake soubory asice asi 5 aplikaci wg passport wg backup wg utility atd proto jsem disk neformatoval pri zakoupeni a usoudil ze muzu proste rovnou ukladat. Ulozil jsem teda tech 700giga no a pc mi pise zvlastni vec pro me v tom ze chci treba nahrat 100giga soubor a vyhodi to hlasku soubor ma 100tb a ne 100gb jakoby windows nerozpoznal co je tb a co gb. Zkousel jsem disky rozdelit a naformatovat ten druhy oddil ktery byl prazdny a stale to hazelo tuto hlasku takze se obavam ze i kdyz sformatuji disk mozna to nepomuze. To co psal kolega vedle, ze jestli jsem to zkousel na jinem pc tak ne bohuzel momentalne nemam jak.

Jaký máte na tomto disku souborový systém. Mířím tím na skutečnost, že např FAT32 má omezení max. velikosti souboru.... (viz např.: https://answers.microsoft.com/en-us/windows/forum/windo... )To, co se tam pokoušíte nahrát je jeden velký soubor (tedy by přicházelo v úvahu omezení max. velikosti souboru) nebo více malých?Doporučuji zformátovat na NTFS (případně exFAT) - z FAT32 na NTFS lze převést bez formátování... ale tím se netrapte, asi bude jednodušší, co doporučoval kolega - překopírovat do PC, zformátit a zpět na ex. disk ;)

System souboru je NTfs

Hoďte sem obrázok zo správcu diskov, ako je ten Váš disk naformátovaný, je možné, že ho WD rozdelil a softvér na ňom má oddiel vyhradený na zálohy.

Tiez si myslim, ze na disku je oddiel (partition) na nejaky firemny balast:"Na zakoupenem disku byly jiz nejake soubory asice asi 5 aplikaci wg passport wg backup wg utility atd "a dalsie volne miesto mozno nebolo formatovane (vyrobca nechava vyber na spotrebitela)Predpokladam, ze je to vysvetlene v manualy (to je ta vec, co nikto necita), ja ho stahovat a opisovat sem nebudem.Dotaz na autora: preco stale pises: wg passport wg backup wg utility ?Ze by sa WD - Western Digital premenoval na Western Gigital?

Diky za pomoct a snahu hdd uz jede po formatovani nejevi zadne chyby.

Čo je tb (tona bit) a čo gb (gram bit) nevieš ani Ty. Ľudia sa nenaučia jednotky. Chápem, učenie je ťažké... Hoď nejaké screeny

MBR má limit 2 TB či ide o datový HDD, alebo systemový, či nie?

Píšete, že jste disk koupil, tak krucinál, proč neopíšete informace z nějakého obalu, prodejního kuponu, těla toho disku nebo kýho šlaka, aby bylo jasné, co jste si to koupil za věc. To v tom německu děláte co? ... asi jen ostudu. To je děs tyhle dotazy do nikam. Dávám vám titul "trotl", to v německu taky znají a těm pitomcům tady, co si hrajou na křišťálovou kouli taky, bohužel...

Rekl delnik a vzal cihlu ze zeme. Ty kamarade potrebujes vice pomoct, nez my vsichni co tady jsme.