» Poradna » Mobily

Problém zo zvukom

Čaute, mám PC prepojený z TV cez HDMI kábel. Všetko funguje v poriadku, prepnem na TV a chvílu sledujem nejaký program a keď zase prepnem z TV na PC tak mi prestane fungovať zvuk a opraviť sa to dá jedine vytiahnutím a znovu zapojením HDMI kábla. Dá sa to nejako opraviť či je zlý ten kábel? Predvolený zvuk mám cez TV a keď dám "prehrávacie zariadenia" tak je vidieť že zvuk prehráva, ale nič neni počuť. Dá sa to nejako opraviť či je zlý ten kábel?

Odpovědi na otázku

Zlý je driver který se "stará" o zvuk přes HDMI. Je součástí driveru grafiky (s driverem zvukovky nemá nic). Takže zkus jiný driver GK. (nový nemusí být nutně nejlepší - platí hlavně pro generic drivery od MS - po instalaci origo driveru je třeba ošetřit aby se tam přes WU nenacpal MS driver zpátky).