Problém se zapnutím PC, s procesorem

Zdravím,předem se omlouvám za titulek, ale nikdy mi nešly. Zkusím tu popsat co se dělo v průběhu.Můj počítač (asi 2,5 roku starý) se už nějakou dobu zřejmě přehříval, předpokládám, že přehříval, protože chlazneí jelo naplno a po opětovném zapnutí ukazovala teplota v BIOSu asi 65+°C. Nechal jsem to být (spíš jsem byl línej), tak často se to zase nestávalo. Po nějakém tom čase jsem se rozhodl, že si PC rozdělám a pročistím. Povedlo se mi (prosím, neptejte se jak) vyndat chladič i s přes pastu spojeným procesorem(AMD FX-4170 ). Takže jsem ho ani nevycvaknul. Nejdřív jsem si říkal, že to bude problém, ale vypadal dobře, jen asi 4 nožičky byly trochu ohlé. Dostal jsem z něj chladič i pastu a dal ho zpět do patice. Po čase jsem na něj konečně dostal nové chlazení. (Arctic Cooling Freezer 13). Když jsem zapnul počítač a byl chvíli v BIOSu, tak už v tu chvíli byla teplota kolem 55°C. I tak jsem naloadoval Windows a zkusil zapnout náročnější hru a hned to kleklo. Takže jsem zabrouzdal do BIOSu a trochu se díval na možnosti. Nevím proč, ale rovnou jsem zkusil zapnout OC tuner a hned na to, né po uložení a ukončení, ale hned po potvrzení zapnutí OC tuner počítač zhasnul. Od té doby se vždycky dostal na obrazovku, kde jsou načtené HDD. Dál nikoliv. Pomůže až vyndání baterky z desky. Poté se dostanu minimálně do BIOSu. Jinak základní desku mám: ASUS M5A99X.Nevíte někdo prosím co s tím? Nějaké řešení, radu? Předem děkuji.

Odpovědi na otázku

Vyndat chladič i s procesorem... Koukám co nejde silou, musí jít větší.. Pokud se dostaneš do biosu, tak tam někde bude "reset to defaults" ... Jinak na desce jsou diagnostický led diody... Podle toho by se možná dalo zjistit v čem je problém...

Hlavně ten chaldič namontuj znova a pořádně, tak aby chladil. Začni nasucho, bez pasty ať vidíš jestli sedí, nebo ne, i tak musí chladit líp než teď.