» Poradna » Windows (a jiné OS)

Problém se startem antiviru, mizení souborů, bluescreen

Ahoj. Mám problém při startu počítače, počítač zapnu naskočí bluescreen restartuje se, tak cca 7x pak ho vypnu nechám ho pár minut a zapnu počítač naskočí normálně, ale nenaskočí antivirus (eset) ani win. defender nejde zapnout ani v centrum akcí.Virus je velmi nepravděpodobný pc mám nové při instalaci jsem naformátoval hdd i ssd, zkusil jsem i přebootoval systém akorát začali mizet zástupci na ploše, win mám na ssd disku.Má sestava:Win 7 64-BitDeska intel gaming... typ neznámIntel I7 4,2GHz Boost 4,4GHzGtx 980ti - 6GB2x SSD disk kingston 240GBPevný disk WD 3TB 7200 ot.Druhý disk WD 1TB 7200 ot.Děkuji za každou pomoc!

Odpovědi na otázku

pokud je přítomen nějaký antivir, pak je v pořádku, že Defender nejde zapnoutzkus live CD linuxu, pokud KO, je HW příčina

... A když není aktivní ani jeden antivir to je taky v pořádku že ? A zapnout nejde

Mizení zástupců na ploše je hodně podivné chování a zrovna tak i ty opakované starty PC.. Mimochodem, na ploše by mělo být co nejméně zástupců, tedy jen ty, které opravdu denně používáš, jinak je to nesmysl , který brzdí každý start systému. Máš v tom nějaký bordel a hrabat se v tom..???.. Zbytečná ztráta času...Žádný antivir není na 100% spolehlivý, tedy ani Eset.. Doporučil bych přeinstalovat OS. Máš svižnou mašinu, přeinstalování by nemělo ani dlouze trvat, včetně aktualizací WU

hm, to bych měl ty 3 plochy plný zástupců asi promazat, třeba se mi start systému z 6 sekund sníží na 5 ...

No tak to jsi tedy frajer.. Čím víc ikon na ploše, tím je to víc Adidas.. ???.. To je ta debilita smrkáčů.. A to sis ten komp zavoroval tak, že ti některé ikony zástupců mizí.. Tak opravdu nasere, že..???.. Kolikrát denně startuješ systém..???.. Jen jednou a na to nutně potřebuješ jen těch blbejch dlouhejch 6 sekund..??? Jo a k tomu nějakej ten restart za týden..???

meh, nejsem tazatel, jen jsem reagoval na tu blbost, že zástupci zpomalují start systému

.. jo táááák... ..njn.. mně přišel ten tvůj nick tak, jako kdybych ho tady docela často vídával.. Tak hlavně, že máš 3 plochy zaplněné ikonkamazástupců programů. které denně používáš.... a to je prostě jasně Adidas..

No používám, každá plocha má jiné určení, a programů a jejich projektů mám desítky, takže nějaká organizace, abych měl vše pohodlně po ruce, je nutná. A systém to nezpomaluje a to nemám nějak highend HW.

Pri vsetkej ucte, tiez si myslim, ze pocet zastupcov na ploche nijak neovplyvni start a odozvu systemu...

No a teď vlastně startuješ 7x + jeden start, kterým se ti dokonce daří nobootovat OS.. To je tak, kdy debil stahuje vše, co na netu vidí.. nebo na netu bezhlavě kliká na cokoliv.. Pak píše do poradny, že má sice super komp, ale nějak se mu zdrhává start systému.. No a k tomu všemu používá debilní Defender a Eset.. No, já bych tam nainstaloval ještě třeba AVAST..

Pokud vím, zástupci na ploše nic nebrzdí, to dělají soubory na ploše. A to říkám, přestože na ploše mám jen zástupce koše. ;)

Fakt kokoti že... Asi jste nerozuměli ,,PC mám nové" Zástupce jako chrom, avast ... A kde si vzal startuji win 7x ?? Když PC normálně zapnu v načítací obrazovce naskočí bluescreen... PC se restartuje to samé 7x pak to naskočí a nenaběhne antivir... A k tomu defender nepoužívám eseta mám jen protože jsem ho dostal free ke komponentům už tam byl nainstalovaný. Používám avast jako hlavní antivir... Z netu jsem nic nestahoval prohlížeč skoro nepoužívám. Co mi řekneš teď ty retardovaná hlavo...

že by ses neměl naštvat nad prvním retardem, kterého potkáš :) jinak se s tím nemorduj, stáhni instalačku Win10 na usb disk, proveď čistou instalaci, nech si tam jen defender a neřeš :) a neinstalovat žádný blbosti z přiložených CD, ovladače na grafiku stáhni ze stránek nVidie.

A tu instalacku radsej priamo z Microsoft webu, uz tu boli taki experti, co si instalovali hacked cracked special edition windowsu a potom sme zistili, ze uz od cistej instalacie tam maju svinstvo :) pribalene rovno v iso instalacky

Prvním určitě... a ten win 10 si můžete strčit víte kam. Aby mě sledoval Microsoft nasrat !

Promiň, na řešení paranoi a vlastní přemrštěné důležitosti jsou tu jiní uživatelé. Chtěl si funkční počítač, rady si dostal.

Skus si precitat nieco o telemetrii vo Windows 7 a urcite budes velice prekvapeny.

A neskutečné problémy s ovladači ve win 10 taky asi neřešíte...

popravdě, v práci skoro 200 stanic, různé konfigurace a bez problémů, doma taktéž, jen starý noťas musel zkousnout ovladače z Win8, což mu nedělalo problém.

Co třeba když mám herní PC hm... vím moc dobře jak ve win 10 fungují ovladače třeba na volant či gamepad...

Opakujem sa, toto je vec vyhradne vyrobcu tych periferii. Ked nedokazu spravit funkcny alebo vobec nejaky driver, je to cisto ich problem.Preco napriklad Nvidia ma vzdy ovladace na novy OS, aj ked je este v stadiu pre-release? Rozmyslaj.

Pozri sa, ja som cital o W10 vsetko mozne aj nemozne. Co som vsak spravil, instaloval som este davno pradavno nejaky pre-release build, aby som si spravil vlastny nazor. Na par zariadeniach pouzivam Insider preview Fast, lebo je niekedy dobre vidiet nove funkcie(a aj chyby) v predstihu.Osobne som nemal ziaden problem s ovladacmi na W10. Oni bud su alebo nie su. Niekedy funguju ovladace z W8.1 ale tak isto to bolo vzdy ked prisiel novy Windows.Ak sa ti nepacia, OK, ak mas nazor len z citania diskusii, tak si ich nainstaluj trebars do VM a sprav si vlastny nazor.

Na mém starém PC mám win 10 zkoušel jsem to i ve VirtualBoxu ovladače po vypnutí a zapnutí systému musíte přeinstalovat, aby se vůbec rozjeli. To nemluvím o ovladačích ke grafické kartě.

Jo a ten Defender..???Proč by měl být zapnutý, když tam máš Eset..??? Defender je tam stejně na dvě věci.. tedy na na nic a na hovno.. asi tak..

"2x SSD disk kingston 240GB" - asi by bylo dobré napsat, jak je to celé vlastně nainstalováno.

Na SSD mám win 7 soubory z něj se ukládají na HDD, druhý SSD zatím nepoužívám. Toto je klasická instalace SSD + HDD

Tak pokial mas cistu instalaciu a predpokladame, ze si nestihol chytit nejake svinstvo, tak je to jednoznacne nejaky HW problem(vadna RAM, mozno jedno z tych SSD, najskor systemove).Niekedy BSOD sposobuje aj instalacia 2 antivirusov( Eset+Avast atp.).Pokial si si 100% isty, ze system je OK, tak hladaj problem v hardveri.

No ja bych to skusil nasledovne:Kod ktory ti vypisuje pri BSOD daj do googlu a mozno sa dopatras ze kde moze byt problem... je to mala sanca, ale je.Dalej skus odinstalovat Eset, uvidis ci pomoze.. ak hej, skus to zbehnut inym antivirom (napr. skusobna verzia Kaspersky), ci tam neni nejaky iny bordel... potom nejaky antispam- spybot S&D alebo nieco podobne.. Potom preinstalovat Eset...Ak nepomoze: Osekat zostavu na minimum - jeden hdd, ak ma doska vlastnu grafiku tak pouzit tu, skratka minimum...ak to bude fungovat normalne bez bluescreen, tak postupne pridavaj HW a uvidis kde je problem... Ak to nebude fungovat, tak skus nabootovat Linux alebo na iny disk nahod cistu instalacku Win... moze to byt vadna RAM, SSD disk, zblbnuty Win (mozno staci spustit opravu systemu).....skratka metoda pokus omyl...

Problemy s registry, pouzij ccleaner.

Systém OS W a samozřejmě i OS W10 pracují zcela v pořádku. To, že našemu tazateli nejede NIC, protože podle jeho popisu samozřejmě nemá systém (a obávám se, že nikdy neměl, protože by se sem ani neodvážil tu slátaninu napsat), ale neskutečný bordel poplatný všem těm, kteří na techniku neumí ani pořádně sáhnout, natož ji používat a dokonce využívat.Nedoporučuji ti ani přeinstalovat, pouze s prosíkem a penězi se podívej za znalými včetně servisu a hlavně se nejprve něco nauč.Zlaté JNP, tak je tvoje místo.

A co třeba místo sestavy vypsat chybový kod BSOD ?