» Poradna » Notebooky

Problém s WIFI připojením u notebooku

Zdravím, chtěl bych vás požádat o pomoc. Před necelým rokem jsem si zakoupil HP probook. Rychlost internetu byla zhruba stejná jak na kabelu. Před měsícem mi začalo dělat to, že občas internet jede normálně, ale ve většině případů je rychlost mizerná nebo vypadne úplně, připojování k wifi trvá celkem dlouho. Celou dobu mám OS win 10 už od doby co jsem to zakoupil. Rychlost připojení u poskytovatele mám 20mb/s což stahování při potížích je kolem 150kb/s a méně. Na každém jiném zařízení jede internet v pohodě. Nevíte čím by to mohlo být ? Děkuji

Odpovědi na otázku

Mám zkušenost ... všude mi wifi jela v pohodě, jen na mém nb byl problém. Zkoušel jsem kdeco, aji měnit kanály, kdosi radil i zdroj ... nic nezabralo. Jak jsem vyměnil router, všichni byli spokojení, i já.

V routeru nastav šířku pásma WiFi z 20/40MHz (auto) na 20MHz.

Můj router to v nastavení nejspíš nemá, aspoň jsem to tedy nenašel. Problém je stálý a u sledování videí, filmů se načte kousek, pak se zastaví a za 10s načítá znovu po kouskách a pořád stále dokola.. To samé u jiných stránek či stahování apod.

Ak internet občas ide a občas nejde, môže to byť zarušením prijímača probooku, alebo sa ti niečo stalo s anténou na tom probooku. Nalomený káblik od antény, alebo nedostatočný kontakt a tak podobne.