Problém s USB na starším PC

Zdravím PC nadšenceDávám dohromady jedno starší PC a zlobí mi u něho USB porty. Problémy s USB pod Win XP se tu už jistě řešily, ale můj dotaz bude poněkud konkrétnější.Ať připojím jakékoliv USB zařízení tak ho PC nerozpozná a to jak u zadních portů na desce tak i připojených předních portů. Napájení na portech funguje, mám podsvícenou myš, která se po připojení rozsvítí, ze začátku svítí i červené světlo u senzoru, následně PC vyhodí hlášku: "Zařízení USB nebylo rozpoznáno" a podsvícení senzoru zhasne, osvětlení myši ale svítí nadále. Takže napájené porty jsou, jen to nechce komunikovat.Zkoušel jsem 2 různé myši, klávesnici i USB Flash disk. Vše když připojím do svého notebooku tak funguje, ale v PC nic. Zkoušel jsem to při čisté instalaci Win XP Home SP2, pak po instalaci ovladačů od výrobce desky, po aktualizaci na SP3. Nefunguje to ani při spuštění Live CD Linuxu. Zkoušel jsem i Hirens Boot CD, kde je Mini XP, tedy očesané XP běžící z RAMek (obvykle ho používám pro test HDD, protože když nejde spustit Win ani se nenechá přeinstalovat tak z CD spustím Mini XP z ext. HDD naistaluju HDD Tune a můži si otestovat disk na vadné sektory, takže pod Mini XP, USB musí chodit, všude to fungovalo).Deska je: ASRock K8NF4G-SATA2Ovladače k desce (chipset, grafika ...) staženy z webu výrobce.PC byl delší dobu nepoužívaný, pak když jsem ho ze začátku zapl tak to nějakou chvíli fungovalo, pak začal při připojení čehokoliv do USB zamrzat a skončil jsem u toho co popisuju výš.-Otázka zní, je to problém někde v BIOSu nebo umřel obvod řidicí sběrnici USB?Díky moc za jakou koliv radu

Odpovědi na otázku

a použít jiný zdroj jsi zkoušel? ideálně s výkonnějším než tam máš teď samozřejmě, aby to bylo jasně průkazné... pokud to bude blbnout i nadále, tak to asi opravdu nejspíš bude problém základní desky... ono taky ASrock byl vždycky synonymem toho nejlevnějšího shitu, takže mě to až tak moc nepřekvapuje...

Zdroj je tam nějaký 400W myslím, že Fortron.Jinak je tam jednojádrový AMD Sempron a není připojena žádná grafika, jede to na integrovanou, Tak si myslím že zdroj by to měl výkonově stíhat. Napětí na konektorech zdroje jsem měřil hned ze začátku když jsem tenhle PC dostal do ruky a bylo v pořádku, tak zdroj by měl být snad OK. Výkonější momentálně k dispozici nemám, mám tu jen starej 230W zdroj a tím si asi nepomůžu Takže to asi vážně bude deskou, to jsem si stejně myslel.Každopádně děkuju za radu

viděl bych to na HW chybu na desce

Tak především žádný synonymum nejlevnějšího shitu, asi Asian naráží na dobu, kdy ASRock nabízel cenová řešení pro širokou veřejnost v době, kdy "vykřičené značky" své doby prodávaly své produkty ve stejné kategorii o jednu cenovou hladinu výš. Nehledě že ASRock s Asusem měly ve své době hodně blízko, když byl ASRock založen Asustekem. K meditu věci: Pokud ti USB při použití Live CD maká, troufl bych si zavěstit z křišťálové koule, že HW problém, pokud je, bude spíš SW problém, takže až po zavedení driverů. Zkontroloval bych případné jumpery na základní desce, jestli jsou v defaultních pozicích jak pro USB. Od věci by i nebylo, kdyby si si zkontroloval a to pečlivě použitý procesor, obzvlášť řadu Sempron, ty v tomto socketu 754 dělaly paseku asi tu největší. Biosy v těchto modelech měly taky nějakej průser, ale už si nepamatuju přesně v čem byl háček, ale blbla automatika nastavení parametrů pro ramky a byl doporučen update Biosu tenkrát, řešil jsem to především u Asusu a MSI. Celkově sice nevím, co si slibuješ od této desky, ale rozhodně tato řada nestojí ani o námahu stát ve frontě na toaleťák, asi tak nějak a rozhodně za to ASRock nemůže, ale AMD.

za prvé: nejsem Asian, nejsem ani z Asie, ale jsem AsLan, což je mýtický lev z příběhů Letopisy Narnie "cenová řešení pro širokou veřejnost " - to je tak hezky eufemisticky řečeno, ale jinak to vyjadřuje úplně přesně to, co jsem napsal já... prostě levnej shit jako sorry, ale ASrock nebyla NIKDY značka kvalitní nebo nedejbože výkonné desky, to přece musíš uznat

tu přezdívku neřeš, asi ho ještě furt žere, že mu Ariadna dala košem

Právě, že to ani u Live CD nechodí.A co, že si od toho slibuju... No vlastně nic Kamarádovi to leželo nějakej čas nepoužívaný doma a protože se v PC občas trochu vrtám tak mi to půjčil jestli by to třeba nešlo zprovoznit. Původní problém byl v tom, že HDD měl asi víc vadných než zdravých sektorů, tak ten jsem vyměnil no a teď se objevilo ještě toto.Co s ním bude teď to ještě nevím, buď se dá jiná deska tentokrát už alespoň s 2 jádrovým procesorem nebo se rozprodá po dílech.

"Nefunguje to ani při spuštění Live CD Linuxu."takže drivery to nebude - to by pod linuxem problém nebyl, zvláště u mass storage zařízení a standardních periferií. Kdyby se to týkalo jen zařízení s větším odběrem, nebo jen předních portů (ale i tak by to byl spíš HW), tak ještě možná, ale takhle to podle mne fakt nemá smysl řešit.

Díky, za rady, já si to myslel hned, že už to je starej krám a bude na odpis Jen jsem se s tímhle ještě nesetkal, tak jsem to chtěl pořešit co a jak by to mohlo být.