» Poradna » Windows (a jiné OS)

Problém s udřením koncentrace na okně

Dobrý den,mám takový problém, že když otevřu libovolné okno, tak téměř okamžitě ztratím z něj koncentraci. (Jako kdybych odklikl někam jinam - prostě nemůžu s libovolným oknem pracovat, resp. musím na něj znovu kliknou, abych zase získal pozornost, ale opět téměř okamžitě ji ztratím)Nevím jak jinak to popsat, doufám, že tento popis k něčemu bude.děkuji za rady

Odpovědi na otázku

Příčiny/rizikové faktory Často vězí za poruchami koncentrace přetížení, způsobené přílišným pracovním zatížením nebo stresem na pracovišti, po případě v rodině. Napětí sice může krátkodobě zvýšit pracovní výkonnost, po delším trvání se však rezervy vyčerpají. A z napětí se vyvine přepětí. Další příčinou mohou být poruchy spánku, protože kdo vykročí do nového dne nevyspalý, koncentruje se přirozeně hůře.

Zvláště po obědě je to s koncentrací hodně špatné, to je čas, kdy se velice dobře usíná.

Jako sorry hoši, ale bavím se tady o problému s počítačem, kdy on libovolně přepíná okno...Takže vás prosím, abyste odpovídali na tento dotaz.

ale to jsi tak nějak zapomněl napsat, že je problém v počítači, a že nehrabká tobě

A dělá to jakékoliv okno, nebo konkrétní okno? Zkoušel si otevřít dveře?

Koncentrace, to je něco jiného, jak tu kdosi psal. Tvá jízlivost nebyla vůbec namístě. Mluvíš pak o získání pozornosti, to je taky něco jiného. Získat si pozornost druhých lidí....Ty ztrácíš fucus okna. Když klikneš na okno, to se stane aktivním, dostane se do popředí a tobě se stává, že po chvíli tohle okno stane neaktivním. Žádná koncenztrace, žádná pozornost, nediv se že to v mnohých evokuje něco úplně, ale úplně jiného než z oblasti IT.Jinak je možné, že máš nějaký virus, nějakou breberku, nic jiného mě nenapadá. Antivir...

nemyslel jsi funus?Někdo tu vedle psal, že Pozitron se tu řadí k těm IT expertům vedle Zanna, Hloupého honzy atd..

Pozitron není IT expert, pozitron je antičástice elektronu , jinak může to dělat i normální aplikace na pozadí jak píše WAD, nemusí to být zrovna virus.

Tak v tomhle prasečím světě neplatí prosby ani na pána boha, natož v čechách a tady. Jestli ten dotaz myslíš vážně, tak jak už je tady někde naznačeno: zkrátit pobyt u pc a to aspoň o polovinu, chodit častěji na čersrvej vzduch, pravidelně souložit, jestli je protějšek a před spaním si dát tak jednu dvě plzně a nejpozději do 23:00 jít na kutě.

a co se odřelo?

Předpokládám focus okna. Dělá to nějaká aplikace/služba co běží na pozadí. Zkus postupně (hlavně pomalu) vyhazovat aplikace co ti tam běží a až nějakou vyhodíš a přestane se to dít, máš jasno. Občas to dělaj různý xxxware v Pc, takže před tím odvšivit systém aby jsi vyloučil nějaký takový zlo :)

Omlouvám se, že jsem nepoužil IT terminologii. Jinak děkuji všem těm, kteří přispěli do diskuse věcnými radami. Už jsem problém odstranil. Vyřešil jsem to radou, kterou mi poskytl WAD (aplikace běžící na ploše).Děkuji

*aplikace běžící na pozadí

IT terminologie , ty jsi použil svá vymyšlená slova, máš štestí že se dalo domyslet co máš za problém. Jinak ne na ploše, ale na pozadí.

hovorí sa tomu aktívne okno. Jedna z aplikácii, ktorá toto spôsobuje je SW na TPlink 722