Problém s RAM ?

Ahoj,u desky MSI B150-M Night Elf mám problém nejspíše s RAM pamětí. Když je tam nemám, tak v klidu to zapnu(jen s napájením a CPU). Ale když tam přidám RAM, tak zapnu, větráky se roztočí a deska se rozsvítí, ale jen asi na sekundu a pak to všechno vypne. Nevíte v čem může být problém?MB: MSI B150m Night ElfCPU: Intel core i5 6500RAM: DIMM DDR4 Fury HyperX 2x4Gb (2133MHz)GPU: MSI GTX960 Gamming 2GZdroj: Corsair VS650 Je to na reklamaci desky a nebo DDR pamětí? Popřípadně něco jiného? Počítač si skládám sám a zdroj a GPU už jsem vyloučil, tím to není. Takže zbývá RAM,CPU a MB. Díky za radu

Odpovědi na otázku

Je v PC aktuální BIOS? Toto bývá u DDR4 poměrně častý problém a tyká se hlavně RAM od Kingstonu. Kdybys volil Crucialy, pravděpodobně by to jelo bez problémů. Ale možná to bude vyřešeno v novém BIOSu. Pokud to s tim nejde ani zapnout, zkus to jen s jednou. A reset BIOSu už jsi určitě zkoušel, že?

Ahoj,díky za odpověď. Právě že ve čtvrtek jsem to všechno koupil a včera poskládal, takže jsem ještě ani nic neinstaloval, když mi to nešlo zapnout. Zkusil jsem i na chvilku vytáhnout baterku z MB a zase dát zpět. Zkusím s jednou ramkou aspoň rozjet a když to nepomůže, tak zítra ty ramky vyměním. Doporučil bys mi i přímo třeba typ?MB mám: https://www.czc.cz/msi-b150m-night-elf-intel... Ta podporuje právě DDR4 a 2133MHz. Co se týče napětí RAM tak asi spíše 1.2V by to mělo být, je tak?Díky

Škoda, že ses nezeptal před tím. Ta sestava je aktuálně silně nevýhodná. VS je nic moc zdroj, ale hlavně GTX 960 je prakticky mrtvá grafika. Kdyby byla za 3000,- ok, ale za její cenu vyjde 29.6. RX 480 (nástupce R9 380) s výkonem až GTX 980 (tedy cca o 40-50% vyšším než má GTX 960).Takže kromě RAM, bych vrátil i zdroj a grafiku:https://www.czc.cz/crucial-ballistix-sport-l... Zdroj ti stačí kvalitní 400-500W, ten alespoň za tu cenu seženeš:https://www.czc.cz/corsair-cx-builder-series... Na RX 480 je třeba počkat. Ale do té doby se dá fungovat s HD 530 integrované v i5.