» Poradna » Počítačové sítě

Problem s pripojenim DHCP u wifi routeru

Dobry den,potreboval by som poradit ohladom konfiguracie wifi routera.mam ho uz dlhsie a zrazu mi prestalo fungovat pripojenie k serveru DHCP neviete preco?

Odpovědi na otázku

Kouličko, koule, ukaž mi odpověď!

?

Neuvedl jsi žádné údaje, takže odpověď je možné jen vyvěštit.

Co se zkusit podívat do administrace toho routeru zdali je tam DHCP zaplé, a nebo zda tam není nějaký nesmyslně malý IP rozsah v kombinaci s never expire lease time, což má za následek, že po dosažení počtu připojených zařízení, byť by bylo připojené jedinkrát, už zůstane IP obsazená a po vyčerpání všech IP se router tváří že nefunguje DHCP

DHCP mam zaple.router podporuje 253 ip adres ak dobre viem mam tam nastavene :zaciatocna ip adresa rozsahu :192.168.3.2Posledna ip adresa rozsahu:192.168.3.254čas zapujceni :86400vychodzi brana: tu nemam nastavenu he v tom problem?

Ještě pro jistotu: Nemáš v síti ještě nějaký další router, síťovou tiskárnu apod.?

nietiskarnu na wifi mam ale aj tak pouzivam kabel k tiskarni

Na WAN portu není síť 192.168.3.x?Zkus zúžit rozsah DHCP na 192.168.3.101 až 192.168.3.199. Leas time dej 30 minut. Ulož. Pro jistotu vytáhni router z napájení a znovu zapni. U připojených PC nech načíst znovu IP adresy, nebo je restartni. Podívej se do routeru, jaké přidělil adresy.

Ok este jedna vec na 30 je ake čislo?

Asi to je blbost co teraz poviem ale nemohlo to byt ovplyvnene vetrom z vonka? Lebo teraz uz znova ide

Většinou je to přímo jako volba. 86400 je forever.

ten čas je ve vteřinách takže 30 minut = 60*30= 1800

Dekuji ak to znova nepojde tak to nastavim,lebo teraz to uz znova ide : )