» Poradna » Programy

Problém s physx

Dobrý den, mám jeden problém který už nevím jak vyřešit .... Na svém počítači mám grafiku Sapphire radeon hd 7850 oc 1G a když jsem si naistaloval Mass effect 3 tak při spuštění hlásí chybu: Fyzikální systém se nepodařilo spustit ... Ověřte prosím, zda máte nainstaloval aktivní verzi softwaru physx .... Při tom na Ati žádný physx není .... Co s tím ? Opravdu bych si tu hru rád zahrál...

Odpovědi na otázku

Tak ho nainstaluj.

Ty si dobrej chytrák .... Jestli neumíš číct co jsem napsal tak prosím neodpovídej na otázky...

Chytrák jsi ty.Hra ti jasně píše, co po tobě chce, ten nad tebou ti jasně radí, co máš dělat a ty jak trubka ještě na danou radu zareaguješ jak kokot.http://www.nvidia.com/object/physx-9.14.0702-dr... Stáhni, nainstaluj a přestaň se chovat jako blb.

Promiň ale nebyla to vůbec odpověď na mojí otázku nevím jestli si to špatně pochopil jestli jsem se nevyjádřil dost jasně a nebo prostě to nedokážeš pochopit ale jediný co mi poradil byl ten co mi poslal video tomu jsem poděkoval ten první chytrák co napsal nainstaluj physx ... Kdyby si nebyl natvrdlý a přečetl si to co jsem psal v popisu tak by si věděl že jsem psal že na Ati žádný physx není jenom na Nvidii ;) což znamená jak mám nainstalovat na physx ovladače physx když nejsou ? To je to co jsem chtěl poradit a nečekal jsem tu na blbla co napíše nainstaluj physx..... Udivujeme inteligence některých lidí ...

Když nemáš kartu NVidia, PhysX se provozuje softwarově na CPU. Tak přestaň nadávat těm co ti správně poradili.

Natvrdlý jsi ty. PhysX nainstalovat musíš, jen nepojede přes GPU, ale přes procesor. To je celé. Nevím, proč si furt myslíš, že si z tebe dělá srandu a řešíš tu nějakou hovadinu s Nvidia grafikou, kterou ani nemáš. Navíc mám pocit, že použití levné Nvidie k AMD grafice jen pro PhysX už Nvidia dávno zatrhla.

Asi tak.Mám takový pocit, že na HW akceleraci physx je potřeba minimálně dvou karet Nvidia s její podporou (tj. plně programovatelné shader jednotky).Jedna se stará o grafiku, druhá o fyziku.Radeon by jistě bylo možné využít také pro výpočet fyziky, ale pokud vím, v brzké době nic podobného ATI neplánuje."Nevím, proč si furt myslíš, že si z tebe dělá srandu a řešíš tu nějakou hovadinu s Nvidia grafikou, kterou ani nemáš"Důvod je prostý. Nemá nejmenší tušení, o čem se mluví, takže má pocit, že tomu rozumí více než ostatní.

Ne, stačí jedna. Počítá obojí. A plně programovatelné shadery (=SP stream procesory) mají jak Nvidia tak AMD grafiky už od řad 8xxx (slavná 8800 GTX) a HD 2xxx (méně slavná HD 2900, tehdy ještě ATI). PhysX by bez problémů fungoval i na AMD kartách, ale Nvidia to nedovolí, má to jako konkurenční výhodu. Pokud v PC není Nvidia grafika, PhysX jede přes CPU, ale je nutné nainstalovat SW, jinak to hází přesně tu chybu, která se tu zcela zbytečně řeší.

Omlouvám se že jsem se choval jako idiot ... máte všichni pravdu ... opravdu jsem si myslel že je to blbost aby to fungovalo takle jednoduše.... ale stačilo opravdu jen nainstalovat physx od nvidie .... a šlape to normálně... tak se všem omlouvám choval jsem se jako blb...

Tak hlavně, že už to běhá

Aspoň něco.

Proboha, pochopte při své natvrdlosti, že hra chce PhysX. Tak jí ho musíte podstrčit, nebo upravit zdrojový kód hry, aby ho nechtěla. To pochopitelně nejde a ani byste to neuměl. Stáhněte si to ze stránky nVidie, nainstalujte a hra bude spokojená a nepovažujte ty, co vám dobře radí za nechápavé jedince, je to přesně naopak.

Nerád nadávam, ale Ty Jan si fakt korunovaný...! Choď si dať studenú sprchu a potom sa slušne ospravedlň ľudom, ktorý Ti tu dobre poradili a to nainštalovať PhysX!

Celý problém je v tom, že mu od začátku arogantně nadával. Kdyby prostě napsal, že stačí na počítač BEZ NVIDIA GRAFIKY nainstalovat NVIDIA SOFTWARE (přestože se to jeví jako úplná blbost), tak by celá ta výměna probíhala úplně jinak.

Díky rozhodně vyzkouším :)

ty máš taky v PC 2 grafické karty, z toho jednu od Nvidie jak je to v tom videu?GPU1: AMD HD7700GPU2: GeforceGT520

Ne v pc mám jenom jednu ale mám ještě jednu grafickou kartu kterou nemám připojenou a je to shodou okolností taky nvidie :)