Problém s pevným diskem

Dobrý den, vždy když zapnu notebookobjeví de mo toto : " Systém windows zjistil problém s pevným diskem. Soubory ihned zálohujte, a pak se obratte na výrobce a zjistěte, zda je pevný disk třeba opravit nebo vyměnit." Toto se mi zobrazuje už 2 nebo 3 týdny. S pc žádný problém není, jen nevím co toto upozornění znamená. Děkuji.

Odpovědi na otázku

Zkus si to přečíst ještě jednou.Třeba pak pochopíš, že odchází HDD.Dobrá příležitost k výměně HDD -> SSD.

Nejspiš ti odchází pevný disk použij1)HDTune:http://www.stahuj.centrum.cz/utility_a_ostatni/systemo... (Položka Error Scan nezaklikávat Quick Scan-kontrola vadných sektorů)2)Crystal Disk Info:http://www.stahuj.centrum.cz/utility_a_ostatni/systemo... A udělej screeny a nahraj třeba tu:http://abload.de/ a zkopíruj sem odkazy

No tak si ten disk prověř programem HDTune. Pokud bude hlásit chyby tak si data zálohuj a reklamuj. Snad nechceš čekat až ti najednou klekne - to už bude na záchranu pozdě!

jenže když udělám scandisk tak my to žádný chyby nehlásí

A S.M.A.R.T. vypadá jak, mohu-li vidět screen ... děkuji předem?

nepodporovaný zařizení :(

HDTune také? AIDA64 také?

Zálohuj data a vyměň/dej vyměnit disk. Sice se dají s diskem dělat různá kouzla, výsledek nejistý. Pokud se bude s diskem cvičit, zálohovat OS.

Spustite scandisk a zvoľte chyby automaticky opraviť. Prečítajte si log o vadných sektoroch, ak ich je tam veľa, dáta zálohujte a ak máte disk v záruke dajte ho vymeniť, ak nie, sformátujte disk, zrušte zaškrtnutie rýchly formát a spustite, bude to trvať dlho a scandisk vadné sektory označí a zapíše, disk ich prestane používať. Znovu nainštalujte systém. Spoľahnite sa na systém, ten vie lepšie či máte problém, alebo nemáte.

píše to, že tam nebyly nalezeny žádné chby -_-