» Poradna » Web a internet

Problém s pamětí RAM - C#

Ahoj, prosím o radu.C#používám webbrowser a po procházení webů po 300 stránkách mi program zabírá 1000 MB v RAM paměti. Čím více projdu stránek, tím více paměť roste. Program se potom zasekne, když je paměť plná.Pro procházení používám webbrowser1.Navigate(url);Nepotřebuji nějakou cache webu ani historii. Prosím o radu. Díky moc

Odpovědi na otázku

Pak bych vyzkoušel například po projití např 20ti stránek provést:webbrowser1.Dispose();webbrowser1 = new WebBrowser();To by mělo webbrowser vyhodit z paměti a vytvořit nový. Snad to vyprázdní i ty cache.

To je nějaká blbost ne?Tam máš nejspíše nějaké špatné navržení aplikace.Nevytváříš náhodou pro každou stránku novou instanci webbrowseru?To ti tam určitě visí nějaké objekty v paměti.

Ahoj, webbrowser v sobě obsahuje memory leaky. Tak to prostě je a my jsme nepřišli na řešení. Na co potřebuješ stránky procházet? Potřebuješ zpracovávat i javascript? Pokud ne, doporučuji knihovnou RestSharp, kterou lze velmi jednoduchým způsobem provádět requesty s minimální náročností na paměť.