Problém s obrazem monitoru přes Displayport

Dobrý den, mám takový menší problém. Včera jsem si zakoupil monitor Dell S2716DG a k PC ho potřebuji připojovat pomocí Displayportu, jelikož podporuje Nvidia G-Sync a ten, jak jsem se dočetl, funguje jen přes Displayport. No k mému překvapení jsem monitor zapojil přes DP kabel, který byl přibalený u monitoru a obraz nikde. Po marném hledání na internetu na různých i zahraničních fórech, čím by to mohlo být, jsem bohužel našel jen odpovědi typu reinstalace ovladačů nebo koupit jiný DP kabel. No ovladače jsem zkusil reinstalovat i nainstalovat staší a nic. Bohužel jsem nenašel nikdy přesný problém, který mám já. Všude bylo jen že jim monitor prostě píše že nemá signál, ale mě ho PC normálně najde, v nastavení Nvidia se normálně objeví, ale nepřenáší žádný obraz. Po chvíli skočí do nějakého úsporného režimu a tím zmizí i z PC. Když ho probudím, tak se mi normálně objeví okno, že je připojen monitor z G-Sync a mám ho tu i na výběr v nastavení zobrazení Windows jako 2. monitor ale i když na něj přepnu, tak to napíše, že to na tento monitor přepnout nelze a monitor po chvíli opět skočí do úsporného režimu a tím zmizí z PC.Nevím jak, ani proč, ale včera se asi po 10 pokusech najednou chytil. Já si myslel, že mám vyhráno, tak jsem to dál neřešil a v klidu jsem si hrál. Ale dnes bohužel po zapnutí PC monitor opět neběží a ani po 20 různých pokusech ho nemůžu donutit, aby mi zobrazoval plochu. Monitor nic nezobrazuje ani při nabíhání PC ani v BIOSu prostě nikde i když ho PC detekuje, ale jakoby do něj posílal špatný signál nebo něco a monitor si s tím nevěděl rady. Už vážně nevím co s tím, takže doufám, že má někdo podobnou zkušenost a dokáže mi poradit. Děkuji předem.

Odpovědi na otázku

A máš na monitoru v menu nastavený vstup?

Možná jen polámaný , nebo nedotlačený kabel? ☺

Mám úplně stejný problém, vyřešil jste to někdo? Funguje mi HP elitebook už několik let přes TV. Ted jsem to připojil přes jinou TV a obraz po chvily zhasne a přitom je pořád v nastavení dostupný. Po restartu zase zobrazí plochu PC a po chvily zase zhasne. Kabelem to určitě není protože když připojím jiný NB tak to šlape, nebo když připojím k původní TV. Jak kdyby nestíhal předávat signál, přítom ale rozlišení mají obě TV totožné.