» Poradna » Notebooky

Problém s notebookem

Dobrý den,prosím o pomoc. Před pár měsíci jsem si koupil notebook Aspire ES 15. A několik měsíců fungoval dobře. Jenomže už nějakou dobu je s ním jeden problém. A to je vypínání. Začíná se to stávat celkem pravidelně. Včera odpoledne jsem zaklapl notebook a místo toho, aby se vypnul, tak kontrolky svítili dál a šel větrák a byla černá obrazovka. Dnes se mi to stalo znovu. Notebook jsem zaklapl a místo, aby se vypnul, tak nic. A obrazovka stále svítila. Prosím poraďte, co mám dělat?

Odpovědi na otázku

Vo Windows treba nastaviť, že pri zatklapnuti sa ti vypne.Pravdepodobne tam máš nastavené aby to nič neurobilo.

A kde přesně?

Mám v nastavení napájení mám režim spánku v obou políčkách.

Nastav tam vypnutie

Omlouvám se, ale jsem trotl na to. Nechci po zaklapnutí výka, aby se mi počítač úplně vypnul. Můj hlavní problém je, že prostě občas notebook nepřejde do režimu spánku a svítí ty kontrolky a občas jde větrák. Měl by si pro mě nějakou radu, co s tím dělat? Má si v nastavení napájení dát všude režim spánku?

Ja som poslal fotku kde je všade nastavené uspať, a ty si tam nastav vypnúť.A hneď to aj vyskúšať, mal by sa vypnúť do pár sekúnd.

To jsem zkoušel a vypl se, ale nechci bay se vypínal, pokaždé když ho zaklapnu. Já potřebuji třeba pracovat, na tom co mám rozdělaný.

Já ale nepotřebuji, aby se mi furt vypínal, když zaklapnu víko. Potřebuji pracovat třeba ve wordu a tak. Režim spánek funguje jak?

Uvědom si, že pokud máš nastaveno uspat, a on neusne, režimu spánku něco brání - nějaký proces který ti tam běží. Zapátrej tímto směrem (taskmanager).Rovněž je užitečné podívat se do Prohlížeče událostí (resmon) co se dělo po zaklapnutí víka (orientuj se dle času).

Děkuji dobrá rada. Zjistil jsem, co mi to dělá. Nevíš co je Kernel-Power 41 (63)?

To by mohl být problém s některým ovladačem.------------------------Od kdy problém s uspáním trvá - kdy začal? Není tam doufám od začátku (od koupě)?

Od koupě ne. Notebook mám od října a vůbec poprvé se mi to s ním stalo někdy ke konci září. Je možné, že za to může třeba nějaká aktualizace?

Ano, je to možné - ale vzhledem k tomu že to řešíš až teď, už nebude možnost použít bod obnovy.

A nějaká rada, co dál dělat?

Zálohu zdravého systému určitě nemáš, na bod obnovy je pozdě, takže zbývá co?REINSTALACE